آنتون هانفر

 

 

 آنتون هانفر
 متولد 2 ژوئن 1918 ، مرگ 7 اکتبر 1944

 نام مستعار: تونی
 آنتون هانفر در 2 ژوئن 1918 در شهر ارباش اِن دِر دونائو آلمان متولد شد و در سال 1940 به لوفت وافه پیوست و پس از پایان آموزشها به واحد
JG51 منتقل شد. در 23 آگوست 1942 هانفر مفتخر به دریافت صلیب شوالیه گردید. او در 18 دسامبر 1942 به مقابله با حملات بمب افکن های متفقین که قصد بمب باران آلمان را داشتند رفت. زمانی که او و دیگر خلبانان لوفت وافه به بمب افکن های متفقین رسیدند با حمله جنگنده های اسکورت این بمب افکن ها مواجه شدند.

 در نبردهای هوائی یک جنگنده P-38 توسط هانفر مورد اصابت قرار گرفت و سرنگون شد خلبان این هواپیما به نام نورمن ویدن (NORMAN WIDEN) با چتر نجات فرود آمد و توسط نیروهای آلمانی به اسارت گرفته شد. او سپس به فرودگاه آورده شد و پس از فرود، هانفر با او ملاقات نمود. ویدن در این ملاقات نشان نقره خلبانی خود را به هانفر تقدیم کرد و قبل از آنکه ویدن را به بازداشتگاه اسرا ببرند او و هانفر قول دادند تا پس از پایان جنگ یکدیگر را ملاقات نمایند.

 

آنتون هانفر در سمت چپ و نورمن ویدن نفر وسط

 

نورمن ویدن در سمت راست و آنتون هانفر در سمت چپ 

 

 هانفر مدال ِ ویدن را برای برادرش آلفونز هانفر فرستاد و از برادرش درخواست نمود چنانچه او در جنگ کشته شد این نشان نقره را به همراه یک عکس از خودش (عکس ِ آنتون هانفر) و یکی از مدالهایش برای نورمن ویدن بفرستد. آلفونز در سال 1960 این امانت را به همراه یک عکس و یک مدال از آنتون هانفر برای سرگرد نورمن ویدن در نیروی هوائی آمریکا فرستاد. در 11 آوریل 1944 هانفر به عنوان 452 مین نظامی آلمانی مفتخر به دریافت برگ بلوط برای نشان صلیب شجاعت خود شد .

 

 

 در 16 اکتبر 1944 هانفر موفق شد 4 جنگنده دشمن را ساقط کند و تعداد پیروزیهای او از 200 پیروزی فراتر رفت. 204 مین پیروزی هانفر در واقع آخرین پیروزی او محسوب می شد. در روز 17 اکتبر 1944 او موفق شد یک هواپیمای یاک-7 (YAK-7) روسی را سرنگون کند اما در یک نبرد هوائی در هیمن روز هواپیمای BF-109 او که کد 422013 کارخانه سازنده بر روی آن حک شده بود و توسط هانفر سیاه شماره 1 نامگذاری شده بود ساقط شد و هانفر در این حادثه جان باخت. او بهترین خلبان واحد JG51 بود که به نام مولدرس نامگذاری شده بود. آنتون هانفر در 795 ماموریت موفق شد 204 پیروزی بدست آورد. او در جبهه شرق 184 پیروزی و در برابر خلبانان متفقین غربی 20 پیروزی کسب نمود. 8 هواپیمای دو موتوره P-38 و 55 هواپیمای LL-2 STURMOVIK در میان هواپیماهای ساقط شده به دست او دیده می شود.

 

 

 

   

 

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 07/08/89

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@WikiArya.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.