نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

یو اس اس سی لیون

 

 

 نام: یو اس اس سی لیون (USS SEALION)

 تاریخ اقدام به ساخت: 25 فوریه 1943

 تاریخ اتمام پروژه: 31 اکتبر 1943

 تاریخ اعزام به ماموریت: 8 مارس 1944

 فرجام: در تاریخ 8 جولای 1978 در بندر نیو پورت در آمریکا به عنوان نشانگاه هدف قرار گرفت و غرق شد

 نوع: زیر دریائی کلاس بالائو با موتور دیزل و الکتریک

 ظرفیت: 1.526 تن

 طول: 95 متر

 عرض: 8 متر

 عمق قابل تحمل: 120 متر

 قدرت پیشرانه: دارای 4 موتور دیزل ساخت جنرال الکتریک مدل AV16-27816 و دو باطری سارگو با 126 سلول و 4 موتور جنرال الکتریک داراری سرعت بسیار بالا با قدرت 5.400 اسب بخار

 سرعت: 37.50 کیلومتر در ساعت بر روی آب و 16 کیلو متر زیر آب

 شرح:

 زیردریائی سی لیون (به معنی شیر دریائی) با کد SS315 شناخته می شد. در سال 1944 و در حالی به ماموریت اعزام شد که سه سال از ورود آمریکا به جنگ می گذشت. این زیردریائی مسلح به اژدرهای 533 میلیمتری و یک مسلسل 127 میلیمتری بر روی عرشه بود.

 این زیردریائی پس از طی مراحل تست به لشکر 222 نیروی دریائی ایالات متحده آمریکا پیوست و به سوی بندر پرل هاربور اعزام گردید و در 8 ژوئن اولین گشت جنگی خود را استارت زد. در 15 ژوئن سی لیون به همراه زیردریائی تانگ در اطراف جزیره آتول در میدوی یک وال را مشاهده کردند و در 22 ژوئن به دریای شرق چین وارد شدند و در 23 ژوئن به پایگاهی در جزیره اوسامی گونتو در جنوب کیوشو رسیدند و در بعد از ظهر همان روز سی لیون اولین حمله خود را با عدم موفقیت از زیر آب انجام داد.

 

یک عکس جالب از یک وال

 

 در 28 ژوئن سی لیون به یک کشتی لجستیکی ژاپنی به نام سان سئی مارو در اطراف مجمع الجزایر تسوشیما نزدیک کره حمله کرد و آن را غرق نمود و در 30 ژوئن با شلیک مسلسل عرشه خود یک قایق سامپان چینی را در دریای چین غرق کرد و در ماه جولای به سواحل شانگهای اعزام شد.

 

مجمع الجزایر تسوشیما با دایره قرمز مشخص شده است

 

یک قایق سامپان چینی

 

 در صبح 6 جولای در ساعت 04:47 در اطراف جزایر 4 خواهر با یک کاروان از کشتی های لجستیکی ژاپنی مواجه شد و به سوی آن با شلیک اژدر حمله کرد ظرف یک دقیقه کشتی سِت سوزان مارو غرق شد و آرایش کشتی ها بهم خورد و متفرق شدند. سپس سی لیون به سوی شمال حرکت کرد و در ساعت 06:00 با یک ناوشکن مواجه شد که جزو اسکورت کاروان مورد حمله بود. سی لیون 4 اژدر به سوی آن شلیک کرد اما هر 4 اژدر به خطا رفت و به هدف نخورد. یک ساعت بعد هواپیماهای دشمن به منطقه رسیدند و تا اواسط ظهر به جستجوی سی لیون مشغول شدند. سه روز بعد زیردریائی سی لیون مجددا به سمت شمال نقل مکان نمود و بین شبه جزیره شانتونگ و کره به شکار مشغول شد اما رادارش از کار افتاد ولی در اواسط شب 10 جولای مجددا بکار افتاد و در صبح روز 11 جولای موفق شد دو کشتی باری ژاپنی به نامهای تسوکوشی مارو 2 و تیان مارو 2 را هدف قرار داده و غرق نماید و سپس به تعقیب کشتی سوم پرداخت. در ساعت 07:11 سی لیون موفق شد آخرین اژدر خود را به سوی کشتی سوم شلیک نماید و آن را نیز در ساعت 07:14 غرق کند. در 13 جولای تنگه توکارا توسط این زیردریائی مورد مکاشفه قرار گرفت و در 21 جولای به جزیره میدوی بازگشت.

 در 17 آگوست در دور دوم ماموریت، زیردریائی سی لیون به همراه زیردریائی فولتون به سوی تنگه باشی اعزام شد و در 30 آگوست به جنوب دریای چین وارد شد. در ساعات قبل از نیمه شب 31 آگوست سی لیون به یک تانکر از یک کاروان تدارکاتی ژاپنی حمله کرد و خسارت زیادی بر آن تحمیل نمود. این تانکر ژاپنی که ریک کو مارو نام داشت شعله ور شد و کشتی های جنگی دیگر کاروان فوق به سی لیون حمله کردند. سی لیون بلافاصله به زیرآب رفت و به سوی جلوی کاروان حرکت نمود. در ساعت 07:20 سی لیون مجددا به کاروان حمله کرد و ظرف چند دقیقه کشتی شیریتاکا غرق شد.

 

مین روب شیراتاکا که توسط سی لیون غرق شد

 

 کشتی های دشمن در یک آرایش دایره ای محدوده ای را که زیردریائی از آنجا حمله را انجام داده بود مورد جستجو قرار دادند. سی لیون این بار نیز به زیر آب رفت و این بار راه جنوب را در پیش گرفت. روز پس از آن سی لیون یک کشتی دیگر را هدف گرفت اما حمله نافرجام بود و حمله متقابل ژاپنیها این بار منجر به وارد شدن آسیب به سی لیون گردید و این زیردریائی سوخت و مهماتش را در این حمله از دست داد و مجبور به بازگشت به جزیره سایپان گردید.

 پس از تجدید سوخت و مهمات در 7 سپتامبر سی لیون به ماموریت اعزام شد و در 10 سپتامبر به تنگه بالین تانگ رسید و در 11 سپتامبر دو زیردریائی دیگر آمریکائی نیز به سی لیون ملحق شدند. در 12 سپتامبر این سه زیردریائی به یک کاروان از کشتی های ژاپنی حمله کردند که در مسیر فرمز (چین تایپه امروز) در حرکت بودند. در ساعت 02:00 زیردریائی گرولر به کاروان حمله کرد و متعاقب آن سی لیون و زیردریائی پامپانیتو نیز با شلیک اژدر به سوی یک ناوشکن ژاپنی آن را هدف حمله قرار دادند. هر دو اژدر شلیک شده توسط سی لیون به خطا رفت و کشتی های جنگی اسکورت کننده متقابلا به سی لیون حمله کردند. سی لیون به سرعت به زیر آب رفت و با تمام سرعت به سمت جلوی کاروان حرکت کرد تا اینکه در ساعت 03:30 تعقیب کنندگان آن را رها کردند. در ساعت 05:22 یک بار دیگر سی لیون راه کاروان را بست و به آن حمله کرد.

 در این حمله یک تانکر به نام راکویو مارو با اژدرهای سی لیون آتش گرفت و غرق شد. در ساعت 05:24 یک کشتی دیگر به نام زوئیهو مارو با شلیک اژدرهای سی لیون و زیردریائی پامپانیتو آتش گرفت و غرق شد. حمله بعدی به یک کشتی دیگر به نام کاچیدوکی مارو منجر به آتش گرفتن و غرق آن شد. پس از این موفقیت ها سی لیون به سرعت به زیر آب رفت و از منطقه دور شد. در صبح روز 15 سپتامبر هر سه زیردریائی به اکتشاف مشغول شدند اما زیردریائی پامپانیتو اعلام کرد که تصمیم دارد تا به صحنه عملیات روز 12 سپتامبر باز گردد. پس از بازگشت به همان نقطه پامپانیتو فهمید که کشتی راکویا مارو در حال حمل گروه کثیری از اسرای انگلیسی و استرالیائی بود که 1.159 نفر از آنان براثر حملات 12 سپتامبر کشته شده اند.

 در ساعت 20:45 سی لیون با 54 تن از اسرای ژاپنی بازمانده از حملات روز 12 سپتامبر (که احتمالا از آن روز در آب بودند) به سوی سایپان بازگشت. تقریبا تمامی اسرا به روغن و نفت ناشی از انفجار و نشت سوخت آلوده شده بودند و همگی آنان از بیماریهای مالاریا و بری بری و پلاگرا رنج می بردند. سه نفر از آنان در 17 سپتامبر و قبل از رسیدن به تنکپگه بالینتانگ مردند. در 18 سپتامبر در یک موقعیت از پیش تعیین شده یک دکتر و یک داروشناس به زیردریائی وارد شدند و به  مداوای  اسیران پرداختند. در روز 19 سپتامبر چهارمین اسیر بدحال نیز درگذشت و در 20 سپتامبر سی لیون به بندر تاناپاگ وارد شد و هر 50 اسیر را در بیمارستان نظامی آنجا تخلیه نمود. این زیردریائی سپس سایپان را به مقصد پرل هاربور ترک کرد و در 30 سپتامبر به این جزیره وارد شد و پس از گذشت یک ماه در 31 اکتبر از پرل هاربور به همراه زیردریائی کاته به دریای چین اعزام شد و ماموریت یافت به گشت در شرق دریای چین بپردازد.

 آنها در 4 نوامبر در جزیره میدوی توقف نمودند و سپس به مسیر خود ادامه دادند. در 16 نوامبر براثر سهل انگاری اژدر انداز شماره 8 زیردریائی در حالی شلیک شد که دریچه هایش بسته بودند اما با توجه به اینکه زیردریائی در عمق زیادی قرار داشت فشار سنگین آب در آن عمق ضربه اژدرها را خنثی نمود و مانع خسارت سهمگین شد. در 17 نوامبر زیردریائی به اطراف شانگهای رسید و در 18 نوامبر هیدروژن موجود در باطری زیردریائی منفجر شد و اژدر انداز شماره 5 را نیز از کار انداخت. در ساعت 00:20 روز 21 نوامبر رادارهای سی لیون از حرکت یک کاروان از کشتی های دشمن به سوی تنگه تایوان با سرعتی معادل 30 کیلومتر در ساعت خبر داد.

 در ساعت 00:48 دو رزمناو و دو نبردناو از کاروان مذکور در دید پریسکوپ زیردریائی سی لیون شدند. در ساعت 01:46 سه کشتی اسکورت دیگر نیز مشاهده شدند سی لیون در این زمان متوجه شد که این ناوگان مرکب از قدرتمندترین ناوهای جنگی ارتش ژاپن مانند یاماتو، ناگاتو، کونگو، یاهاگی، هاماکازه، ایسوکازه، یوراکازه یوکیکازه، کیری، یومه می باشد. در ساعت 02:45 سی لیون خود را برای حمله به گروه کشتی ها آماده کرد. 11 دقیقه بعد سی لیون 6 اژدر به سوی کونگو دومین کشتی در خط سیر کاروان شلیک نمود و در ساعت 02:59، 3 اژدر به سوی ناگاتو شلیک کرد. در ساعت 03:00 خدمه سی لیون مشاهده کردند که 2 بویلر کشتی کونگو در آتش می سوزد ولی کشتی ناگاتو که از اصابت اژدر به کونگو هشیار شده بود به سرعت چرخید و اژدر شلیک شده به سوی آن از کنارش گذشت و به کشتی یوراکازه برخورد نمود و آن را غرق کرد.

 در چند روز بعد نیز سی لیون به گشت در منطقه بین فرمز و سرزمین اصلی چین ادامه داد و در 28 نوامبر پس از چند روز به جزیره گوام رفت. دور چهارم ماموریت جنگی سی لیون از تاریخ 14 دسامبر 1944 تا 24 ژانویه 1945 طول کشید و این زیردریائی به منطقه جنوبی دریای چین اعزام شد. در این منطقه سی لیون به همراه زیردریائی بلنی (BLENNY) و کایمن (CAIMAN) دستور داشتند دست به حملات هماهنگ بزنند. در 20 دسامبر سی لیون یک کشتی لجستیکی به نام مامیا (MAMIYA) تحت اسکورت یک ناوشکن ژاپنی را مشاهده کرد و در ساعت 19:37 سی لیون 6 اژدر به سوی کشتی لجستیکی شلیک کرد که 4 اژدر به هدف اصابت نمود و آن را به آتش کشید و بلافاصله به زیر آب رفت و از دید ناوشکن پنهان شد.

 دو ساعت و نیم بعد وقتی سی لیون با پریسکوپ مشاهده کرد کشتی لجستیکی همچنان بر سطح آب شناور است، برای بار دوم آن را مورد هدف قرار داد و در ساعت 00:32 روز 21 دسامبر با شلیک سه اژدر آن را غرق نمود. همان روز سی لیون به ناوگان هفتم آمریکا پیوست و از 24 دسامبر 1944 تا 14 ژانویه 1945 در پشتیبانی از قوای مهاجم آمریکا برای تصرف مجدد فیلیپین به فعالیت پرداخت. در روزهای پایانی جنگ فیلیپین سی لیون با پاکسازی مناطق اطراف فرمانتل امکان پیاده شدن قوای استرالیائی در 24 ژانویه 1945 را فراهم نمود و در 19 فوریه 1945 سی لیون پنجمین ماموریت خود را با ترک فرمانتل به پایان رساند. ماموریت بعدی این زیردریائی جنوب دریای چین و سپس به خلیج تایلند بود.

 در 17 مارس 1945 و قبل از طلوع آفتاب سی لیون موفق شد با شلیک اژدر کشتی لجستیکی ژاپن به نام ساموئی را هدف قرار داده و غرق کند. در 2 آوریل سی لیون یک خلبان را که پس از سقوط هواپیمایش برای مدت 23 روز بر روی یک قطعه کائوچوئی در دریا شناور بود را نجات داد (نویسنده متن از ملیت خلبان اطلاعی ندارد). در همان روز سه خلبان دیگر نیز که از جزیره گوآوینا برخاسته بودند و در آب سقوط کرده بودند توسط سی لیون نجات داده شدند (نویسنده متن از ملیت این خلبانها نیز هیچگونه اطلاعی ندارد).

 در 6 ماه می نجات یافتگان از دریا در جزیره سوبیک بای تحویل پیاده شده و به مقامات تحویل گردیدند. در ماه می این زیردریائی به منظور حراست سواحل هنگ کنگ از حملات ژاپنی ها به فرمز (چین تایپه امروز)، به آن حدود اعزام شد. در پایان ماه می سی لیون یک خلبان سقوط کرده دیگر را نیز از دریا نجات داد که از برمه برخاسته بود. و آن خلبان را در سوبیک بای پیاده نمود اما ماموریت یافت به همراه این خلبان به سوی جزایر هاوائی حرکت نماید. در 12 ژوئن سی لیون در راه هاوائی به جزیره گوام رسید و سپس به گشت در اطراف جزیره ویک (WAKE) به گشت و مراقبت از جزیره مشغول شد.

 در 30 ژوئن نیز ماموریت یافت به گشت در اطراف پرل هاربور بپردازد. با پایان جنگ سی لیون از پرل هاربور به سانفرانسیسکو در کالیفرنیا بازگشت و در 2 فوریه 1946 به دلیل خسارات وارده در طول جنگ مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفت و سپس از ماموریت نظامی معاف شد اما یک سال و نیم بعد ماموریت یافت به همراه زیردریائی پرچ (PERCH) به انتقال یک لشگر از نظامیان آمریکا (احتمالا از خاک اروپا به آمریکا) اقدام نماید. در آوریل 1948 سی لیون به سکوی تعمیر سان فرانسیسکو رفت و موتورها و اژدرهایش با تعویض گردید و تغییراتی در آن دیده شد که امکان شرکت این زیردریائی در عملیات آبی خاکی را فراهم می کرد.

 پس از انجام این تغییرات زیردریائی سی لیون مجددا برای مقاصد آموزشی و حمل و نقل بکار گرفته شد. در ماه می 1949 سی لیون در نورفولک ویرجینیا به واحد ششم زیردریائی پیوست و در 30 ژوئن 1960 از ماموریت معاف شد ولی یک سال بعد مجددا به خدمت مشغول شد. سرانجام در 20 فوریه 1970 سی لیون از خدمت کنار گذاشته شد و در کنار دیگر کشتی های از رده خارج قرار گرفت و در 8 جولای 1978 سی لیون به عنوان یک هدف در یک مانور مورد اصابت قرار گرفت و غرق شد.

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 13/04/89

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.