نوبئوفوجیتا

 

 

 نوبئو فوجیتا

 متولد 1911 ، مرگ 30 سپتامبر 1997

 (از تاریخ دقیق تولد و دوران کودکی نوبئو فوجیتا و همچنین تاریخ دقیق ورود او به IJN نیز اطلاع دقیقی در دست نیست).

 نوبئو فوجیتا در سال 1932 به نیروی دریائی ژاپن (IJN) پیوست و در سال 1933 خلبان نیروی دریائی شد. او یک برادر جوانتر از خود نیز داشت که در جنگ کشته شد. در 7 دسامبر 1941 نوبئو فوجیتا در جریان یورش به پرل هاربور شرکت نمود. او در این حمله برعرشه زیردریائی L-25 از سری زیردریائی های کلاس L-400 قرار داشت. این زیردریائی به همراه 3 زیردریائی دیگر در فاصله 193 کیلومتری شمال جزیره اوآهو (OAHU) قرار داشتند و وظیفه داشتند در آن حوالی به گشت بپردازند. هواپیمای فوجیتا یک هواپیمای مدل یوکوسوکا ای 17 ایگرگ (YOKOSUKA E14Y) آبی (قابل نشستن بر روی آب) بود که فوجیتا آن را گِلِن (GLEN) نام گذاری کرده بود. فوجیتا در این عملیات نقشی نداشت و در جنگ شرکت نکرد. او حتی در عملیات شناسائی قبل از عملیات نیز شرکت نکرده بود.

 پس از حمله به پرل هاربور زیردریائی L-25 به همراه 8 زیردریائی دیگر وظیفه داشتند نسبت به انجام گشت و مراقبت از سواحل غربی آمریکا اقدام نمایند. این زیردریائی قبل از آنکه در 11 ژانویه  به پایگاه خود در کاواجالین اتول واقع در جزایر مارشال بازگردد به کشتیهای بازرگانی آمریکا حمله می کرد.  در 11 ژانویه این زیردریائی به کاوالجین اتول بازگشت و اقدام به تجدید سوخت نمود. در تمام مراحل فوق فوجیتا نیز با زیردریائی L-25 همراه بود.

 ماموریت بعدی L-25 انجام عملیات اکتشافی در بنادر سیدنی و ملبورن و هوبرت در استرالیا و نیز بنادر ولینگتون و آکلند در  نیوزلند  بود. در تاریخ 17 فوریه 1942 نوبئو فوجیتا گِلین  را  از  فراز  زیردریائی L-25  به پرواز درآورد و برفراز فرودگاه نظامی این شهر به بررسی و کسب اطلاعات پرداخت. در ساعت 7:30 او به زیر دریائی L-25 بازگشت و هواپیما پس از دمونتاژ (پیاده کردن قطعات) مجددا در آشیانه ضدآب خود قرار گرفت. ماموریت بعدی فوجیتا پرواز شناسائی برفراز شهر ملبورن بود. او در 26 فوریه از منطقه ای بین تاسمانی و ویکتوریا عبور کرد و اقدام به شناسائی خلیج بندرگاه فیلیپ نمود. او در ماموریت بعدی خود در 1 مارس برفراز بندر هوبرت به پرواز درآمد.

 در 8 مارس زیردریائی L-25 به سواحل نیوزلند رفت و این بار فوجیتا به شناسائی شهر و بندر ولینگتون پرداخت. در 13 مارس او بندر آکلند و در 17 مارس فیجی توسط او مورد شاسائی هوائی قرار گرفتند. در 31 مارس 1942 زیردریائی به کاوالجین اتول بازگشت. در 28 ماه می 1942 فوجیتا به همراه زیردریائی L-25 ماموریت یافتند منطقه کودی ایک (KODIAK) آلاسکا را به منظور حمله به جزایر آلیوتیان مورد شناسائی قرار دهند. در 21 ژوئن L-25 بندر استیونس در ایالت اورگن را مورد حمله قرار داد و فوجیتا از عرشه این زیردریائی ناظر این حمله بود.

 

 

 بمب باران آمریکا

 فوجیتا شخصا پیشنهاد داد که با استفاده از هواپیمای آبی موجود در کشتی به اهدافی مانند کشتی ها و خاک اصلی ایالات متحده آمریکا و اهداف استراتژیکی مانند کانال پاناما حمله شود. این پیشنهاد مورد تصویب قرار گرفت و این وظیفه برعهده زیردریائی غولپیکر L-25 گذاشته شد.

 در ساعت 6:00 روز 9 سپتامبر 1942 زیردریائی L-25 در مرز میان دو ایالت اورگن و کالیفرنیای آمریکا بر سطح آب آمد. سپس قطعات هواپیما مونتاژ شد و فوجیتا به همراه یک افسر جزء به نام اوکودا شوجی هواپیمای گِلِن را که حامل یک بمب 154 کیلوئی و 2 بمب  آتش زا بود را به پرواز درآوردند. فوجیتا 2 بمب آتش زا را در خط الراس ولر ریج (WHEELER RIDGE) برفراز کوه مونت امیلی در اورگن پرتاب نمود. اما مکانی که بمب دیگر در آنجا پرتاب شد نامعلوم میباشد.  بمبی که در ویلر ریج افکنده شد موجب بروز یک آتش سوزی کوچک به ابعاد 16 کیلومتر مربع گردید اما سرویس اطفاء حریق جنگلبانی ایالات متحده آمریکا موفق شد آن را خاموش کند زیرا یک بارندگی در شب قبل موجب شد آتش نتواند خسارت زیادی به بار آورد.

 هواپیمای فوجیتا توسط 2 مرد به نام های هوارد  گاردنر (HOWARD GARDNER) و  باب  لارسن (BOB LARSON) هدف قرار گرفت اما آسیبی ندید این 2 مرد در برج نگهبانی جنگل سیسکیائو بودند که هواپیما را مشاهده کردند. 2 مرد دیگر نیز گزارش وجود هواپیما را دادند اما به دلیل هوای مه آلود نتوانستند آن را ببینند. علاوه بر این افراد عده زیادی از مردم موفق شدند هواپیما را ببینند بخصوص وقتی او در اطراف بروکینگ پرواز میکرد. درحوالی ظهر آن روز هوارد گاردنر و دو مرد دیگر مشاهده کننده هواپیما اطلاع دادند که دودی از کوه مونت امیلی مشاهده می شود. 4 سرویس اطفائ حریق به منطقه گسیل شدند و کشف کردند که علت این آتش سوزیها بمب باران هواپیمای ژاپنی است. ارتش آمریکا موفق شد مکان اصابت بمب به زمین را به همراه 27 کیلو از اجزای متلاشی شده بمب را کشف نماید.

 پس از اجرای عملیات بمب باران L-25 توسط هواپیماهای شناسائی USAAF مورد حمله قرار گرفت و مجبور شد به سرعت در اطراف بندر اوفورد به زیر آب برود. این حمله خسارت اندکی بر زیردریائی وارد آورد. 3 هفته بعد در 29 سپتامبر فوجیتا برای دومین بار اقدام به بمب باران آمریکا نمود. در این حمله فوجیتا از چراغ دریائی دماغه بلانکو (BLANCO) به عنوان نشانه ای برای شناسائی و رهیابی استفاده کرد. پس از 90 دقیقه پرواز فوجیتا بمب را رها کرد و گزارش کرد آتش ناشی از آن را دیده است اما این بمب که شماره گذاری نشده بود اثر نکرد و در خاک  آمریکا باقی ماند.

 زیردریائی L-25 موفق شد دو کشتی به نام های اس اس کامدن (SS CAMDEN) و اس اس  لاری دوهنی (SS LARRY DOHENY) را با شلیک اژدر غرق نماید و سپس به پایگاه خود بازگردد. در مسیر خود به سوی ژاپن این زیردریائی موفق شد یک زیردریائی روسی به نام L-16 را هدف قرار دهد و غرق نماید. این زیردریائی ژاپنی که بین آلاسکا و بندر دوتچ و نیز بندر سان فرانسیسکو به حمل و نقل تدارکات برای اتحاد شوروی مشغول بود به اشتباه به عنوان یک زیردریائی آمریکائی هدف قرار گرفت و غرق شد.  دو حمله ای که توسط  فوجیتا به ایالت اورگن آمریکا در ماه سپتامبر انجام شد تنها حملاتی بود که در جریان جنگ دوم جهانی به آن کشور صورت گرفت.

 فوجیتا به ماموریت خود در خصوص شناسائی اهداف در IJN در طول جنگ تا سال 1944 ادامه داد و در این سال به عنوان مربی خلبانان کامیکازه به کار پرداخت. او پس از جنگ در یک کارخانه تولید سیم بکار پرداخت او در سال 1962 به بروکینگ در ایالت اورگن دعوت شد و زمانی که دولت ژاپن مطمئن شد او به عنوان جنایتکار جنگی محاکمه نخواهد شد با این مسافرت موافقت نمود. او یک شمشیر 400 ساله سامورائی را که از اجدادش به او رسیده بود را به شهر بروکینگ تقدیم کرد.

 

نوبئو فوجیتا در دوران کهولت

 

 او تصمیم داشت در صورت مواجه شدن با استقبال کینه توزانه مردم ایالت اورگن با این شمشیر سامورائی سپوکو (انتحار به سبک سامورائی) نماید. اما مردم شهر با او با مهربانی و احترام رفتار کردند. فوجیتا که تحت تاثیر قرار گرفته بود در سال 1985 سه دانش آموز دختر از شهر بروکینگ  را به ژاپن دعوت کرد.  در همین سال در جریان بازدید دانش آموزان دخترِ دبیرستان بروکینگ از ژاپن او یک نامه از رونالد ریگان دریافت نمود که در آن روناد ریگان فوجیتا را مورد تحسین قرار داده بود.

 نوبئو فوجیتا در سالهای 1990 و 1992 و 1995 به شهر بروکینگ مسافرت کرد و آز آن بازدید نمود. در سال 1992 او یک درخت به نشانه صلح در سایتی که مورد بمب باران قرار داده بود، کاشت. شهر بروکینگ قبل از مرگ او در 30 سپتامبر 1997 در سن 85 سالگی، شهروندی افتخاری را به او اعطا نمود. در اکتبر 1998 دختر فوجیتا یوریکو آساکورا (YORIKO ASAKURA) قسمتی از باقی مانده خاکستر جنازه فوجیتا را در سایت بمب باران شده توسط خود ِ او دفن نمود.

 

 

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 07/08/89

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@WikiArya.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.