نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

یو اس اس کت

 

 

 نام: یو اس اس کِت

 تاریخ اقدام به ساخت: 25 اکتبر 1943

 تاریخ اتمام پروژه: 9 آوریل 1944

 تاریخ اعزام به ماموریت: 31 جولای 1944

 فرجام: در تاریخ 20 مارس 1945 در اطراف جزایر ریوکیو غرق شد

 نوع: زیر دریائی کلاس بالائو با موتور دیزل و الکتریک

 ظرفیت: 1.526 تن

 طول: 95 متر

 عرض: 8 متر

 عمق قابل تحمل: 120 متر

 قدرت پیشرانه: دارای 4 موتور دیزل ساخت جنرال الکتریک مدل AV16-27816 و دو باطری سارگو با 126 سلول و 4 موتور جنرال الکتریک داراری سرعت بسیار بالا با قدرت 5.400 اسب بخار

 سرعت: 37.50 کیلومتر در ساعت بر روی آب و 16 کیلو متر زیر آب

 شرح:

 زیردریائی کِت با کد SS-369 شناخته می شد. در سال 1944 و در حالی به ماموریت اعزام شد که سه سال از ورود آمریکا به جنگ می گذشت. این زیردریائی مسلح به اژدرهای 533 میلیمتری و یک مسلسل 127 میلیمتری بر روی عرشه بود.

 در 31 جولای 1944 و تحت فرماندهی آر. ال. ریتر کِت از نیواورلئان به مقصد پاناما حرکت نمود. مقصد این زیردریائی شرق دوربود. در 5 سپتامبر کِت به کانال پاناما وارد شد و به همراه واحد شماره 3  زیرسطحی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا به تمرین و مشق نظامی مشغول گردید و سپس به سوی بندر پرل هاربور حرکت نمود. در 15 اکتبر کِت به پرل هاربور رسید و در 31 اکتبر ماموریت یافت برای اولین ماموریت خود به سوی غرب حرکت نماید (توضیح اینکه ژاپن و جزایر حوزه پاسفیک در غرب آمریکا واقع شده است). در 4 نوامبر در جزایر میدوی این زیردریائی تجدید سوخت نمود و ماموریت یافت به همراه زیردریائی سی لیون به گشت در شرق دریای چین بپردازد. آب و هوای نامساعد باعث اذیت خدمه زیردریائی کِت گردید زیرا تلاطم دریا موجب شده بود هدایت و کنترل زیردریائی سخت گردد.

 در 19 نوامبر کِت به سوی سایپن حرکت نمود و در 24 نوامبر وارد این جزیره گردید. در 24 دسامبر کِت به همراه زیردریائی کراکِن (SS-370) از سایپن خارج شد و چهار روز بعد به گشت در شمال جزیره اوکیناوا پرداخت. با وجود بدی آب و هوا این زیردریائی به گشت در مرکز جزایر ریوکیو از 1 ژانویه 1945 تا 27 ژانویه ادامه داد. هدف از این گشت نجات خلبانان آمریکائی بود که در طول حملات هوائی به ریوکیو در آب سقوط می کردند. پس از آن، زیردریائی به سوی جزیره گوام حرکت نمود و در 30 ژانویه وارد این جزیره شد و مورد تعمییر قرار گرفت. پس از اتمام تعمییر ادوارد آکرمن به فرماندهی کِت انتخاب شد و در دور دوم ماموریت هایش به گشت در اطراف جزیره گوام مشغول شد. از آنجائیکه آمریکا قصد داشت به جزیره اوکیناوا حمله کند و در آن نیرو پیاده کند کِت ماموریت یافت اطلاعات مورد نیاز آب و هوائی برای این منظور را تهیه کند.

 زمانی که کِت در شب 9 مارس در غرب توکارا رتو به گشت مشغول بود با یک کاروان از ناوگان ژاپن مواجه شد و با شلیک غافلگیرانه اژدر موفق شد سه کشتی ژاپنی را به مجموع ظرفیت 6.681 تن غرق نماید. در شب 14 مارس کِت به یک کشتی کابل گذار ژاپنی حمله کرد و در حالی که فقط 3 اژدر برای کِت باقی مانده بود در 20 مارس دستور یافت منطقه عملیاتی را ترک کند و برای تجدید سوخت به میدوی و برای تعمیر به پرل هاربور برود. زیردریائی کِت در 19 مارس اعلام کرد این دستور را دریافت نموده و مطابق آن عمل خواهد نمود.

 روز بعد کِت به سوی شرق حرکت کرد و هنگام حرکت یک گزارش از وضع آب و هوا در جنوب کُلنت استریت ارسال نمود. پس از ارسال این گزارش دیگر هرگز این زیردریائی دیده نشد و هیچ ارتبط صوتی و یا مخابراتی از آن به دست نیامد. براساس برنامه این زیردریائی میبایست در 31 مارس به میدوی میرسید اما زمانی که این اتفاق نیفتاد و تلاش های مکرر برای ارتباط با آن به وسیله رادیو و سیستم مخابراتی نافرجام ماند، در تاریخ 16 آوریل رسما اعلام شد این زیردریائی مفقود شده است. مفقود شدن این زیردریائی در هاله ای از رمز و راز باقی مانده است اما 3 احتمال برای آن متصور است. اشتباه در فرماندهی و یا یک انفجار در قسمت های مهم و حیاتی و یا عملیات دشمن هر کدام می تواند منجر به غرق این زیردریائی شده باشد اما هرگز با یقین نمی توان علت را بیان نمود.

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 13/04/89

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.