نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

یو-110

 

یو-110 و اچ ام اس بولداگ

 

 نام: یو-110 (U-110)

 تاریخ اقدام به ساخت: 1 فوریه 1940

 تاریخ اتمام پروژه: 25 آگوست 1940

 تاریخ اعزام به ماموریت: 21 نوامبر 1940

 فرجام: در تاریخ 9 ماه می 1941 توسط نیروی دریائی سلطنتی انگلستان تصرف شد و روز بعد غرق گردید

 نوع: زیردریائی تیپ IXB

 پیروزیها: این زیردریائی در دو ماموریت خود موفق شد سه کشتی مجموعا به ظرفیت 10.149 تن را غرق و دو کشتی را مجموعا با ظرفیت 8.675 تن مورد هدف قرار دهد و با خسارت مواجه نماید

 شرح:

 زیردریائی یو-110 یکی از زیردریائی های آلمان نازی در جریان جنگ دوم جهانی بود که با گذشت چند دهه از پایان جنگ به شهرت رسید و اسرار آن فاش شد. در حقیقت در جریان جنگ دوم جهانی فرماندهان آلمانی تصور می کردند که این زیردریائی که ناگهان ارتباط خود را با مرکز را از دست داده بود غرق شده است و این تا حدی درست بود اما شاید اگر آنان می دانستند که این زیردریائی قبل از غرق شدن تصرف شده است روند جنگ تغییری اساسی می یافت.

 اما راز غرق این زیر دریائی چه بود ؟

 زیردریائی یو-110

 زیردریائی یو-110 در 21 نوامبر 1940 و تحت فرماندهی کاپیتان فریتز جولیوس لیمپ اولین ماموریت خود را آغاز نمود. این کاپیتان آلمانی در اولین روز آغاز جنگ و در حالی که فرماندهی زیر دریائی یو-30 را برعهده داشت مسئول غرق کشتی آتنیا گردید و به همین دلیل در دادگاه نظامی در آلمان محاکمه گردید اما پس از دادگاهی او به عنوان یکی از افسران متمرد ولی موفق شناخته شد و به کار خود ادامه داد. در ادامه ماموریتها با زیردریائی یو-110، 3 کشتی با ظرفیت کل 10.149 تن غرق گردید و 2 کشتی نیز با ظرفیت کل 8.675 تن نیز هدف قرار گرفت و آسیب دید.

 

نفر سمت چپ با کلاه سفید فریتز جولیوس لیمپ کاپیتان یو-110 و

 آدمیرال دونتیز فرمانده قوای زیردریائی آلمان

 

 در 23 مارس 1941 و هنگام تیراندازی با اسلحه 105 میلیمتری موجود برروی عرشه ناگهان این اسلحه منفجر شد و سه تن از خدمه آن مجروح شدند. در روز 9 ماه می 1941 زیر دریائی یو-110 به همراه زیردریائی یو-201 به کاروان حمل و نقل دریائی شماره CB-318 در شمال اقیانوس اطلس و جنوب ایسلند حمله کردند. در این حمله یو-110 به سوی ناوگان فوق با شلیک یک اژدر حمله کرد اما این اژدر به هدف نخورد و ناوشکن انگلیسی آبورتیا با کمک دستگاه سونار موفق به تعیین موقعیت این زیردریائی شد و متقابلا به آن حمله کرد.

 زیر دریائی یو-110 از این حمله جان به در برد اما آسیب جدی دید و زمانی که حمله دوم نیز به زیر دریائی آسیب دیگری وارد آورد زیردریائی به سطح آب آمد و کاپیتان لیمپ آخرین فرمان خود را با فریاد بلند صادر نمود. او دستور داد همه خدمه از زیردریائی خارج شوند زمانی که خدمه این زیردریائی به عرشه زیردریائی آمدند با شلیک سنگین مسلسلهای دو ناوشکن انگلیسی به نام های HMS BULLDOG و HMS BROADWAY روبرو شدند و تعدادی کشته شده و به آب افتادند. علت شلیک انگلیسی ها این بود که تصور می کردند خدمه زیردریائی قصد دارند از طریق مسلسل مستقر بر عرشه به آنان شلیک نمایند. اما وقتی فهمیدند که آنان قصد تسلیم دارند شلیک را متوقف نمودند. فرمانده ناوشکن انگلیسی بولداگ وقتی فهمید که آلمان ها تسلیم شده اند آنان را سوار نمود و بلافاصله به ناوشکن برادوی که قصد حمله به زیردریائی را داشت پیام فرستاد که از این کار ممانعت نماید تا جلوی آسیب بیشتر به این زیردریائی را بگیرد.

 

کاپیتان جو باکر کریسول فرمانده ناوشکن بولداگ

 

 کاپیتان لیمپ که تصور می نمود خارج کردن هوای فشرده زیردریائی سبب غرق آن خواهد شد به اوپراتور ماشین رمز نیروی دریائی آلمان در زیردریائی دستور داد پیام زیر را به ستاد فرماندهی مخابره نماید. زیردریائی درحال غرق شدن است. لیمپ سپس به دیگر مسئول ارتباط زیردریائی دستور داد کتابچه رمز و دستگاه رمز موسوم به انیگما را از بین ببرد اما او قصور نمود و این کار را نکرد.

 

کتابچه رمز انیگما

 

ماشین رمز انیگما

 

 وقتی لیمپ مشاهده کرد که زیردریائی غرق نخواهد شد به سوی آن شنا نمود تا کتابچه رمز و ماشین انیگما را از بین ببرد و پس از آن کسی او را ندید. او احتمالا توسط یک ملوان انگلیسی هدف قرار گرفت و کشته شد که این موضوع براساس شهادت شاهدان آلمانی نقل گردیده است اگرچه هرگز از سرنوشت او اطلاع دقیقی به دست نیامد. علاوه بر لیمپ 15 ملوان دیگر آلمانی نیز در جریان عملیات کشته شدند و 32 نفر به اسارت گرفته شدند. یکی از افسران ناوشکن بولداگ فرماندهی زیردریائی را برعهده گرفت و هر چیز قابل حمل در آن را تخلیه اما ماشین انیگما و کتاب رمز یافته نشد بنابراین یک اوپراتور رادیو از ناوشکن برادوی به نام ویلیام استیوارت به زیردریائی رفت و ماشین انیگما را که از اطاق رمز خارج شده بود را به همراه کتابچه رمز نیروی دریائی یافت.

 زیردریائی یو-110 توسط ناوشکن بولداگ به سوی اسکاپافلو در شمال اسکاتلند هدایت شد اما در نزدیکی این جزایر به دلیل ورود آب به داخل آن غرق شد. وقتی خدمه این ناوشکن به ساحل رسیدند مقامات انگلیسی تمام خدمه این دو ناوشکن را جمع کرده و از آنان قول گرفتند که در خصوص تصرف این زیردریایی به هیچ کس و لو نزدیک ترین افراد چیزی نگویند. همچنین خدمه این زیردریائی نیز به اسارت گاه ویژه ای اعزام شدند و مقامات انگلیسی خبر غرق نمودن یک زیردریائی در موقعیت یو-110 را اعلام نمودند. بدین ترتیب فرماندهان بلندپایه آلمانی به تصور آنکه این زیردریائی در اولین لحظات غرق شده است از تغییر رمز خودداری کردند و مرکز کشف رمز انگلستان واقع در بلچلی پارک در تمام مدت پس از آن از هرگونه دستور و نیات آلمانها بسرعت مطلع می شد و تدابیر لازم برای مقابله با آن را اتخاذ می کرد.

 آلمانها در جبهه ها جنگ ها را یکی پس از دیگر باختند و متفقین فاتح جنگ دوم شدند در حالی که تنها عده معدودی که در بلچلی پارک کار می کردند از این راز با خبر بودند. راز انیگما تا چند دهه پس از پایان جنگ افشا نشد و تنها زمانیکه این راز افشا شد آلمان ها یکی از دلایل اصلی شکست خود در جنگ را بسیار دیر فهمیدند.

(ماشین انیگما یک گیرنده و فرستنده رمز بسیار پیچیده با چهار چرخ دنده و سیم کشی بسیار پیچیده بود. شکستن رمز این ماشین بسیار مشکل و حتی غیر ممکن می نمود اما وقتی یک نمونه آن به شکلی که در بالا گفته شد بدست متفقین افتاد آنان از تمام نقشه ها و خبرهای آلمان ها مطلع می شدند. این مسئله یکی از مخفی ترین اسرار جنگ بود که تا دهه 70 میلادی فاش نشد اما در این سال یک موزه جنگی در آمریکا یک نمونه از آن را در موزه به معرض دید همگانی قرار داد که به افشاء آن پس از بیش از 3 دهه منجر شد. در این ماشین با تنظیم چرخ دنده ها وقتی یک حرف توسط اوپراتور تایپ می شد دستگاه گیرنده حرفی متفاوت را تایپ می کرد)

 

چرخدنده ها و پرینتر انیگما

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 06/04/89

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.