نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

کوماندانته کاپه لینی

 

 

 نام: کوماندانته کاپه لینی (COMANDANTE CAPPELLINI)

 تاریخ اقدام به ساخت: ؟؟؟ (از تاریخ ساخت زیردریائی اطلاعی در دست نیست)

 تاریخ اتمام پروژه: 14 ماه می 1939

 تاریخ اعزام به ماموریت: 23 سپتامبر 1939

 فرجام: در تاریخ 10 سپتامبر 1943 توسط نیروی دریائی ژاپن تصرف شد و به آلمان نازی تحویل گردید ولی پس از پایان جنگ در اروپا توسط ژاپن تصرف گردید و پس از تسلیم ژاپن توسط ایالات متحده تصرف شد و در سال 1946 اوراق شد

 نوع: زیر دریائی تیپ UIT-24

 وزن: 1.060 تن

 طول: 73 متر

 عرض: 7 متر

 قدرت پیشرانه: دارای 2 موتور دیزل ساخت FIAT و دو موتور الکتریکی مدل CRDA

 سرعت: 32 کیلومتر در ساعت بر روی آب و 15 کیلومتر در ساعت زیر آب

 

 شرح:

  زیردریائی  کوماندانته کاپِه  لینی یکی  از  زیردریائی های  نیروی  دریائی  پادشاهی  ایتالیا  موسوم  به (REGIA MARINA) در جنگ دوم جهانی بود که مسلح به 8 اژدرانداز 533 میلیمتری بود که 4 عدد از آنها در جلو و 4 عدد دیگر در عقب آن قرار داشتند. همچنین 2 مسلسل 99 میلیمتری و 4 مسلسل 13.2 میلیمتری نیز از دیگر تسلیحات این زیردریائی بود. (نویسنده نتوانست از عملیات و ماموریت های این زیردریائی در طول جنگ دوم جهانی اطلاعاتی کسب نماید).

 پس از آنکه ایتالیا در سال 1943 تسلیم قوای متفقین گردید، زیردریائی کاپِِه لینی توسط نیروی دریائی ژاپن (JIN مخفف کلمات JAPON IMPERIAL NAVY) در 10 سپتامبر 1943 ضبط گردید و در سابانگ در اختیار  نیروی  دریائی آلمان  نازی  موسوم  به KRIEGSMARINE قرار گرفت و به UIT-24 تغییر نام یافت.

 

منطقه سابانگ در اندونزی

 

جزیره سابانگ در آچه اندونزی

 

 به دلیل آنکه این زیردریائی نتوانست به پایگاه خود در بوردو فرانسه بازگردد مجبور به توقف در حوزه پاسفیک گردید و تا پایان جنگ نتوانست به اروپا بازگردد. در 8 ماه می 1945 آلمان نازی سرانجام تسلیم شد و زیردریائی این بار توسط نیروی  دریائی  ژاپن به  خدمت  گرفته  شد  و  به نام I-503 تغییر نام یافت. I-503 در نیروی دریائی امپراطوری ژاپن به حمل و نقل و امور ترانزیتی مشغول بود. وقتی که در آگوست 1945 ژاپن رسما تسلیم شد، ایالات متحده آمریکا این زیر دریائی را تصرف نمود و در 16 آوریل 1946 در بندر کوبه ژاپن آن را اوراق نمود.

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 24/05/89

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.