نقشه سایت

معرفی کتاب

تاریخچه جاسوسی

جنگ جهانی دوم

جنگ جهانی اول

صفحه اصلی

 
       کتاب های نویسنده سایت  درباره ما  نظرات و پیشنهادات

 لغات سرخپوستی

تاریخ سرخپوستان

 نام آوران تاریخ

 


 

WikiArya همان Special-History است

 
شخصیت های جنگ  
ژنرال های آلمانی  
سلاح های جنگ  
وقایع جنگ  
زنان مشهور در جنگ  
تک تیراندازان معروف جنگ  

خلبانان معروف جنگ

 
نام آوران نیروی زمینی  
نیکوکاران جنگ  
جنایتکاران جنگ  
جنایات جنگ  
اسرار جنگ  
فرهنگ لغت جنگ  
بررسی دلایل شکست آلمان  
نژاد آریائی از دیدگاه هیتلر  
آدولف هیتلر از نگاهی دیگر  

 

 

جنگ جهانی دوم  
  قسمت اول  
  قسمت دوم  
  قسمت سوم  
  قسمت چهارم
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

   

  شرح عکس بالا:

 

 یک هواپیمای بمب افکن B-24 ارتش ایالات متحده در گینهً پاپووا در شرق دور پس از حمله به ناوجنگی ژاپنی.

 

 جنگ دوم جهانی یکی از مخوف ترين و خونبارترين جنگهای تاريخ بشر محسوب می شود. در اين جنگ برای اولين بار حمله اتمی، حملات موشکی، و بمب باران وسيع و گسترده شهرها توسط نيروی هوایی و تاسيس اردوگاههای مرگ و آزمايشات پزشکی بر روی اسيران به منصه ظهور رسيد و ثابت شد كه اشرف مخلوقات وقتی از دانش انبوه و از معرفت تهی شد تا چه اندازه خطر ناك خواهد بود.

 اين جنگ تاثير عمیقی بر روی كشور ها و كشور ما داشته است. در جريان اين جنگ ايران اشغال شد و تبعات ناشی از آن گسترش فقر و قحطی كه منجر به مرگ بيش از يك ميليون نفر از سكنه ايران شد را بايد نام برد. (اگر چه تاكنون تحقيقات كامل و مفصلی در اين باره صورت نگرفته و حتی آمار تقریبی از آن  بر مبنای  مطالعات گسترده صورت نگرفته است). خوب به خاطر دارم در ساعات اوليه يك روز تابستانی در سال 1378 وقتی برای رفتن به دانشگاه سوار يك مسافر بر شخصی شدم، او كه پير مردی با توانایی بدنی بسياربالایی بود در ضمن سفر تعريف كرد كه در زمان اشغال ايران در سرچشمه تهران با هزينه دفتر شاهنشاهی به افراد بی خانمان بصورت رايگان غذای ((دم پختك كه من نميدانم چيست)) داده می شد و او می گفت اذدحام بقدری وحشتناك بود كه كمتر کسی موفق به دريافت غذا می گرديد و هر روز بلا استثنا برای دريافت غذا او شاهد دعوا و مرافعه بوده است. او همچنين به ياد می آورد كه اين غذا بسيار بی كيفيت بوده است اگر چه می گفت من خود هرگز حتی برای يك بار از اين غذا دريافت نكردم اما هركس آن را دريافت می كرد با بی میلی و كراهت آنرا می خورد و از كيفيت بد آن گله می كرد. او همچنين به ياد می آورد نيروهای اشغالگر آمريكایی ، انگلیسی ، و روسی با تحقير با ايرانيان رفتار می كردند.

 منوچهر فرمانفرماييان كه مسئول نظارت بر توزيع مواد غذایی در كرمانشاه بود در خاطرات خود در كتاب خون و نفت می گويد وقتی فلنچر (او یکی از بی ادب ترين و بی نزاكت ترين افسران انگلیسی بود و چهره ای كريه داشت) از او خواست تا مقداری از مواد غذایی كه او می بايست بين اهالی كرمانشاه تقسيم كند را در اختيارش قرار دهد و با استنكاف منوچهر فرمانفرماييان روبه رو شد او را تحت الحفظ به همدان برده و پس از پرتاب از داخل جيپ در سرمای زمستان همدان به بيرون از ماشين قصد داشتند او را با همان ماشين زير بگيرند. وضع در آسيا و اروپا از اين نيز بدتر بود.

 بدترين تراژديها در چين، لهستان، شوروی، و سپس شرق اروپا و سرانجام در آلمان رقم خورد. با حمله ژاپن به چين یکی از بيرحمانه ترين تجاوزات تاريخ به وقوع پيوست. اين حمله با سكوت بين المللی روبه رو شد و ارتش ژاپن در اين حملات با استفاده از سلاح های متعارف و غير متعارف مانند حملات ميكروبی و شيميایی موجب شد مورخين استعمار ژاپن را بدترين استعمار به حساب آورند. اين استعمار به قدری سركوبگر و بی رحمانه بود كه حتی امروزه نيز تغيير كتب درسی ژاپن تمامی كشورهای تحت اشغال اين كشور را به اعتراض وادار كرد.

 با حمله آلمان و سپس شوروی به لهستان حاكميت در اين كشور سقوط كرد و واحد های سازمان يافته آلمان در مناطق تحت اشغال خود و روسها در جنگل كاتين در كشتار بيرحمانه نظاميان و غير نظاميان اين كشور از هيچ عمل غير وجدانی فرو گذار نكردند پس از شكست آلمان و تصرف اين كشور(لهستان) توسط روسها و حاكميت نظام كمونیستی از سال 1944 تا سال 1992 برای مدت 48 سال اين كشور تحت سلطه روسها قرار گرفت (من امروز علت امضاء تفاهم نامه امنیتی لهستان و آمريكا را در باره استقرار سامانه ضد موشکی در خاك لهستان را به خوبی می فهمم).

 در حمله آلمان به روسيه موسوم به عمليات بارباروسا آدولف هيتلر رهبر آلمان اين رهنمود را به ستاد كل نيروهای مسلح ابلاغ كرد:

 جنگ عليه روسيه بايد چنان باشد كه بهيچ وجه ارتباطی با رفتار جوانمردانه نداشته باشد. اين كشمكش مربوط است به اختلافات مرامی و نژادی و بايد باخشونتی شديد و بی سابقه اجرا شود  تمام افسران بايد خود را  از قيد افكار كهنه برهانند. سربازان آلمانی بزهكار از لحاظ قانون بين الملل، در آلمان بخشوده خواهند شد روسيه در قرار داد لاهه شركت نكرده است و از اين رو دارای حقی برای بهره ور شدن از آن نيست. اين فرمان عينا اجرا شد و تلفات غير نظاميان شوروی در جنگ دوم بالغ بر14 ميليون نفر بود شهر های لنينگراد، استالين گراد، خاركف، سواستوپل، اسمولنسك، كیف، مينسك، و...... به تلی از آوار و جنازه تبديل شدند. در شرق اروپا كشورهای يوگوسلاوی، رومانی، مجارستان، بلغارستان و.... بسيار صدمه ديدند در آلمان شهرهای درسدن، هامبورگ، كلن، برلين و .......... ويران شدند و سرانجام بشر در پايان اين جنگ كارنامه ای بسيار عالی در توحش دريافت كرد.

 

 

 


info@WikiArya.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.