نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

یو-234

 

سمت راست یو-234 و سمت چپ یو-873 در بندر پورتثموتث آمریکا

 

 نام: یو-234 (U-234)

 تاریخ اقدام به ساخت: 1 اکتبر 1941

 تاریخ اتمام پروژه: 22 دسامبر 1943

 تاریخ اعزام به ماموریت: 2 مارس 1944

 فرجام: در تاریخ 14 ماه می 1945 خود را تسلیم نیروی دریائی آمریکا کرد و در 20 نوامبر 1947 توسط نیروی دریائی آمریکا غرق شد

 نوع: زیر دریائی تیپ XB

 ظرفیت: 1.763 تن

 طول: 89 متر

 عرض: 9 متر

 عمق قابل تحمل: 220 متر

 قدرت پیشرانه: دارای 2 موتور دیزل با قدرت 4.800 اسب بخار (3600 کیلو وات) و 2 موتور الکتریکی با قدرت 1.100 اسب بخار (820 کیلووات)

 سرعت: 31 کیلومتر در ساعت بر روی آب و 13 کیلومتر زیر آب

 شرح:

 زیردریائی یو-234 یکی از مشهورترین زیردریائی های آلمان نازی در جریان جنگ دوم جهانی بود که مسلح به 2 اژدرانداز 533 میلیمتری و 15 اژدر مدل G7E و نیز 66 مین مدل SAM بود. این زیردریائی همچنین بر روی عرشه مجهز به یک اسلحه 105 میلیمتری نیز بود. فرمانده این زیر دریائی جان هاینریش فهلر نام داشت و در جریان جنگ جهانی دوم فقط یک بار به ماموریت اعزام شد اما این ماموریت از سری ترین ماموریت های جنگی در تاریخ جنگ دوم جهانی بود.

 

جان هاینریش فهلر فرمانده یو-234

 

 این زیردریائی که در ابتدا به عنوان یک زیردریائی مین گذار طراحی و ساخته شده بود پس از آنکه در بندر کیل با یک مین برخورد نمود، آسیب دید و این مسئله باعث شد مقامات آلمانی از آن به عنوان یک زیر دریائی دارای تناژ بالا جهت حمل و نقل در ماموریت ژاپن استفاده نمایند. در 25 مارس 1945 و در حالی که اندکی بیشتر از یک ماه به پایان جنگ باقی مانده بود زیر دریائی یو-234 از بندر هورتِن در جنوب شرقی نروژ خارج شد این زیردریائی پس از آنکه در بندر هورتِن محموله خود را که عبارت از 560 کیلو اکسید اورانیوم بود را بارگیری نمود و در روز 15 آوریل از نروژ جهت یک ماموریت سری خارج شد.

 

این عکس متعلق به یکی از زیردریایی های نیروی دریایی امپراطوری ژاپن از سری مدل های L-400 می باشد که توانائی حمل هواپیما را داشت. در این تصویر یکی از این زیردریایی ها که به تصرف ارتش آمریکا درآمده است دیده می شود و نفرات ارتش آمریکا در حال بازدید از آشیانه هواپیمای قابل حمل آن هستند

 

 قبل از خروج این زیردریائی از بندرکیل در آلمان به مقصد نروژ، این زیردریائی اجزای یک جنگنده جت ME-262 و یک بمب پرنده به نام هاینشل 293 (HENSCHEL HS 293) را بارگیری نموده بود. علاوه بر موارد فوق یک ژنرال آلمانی بنام اولریخ کسلر و 4 افسر نیروی دریائی آلمانی، چند مهندس و دانشمند غیرنظامی آلمانی و دو افسر نیروی دریائی ژاپن نیز از سرنشینان این کشتی بودند. سه زیردریائی مدل XXIII آلمانی زیردریائی یو-234 را اسکورت می کردند. این زیردریائی ها به مدت 8 روز بدون آنکه به سطح آب بیایند در زیر آب به مسافرت خود ادامه دادند. در ابتدای این مسافرت زیر آبی یک تصادم جزئی بین زیردریائی یو-234 و یک زیردریائی دیگر رخ داد که خسارات اندکی برای هر دو به همراه داشت بنابراین در نزدیکی یکی از بنادر نروژ به نام کریستیانساند پهلو گرفت و مورد تعمییر واقع شد و سرانجام در روز 15 آوریل عازم ماموریت خود گردید. مقصد این زیر دریائی ژاپن بود. اما هدف از این ماموریت چه بود؟

 ماموریت سری یو-234 چه بود ؟

 در روزهای پایانی جنگ دوم جهانی در حالی که آلمان نازی بسرعت به سوی فروپاشی حرکت می کرد ژاپن دیگر متحد آن کشور همچنان به مقاومت ادامه می داد بنابراین مقامات آلمانی تصمیمی عجیب گرفتند. آنان تصمیم گرفتند ذخیره اکسید اورانیوم خود را به همراه اجزای یک جنگنده جت و متخصصین مونتاژ آن را به ژاپن تحویل نمایند. ژاپن نیز تصمیم داشت با این تجهیزات خاک اصلی ایالات متحده آمریکا را هدف بمب اورانیومی قرار دهد. این آخرین حربه این دو متحد در جنگ بود.

 ماموریت یو-234

 زیردریائی یو-234 به منظور اجتناب از هرگونه رویاروئی با نیروهای متفقین روزها را در زیر آب حرکت می کرد و شب ها برای تجدید هوا به مدت فقط 2 ساعت به سطح آب می آمد. براساس برنامه قبلی این زیردریائی می بایست در نقطه ای که قبلا از پیش تعیین شده بود منتظر رسیدن یک کشتی لجستیکی نیروی دریائی آلمانی به نام گولیاث (GOLIATH) می شد. این کشتی لجستیکی وظیفه داشت برخی ملزومات مورد نیاز برای مسافرت ِ یو-234 را در این نقطه به آن تحویل دهد اما این زیردریائی هرگز به مقصد نرسید. اگرچه کاپیتان فهلر علت این مسئله را در آن زمان نمی دانست اما در حقیقت نیروهای متفقین موفق شده بودند مرکز سرفرماندهی نیروی دریائی آلمان نازی را به تصرف خود درآورند.

 در 4 ماه می 1945 یک خبر رادیوئی توسط رادیوی این زیردریائی دریافت شد که اشعار میداشت آدولف هیتلر رهبر آلمان نازی خودکشی نموده است و آدمیرال دونتیز رهبر آلمان شده است. در 10 ماه می یک پیام رادوئی دیگر دریافت شد که به موجب آن آدمیرال کارل دونتیز به تمام زیردریائی های آلمانی دستور می داد میبایست فورا ترک مخاصمه نمایند زیرا بین متفقین و کشور آلمان آتش بس برقرار شده است و تمام زیردریائی ها میبایست سریعا خود را به نیروهای متفقین تسلیم نمایند. کاپیتان فهلر تصمیم گرفت با یکی دیگر از زیردریائی ها تماس بگیرد و با فرمانده آن مشورت نماید. او با زیردریائی یو-873 تماس گرفت و سرانجام هر دو فرمانده تصمیم به تسلیم گرفتند.

 فهلر در این زمان در نقطه ای قرار داشت که زیردریائی او با بنادر انگلستان و کانادا و آمریکا تقریبا دارای مسافتی برابر بود او تصمیم به لغو مسافرت گرفت و تصمیم گرفت به نیروهای آمریکائی تسلیم شود زیرا اعتقاد داشت آمریکا احتمالا تنها کشوری است که آنان را به خانه باز خواهد گرداند اما در 12 ماه می یک پیام رادیوئی دریافت نمود که درخواست میکرد این زیردریایی به نیروهای کانادائی تسلیم شود. او تصمیم گرفت به سوی بندر هالیفاکس حرکت نماید اما مطمئن شد نیروهای کانادائی زودتر از دیگران به آنها نخواهند رسید. بنابراین تمام پروندها و سیستم مخابراتی انیگما و ارتباط راداری زیردریائی را از بین برد. زمانیکه دو افسر ژاپنی فهمیدند که زیردریائی تسلیم خواهد شد، با خوردن مقدار  زیادی  داروی  خواب آور  لومینال (LUMINAL) خودکشی نمودند و پس از خود کشی آنان خدمه زیردریائی آنان را به دریا افکندند.

 نیروی دریائی آمریکا که با استفاده از شنود ارتباط رادیوئی بین کانادائی ها و زیردریائی یو-234 از قصد آنان مطلع شده بود دو ناوشکن خود را به سوی آن زیردریائی گسیل نمود و ناوشکن USS SUTTON در جنوب گراند بانکس با آن مواجه شدند و زیردریائی یو-234 تسلیم شد.

 

در 14 می 1945 زیردریائی یو-234 خود را تسلیم ناو یو اس اس ساتن می کند

 

نامه کاپیتان فهلر درباره شرایط اسارت خدمه زیردریائی 234

 

 خدمه کشتی آمریکائی فرماندهی و هدایت زیردریائی را برعهده گرفتند وآن را به بندر پورتثموتث در آمریکا منتقل نمودند. قبل از یو-234 چند زیردریائی دیگر آلمانی مانند یو-805 و یو-873 و یو-1228 نیز تسلیم شده و به این بندر منتقل شده بودند. انعکاس خبر تسلیم این زیردریائی و مسافرین عالی رتبه آن باعث ازدحام مردم در اطراف این زیردریائی شد بگونه ای که بعضی افراد کنجکاو با قایق های پاروئی نیز به بندر رفته و آن را تماشا می کردند. اما این حقیقت که این زیردریائی حامل بیش از نیم تن اکسید اورانیوم بوده است تا پایان جنگ سرد مخفی ماند. در 19 ماه می تمام محموله زیردریائی یاداشت شد و لیست گردید و به عنوان پرونده محموله یو-234 در بایگانی قرار گرفت و اورانیوم موجود در آن احتمالا توسط آمریکا در پروژه منهتن بکار رفت که نتیجه آن ساخت بمب اتمی آمریکا و پرتاب آن بر کشور ژاپن بود.

 سرانجام در 20 نوامبر 1947 با شلیک یک اژدر توسط یک زیردریائی آمریکائی به نام USS GREENFISH ، زیردریائی یو-234 غرق شد.

 

یو-234 با شلیک اژدر توسط آمریکائی ها در ماساچوست غرق می شود

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 02/04/89

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.