نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

اِتور فیراموسکا

 

 

 نام: اِتور فیراموسکا

 تاریخ اقدام به ساخت: 1926

 تاریخ اتمام پروژه: 15 آوریل 1929

 تاریخ اعزام به ماموریت: 1930

 وزن: 1.530 تن

 طول: 83 متر

 عرض: 5 متر

 قدرت پیشرانه: دارای  یک  موتور  دیزل (5200 اسب بخار) برای  روی آب  و  یک  موتور الکتریکی (2300 اسب بخار) برای زیر آب و با دو شافت

 سرعت: 28 کیلومتر در ساعت

 فرجام: در سال 1940 غرق گردید

 شرح:

 زیردریائی اِتور فیراموسکا یکی از زیردریائی های نیروی دریائی ایتالیا در جنگ دوم جهانی بود که به افتخار اِتور فیراموسکا یک سردار و فرمانده مزدور مشهور ایتالیائی در قرن شانزدهم نامگذاری شد این زیردریائی که مجهز به 8 اژدرانداز (4 اژدرانداز در جلو و 4 اژدرانداز در عقب) و همچنین یک مسلسل 120 میلیمتری بر روی عرشه بود، قابلیت حمل یک هواپیمای آبی (هواپیمائی که قابلیت نشستن روی آب را دارد) را نیز داشت که برای آن یک آشیانه ضد آب طراحی و ساخته شده بود. اگر چه چند نمونه اولیه از هواپیماهای آبی ساخته شد اما هرگز هواپیماهای فوق مورد استفاده قرار نگرفت و در سال 1931 آشیانه ضد آب هواپیما برچیده شد.

 زیردریائی فیراموسکا پس از بهره برداری در پایگاه دریائی توسی پهلو گرفت. پس از حمله آلمان نازی به جبهه غرب و فرانسه در ژوئن 1940 ، دولت ایتالیا به فرانسه اعلام جنگ داد و رسما با آن کشور وارد جنگ شد. در همان سال این زیردریائی در چند ماموریت گشت شرکت نمود اما در یکی از ماموریت هایش در دریای مدیترانه دچار آسیب جدی شد و یکی از باطریهایش منفجر شد و زیردریائی فیراموسکا غرق گردید.

 (نویسنده از مکان و زمان و چگونگی غرق زیردریائی و سرنوشت خدمه آن هیچگونه اطلاعی نیافته است لذا خواهشمند است چنانچه کسی اطلاعات بیشتری در این زمینه دارد راهنمائی را از نویسنده بی مقدار دریغ نفرماید)

  

 

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 26/04/89

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.