زیردریائی I-21

 

 

 نام: زیردریائی I-21

 تاریخ اقدام به ساخت: (؟؟؟)

 تاریخ اتمام پروژه: (؟؟؟)

 تاریخ اعزام به ماموریت: (؟؟؟)

 وزن: 1.950 تن

 طول: (؟؟؟)

 عرض: (؟؟؟)

 قدرت پیشرانه: (؟؟؟)

 سرعت: 44 کیلومتر در ساعت (احتمالا بر روی آب)

 عمق قابل تحمل: (؟؟؟)

 فرجام: در 27 نوامبر پس از ارسال یک پیام رادیوئی از اطراف جزایر گیلبرت، دیگر هرگز هیچ خبری از آن به دست نیامد و مفقود شد

 

 شرح:

 زیردریائی I-21 یکی از زیردریائی های شاخص و مطرح ژاپن در جنگ دوم جهانی بود که در جنگ دوم جهانی به عنوان موفق ترین زیردریائی IJN در آب های سرزمین استرالیا دست به عملیات متعددی زد که موفقیت هائی نیز برای آن به همراه آورد که در زیر به آن اشاره می شود:

 در تاریخ 23 دسامبر 1941 زیردریائی I-21 یک کشتی نفت کش متعلق به کمپانی UNION OIL به نام SS MONTEBELLO را مشاهده کرد. این نفت کش از بندر سنت لوئیس کالیفرنیا عازم ونکور کانادا بود. در ساعت 05:30 این زیردریائی 2 اژدر از فاصله 2.000 متری به سوی این نفت کش شلیک نمود. اژدر اول به خطا رفت ولی اژدر دوم به وسط کشتی و نزدیک مخزن شماره 3 اصابت کرد و آن را منفجر کرد. 38 تن از خدمه نفت کش سوار بر 4 قایق نجات کشتی را ترک کردند اما مورد حمله مسلسل موجود بر روی عرشه زیردرائی قرار گرفتند و خوشبختانه کسی آسیب ندید. نفت کش MONTEBELLO در موقعیت 35 درجه و 35 دقیقه شمالی و 121 درجه و 16 دقیقه غربی در جنوب PIEDRAS BLANCAS و در عمق 270 متری غرق شد. در نوامبر 1996 یک تیم تحقیقاتی موفق شد بقایای کشتی را یافته و یک فیلم مستند از آن تهیه نماید.

 در 31 ماه می 1942 زیردریائی I-21 در حمله به بندر سیدنی در استرالیا شرکت نمود (نویسنده از مشروح عملیات آن و نیز موفقیت هایش نتوانست اطلاعی به دست آورد).

 در تاریخ 17 ژانویه 1943 زیردریائی I-21 کشتی KALINGO متعلق به شرکت UNION STEAMSHIP COMPANY را در فاصله 180 کیلومتری شرق سیدنی هدف شلیک اژدر قرار داد که در جریان آن 2 مرد آتش نشان از خدمه کشتی کشته شدند و 32 تن از خدمه موفق شدند سوار قایق نجات شوند.

 در 8 فوریه 1943 کشتی SS IRON KNIGHT که یکی از 10 کشتی یک کاروان دریائی بود که در ساحل شرقی نیوساوت ولز کت میکرد توسط I-21 مورد شناسائی قرار گرفت. تقریبا در ساعت 02:30 بعد از ظهر در شمال خلیج توفولد I-21 اقدام به شلیک یک اژدر به سوی کشتی فوق نمود و این کشتی به همراه 36 تن از خدمه آن و نیز ناخدایش در کمتر از 2 دقیقه غرق شد. تعداد زیادی از خدمه این کشتی در زیر عرشه قرار داشتند و امکان فرار را نیافتند و به همراه کشتی غرق شدند. تنها 14 تن از خدمه موفق شدند سوار یک قایق نجات شوند و خود را نجات دهند. این عده توسط یک ناوشکن فرانسوی به نام TIROMPHANT از آب گرفته شدند.

 یک ناوشکن محافظ کاروانی که کشتی IRON KNIGHT عضو آن بود، به نام MILDURA چندین روز متوالی I-21 را تعقیب نمود اما موفق نشد آن را هدف قرار دهد. در 4 ژوئن 2006 یک تیم تحقیقاتی موفق شد کشتی IRON KNIGHT را در عمق 125 متری شناسائی نماید. پس از غرق کشتی اعضای خانواده خدمه جان باخته در این حمله، در سایتِ غرق کشتی حاضر شده و به جان باختگان ادای احترام کردند. یکی از نجان یافتگان این حمله به نام JOHN STONE پس از این حمله دیگر نتوانست به مسافرت برود و هرگز خانه خود را در جنوب ویکتوریا ترک نکرد.

 در 11 فوریه 1943 کشتی 7.176 تنی STARR KING (استارکینگ) متعلق به شرکت کشتیرانی LIBERTY SHIP نزدیک بندر پورت ماکوئیره هدف حمله I-21 قرار گرفت و غرق شد اما به دلیل اینکه ناوشکن HMAS WARRAMUNGA به کمک خدمه آن رفت و آنان را از دریا گرفت، این حمله تلفاتی در پی نداشت.

 

کشتی استارکینگ هدف حمله قرار گرفت و غرق شد

 

 در ژانویه 1943 زیر دریائی I-21 یک نفت کش استرالیائی به نام MOBILUBE را هدف قرار داد که این حمله 3 کشته برجا گذاشت اما این نفت کش غرق نشد. همچنین در همین روزکشتی PETER H. BURNETT متعلق به شرکت کشتیرانی LIBERTY SHIP را هدف قرار داد اما این کشتی موفق شد به کمک ناوشکن استرالیائی HMAS MILDURA به حرکت خود به سمت بندر سیدنی ادامه دهد.

 سرانجام در تاریخ 27 نوامبر 1943 پس از یک ارتباط رادیوئی توسط زیردریائی I-21 از اطراف جزایر گیلبرت که آخرین تماس رادیوئی آن بود دیگر هرگز از این زیردریائی اطلاعی به دست نیامد و این زیردریائی مفقود اعلام شد.

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 31/05/89

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@WikiArya.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.