نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

بیسمارک

 

 

 

 نام: بیسمارک

 تاریخ اقدام به ساخت: 16 نوامبر 1935

 تاریخ اتمام پروژه: 1 جولای 1936

 تاریخ اعزام به ماموریت: 24 آگوست 1940

 فرجام: غرق در تاریخ 27 ماه می 1941

 نوع: نبرد ناو

 ظرفیت: 41.700 تن

 طول: 251 متر

 عرض: 36 متر

 قدرت پیشرانه: دارای 12 دیگ فشاربالا ساخت شرکت WAGNER آلمان با سه توربین ساخت شرکت BOLHM & VOSS با قدرت 170.150  اسب بخار

 سرعت: 57 کیلومتر در ساعت

 

 

 شرح:

 رزمناو بیسمارک یکی از مشهورترین رزمناوهای نیروی دریائی آلمان نازی در جنگ دوم جهانی بود که عنوان یک کشتی برتر در کلاس خود شناخته میشد. نام این کشتی برگرفته از نام صدر اعظم مشهور امپراطوری آلمان اوتو فون بیسمارک بود. این کشتی پس از بارگیری بیش از 50 هزار تن افزایش ظرفیت میافت و از این نظر بالاترین رتبه را دارا بود. بیسمارک تنها یک ماموریت جنگی را دریافت نمود و در روز 19 ماه می 1941 به همراه رزمناو پرینز اوژن در عملیات موسوم به REINUBUNG (به معنی تمرین راین) شرکت نمود.

 هدف از این عملیات بستن راه تجارتی بین انگلستان و آمریکا در اقیانوس اتلانتیک بود اما هر دو کشتی در روز 24 ماه می توسط ناوگان ساحلی انگلستان کشف شدند و در درگیری بین آنها در نزدیکی سواحل دانمارک ناو مشهور انگلیسی به نام M.H.S HOOD در اولین لحظات آغاز درگیری هدف توپهای بیسمارک قرار گرفت و غرق شد. غرق مشهورترین ناو انگلیسی موجب شد وینستون چرچیل فرمانی صادر نماید و به موجب آن دستور داد ناو بیسمارک به هر قیمت ممکن می بایست غرق و نابود شود بنابراین نیروی دریائی سلطنتی انگلستان به شکلی جدی و پیگیر به تعقیب بیسمارک پرداخت.

 دو روز بعد بیسمارک به منطقه امن رسیده بود اما هواپیماهای شمشیر ماهی متعلق به ناوگان دریائی انگلستان که در تعقیب کشتی حمل و نقل آلمانی به نام آلتمارک بودند پس از حمله به آن کشتی در مسیر خود بطور اتفاقی بیسمارک را دیدیند و پس از شناسائی ناو بیسمارک در روز 27 ماه می 1941 و در مختصات جغرافیائی 48 درجه و 10 دقیقه شمالی و 16 درجه و 12 دقیقه غربی آن را مورد هدف قرار دادند و در عرض 2 ساعت با حمله های بی امان غرق نمودند. ادمیرال آلبرت اشنایدر فرمانده کشتی به همراه 1995 نفر از 2200 خدمه کشتی جنگی مذبور کشته شدند.

 

 

 

 

 

ارنست لیندمن اولین فرمانده بیسمارک در حال بازدید از خدمه کشتی بیسمارک

 

ارنست لیندمن اولین فرمانده بیسمارک در حال بازدید از خدمه کشتی بیسمارک

 

 

 

کاپیتان آلبرت اشنایدر فرمانده بیسمارک

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 19/02/89

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.