نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

یو اس اس کِی مَن

 

در این تصویر کد 323 به خوبی بر روی کِی مَن قابل مشاهده می باشد

 

 نام: یو اس اس کِی مَن

 تاریخ اقدام به ساخت: 24 ژوئن 1943

 تاریخ اتمام پروژه: 30 مارس 1944

 تاریخ اعزام به ماموریت: 17 جولای 1944

 فرجام: در تاریخ 30 ژوئن 1972 به کشور ترکیه واگذار شد

 نوع: زیردریائی کلاس بالائو با موتور دیزل و الکتریک

 وزن: 1.526 تن

 طول: 95 متر

 عرض: 8 متر

 عمق قابل تحمل: 120 متر

 قدرت پیشرانه: دارای 4 موتور دیزل ساخت جنرال الکتریک مدل 278AV16-16 و دو باطری سارگو با 126 سلول و 4 موتور جنرال الکتریک دارای سرعت بسیار بالا با قدرت 5.400 اسب بخار

 سرعت: 37.50 کیلومتر در ساعت بر روی آب و 16 کیلومتر زیر آب

 شرح:

 زیردریائی کِی مَن (به معنی دوره گرد و خانه به دوش) یکی از زیردریائی های کلاس بالائو ایالات متحده آمریکا و تحت نام SS323 نامیده می شد که تحت فرماندهی کاپیتان جی. بی. آزِر (J.B AZER) در جنگ دوم جهانی به خدمت پرداخت. در 13 نوامبر 1944 این زیردریائی از بندر پرل هاربور به سوی سایپن حرکت نمود و زمانی که به سایپن رسید چند تن از افسران این زیردریائی که بیمار شده بودند در این جزیره پیاده شده و زیردریائی به سوی جنوب دریای چین رهسپار شد. در این منطقه زیردریائی کِی مَن موظف بود علاوه بر عملیات تهاجمی با گشت در مناطقی که خلبانان آمریکائی به دلیل هدف قرار گرفتن هواپیماهایشان در آن مناطق سقوط می کردند بپردازد و به نجات آنان و گرفتنشان از آب اقدام کند.

 حملات هوائی و نیز حملات زیردریائی های آمریکائی موجب کاهش و تنزل تعداد کشتی های بازرگانی و لجستیکی ژاپنی شده بود بنابراین زیردریائی کِی مَن بدون هیچگونه مواجهه با کشتی های ژاپنی در این ماموریت، در 22 ژانویه 1945 به فرمنتال در استرالیا بازگشت. در دور دوم ماموریت ها زیردریایی کِی مَن بار دیگر به جنوب دریای چین و خلیج سیام (نام امروزی خلیج تایلند) اعزام شد اما این بار هم این زیردریائی با هیچ کشتی ژاپنی مواجه نشد. در دور سوم ماموریت ها کِی مَن به سوبیک بای در دریای فیلیپین اعزام شد و موفق شد دو کشتی کوچک شونرز را غرق نماید. با غرق این دو کشتی مدرن فقدان کشتی بازرگانی ژاپنی که به دست آمریکائی ها آسیب دیدند کامل شد.

 با بازگشت به فریمنتال در 27 ژوئن این زیردریائی مورد تعمییر قرار گرفت و سپس در سه ماموریت خطرناک شرکت نمود. در این ماموریتها کِی مَن وظیفه داشت عوامل جاسوسی و اطلاعاتی را در جاوه اندونزی با زیردریائی پیاده نموده و پس از انجام ماموریت عوامل فوق را مجددا سوار کند. در یکی از ماموریتها که در 22 جولای انجام شد کِی مَن موفق شد یک کشتی شونرز ژاپنی دیگر را غرق نماید و در 19 آگوست کِی مَن به سوبیک بای بازگشت. پس از پایان جنگ و در سال 1946 کِی مَن در سان دیه گو و گوام به گشت مشغول شد. در سال 1947 به ناوگان سیاتل پیوست و پس از آن تا سال 1951 به عنوان زیردریائی آموزشی به خدمت مشغول شد و پس از آن در پرل هاربور و سان دیه گو مستقر شد و به سفر دریائی در شرق دور پرداخت. و به ژاپن و فیلیپین رفت.

 در 30 ژوئن 1972 این زیردریائی به کشور ترکیه فروخته شد و در 23 آگوست 1972 به بندر گولچوک در آن کشور وارد شد و روز بعد به عنوان سومین زیردریائی  تاریخ  ترکیه با  نام  تی سی جی دوملوپینار (DUMLUPINAR T C G) به ماموریت اعزام شد اما بدبختانه در جائی که 52 کیلومتر با محل غرق زیردریائی دوملوپینار قبلی فاصله داشت به یک کشتی باری اتحاد شوروی به نام SZIK VOVILOV که به گل نشسته بود برخورد نمود و از کار افتاد. خدمه این زیردریائی موفق شدند از آن خارج شوند و به ساحل بازگردند.

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 26/04/89

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.