نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

ایوان میخائیلوئیچ سیورنکو

 

 ایوان میخائیلوئیچ سیدورنکو

 متولد 12 سپتامبر 1919 ، در قید حیات

 او یک افسر ارتش سرخ شوروی در طول جنگ دوم جهانی بود. وی یکی از قابل ترین تک تیراندازان ارتش سرخ شوروی بود که موفق به کشتن بیش از 500 تن از افراد دشمن شد. سیدرورنکو در شهر اسمولنسک متولد شد. او به مدرسه هنر در شهر پنزا در جنوب شرق مسکو رفت اما در سال 1933 از آنجا اخراج شد و به عنوان سرباز وظیفه به ارتش سرخ پیوست و در مدرسه پیاده نظام سیمفروپل در کریمه به خدمت پرداخت.

 در سال 1941 و در جریان جنگ مسکو او به عنوان یک ستوان دوم در یک واحد خمپاره انداز خدمت کرد. او در این زمان مدت زیادی از وقت خود را به تمرین تیراندازی با تفنگ دوربین دار اختصاص داد و موفق شد تعداد زیادی از سربازان دشمن را از پای در آورد بنابراین ازطرف فرمانده خود ماموریت یافت تا فن تیراندازی با تفنگ دوربین دار را به دیگر افراد آموزش دهد. او ابتدا به افراد زیر دستش تئوریها را آموزش می داد و سپس آنان را به همراه خود به ماموریت میبرد و بصورت عملی آموزش میداد. آلمان ها نیز با اعزام تک تیراندازان خود به مکان هائی که سیدورنکو و افرادش در آن عملیات میکردند تصمیم به تلافی گرفتند. سیدورنکو به عنوان جانشین فرمانده هنگ 1122 تفنگداران که در ارتش اول بالتیک خدمت میکردند برگزیده شد. پس از مدتی یکی از افراد زیر دستش جای او را در مراتب فرماندهی گرفت. در یک موقعیت خطرناک او موفق شد یک تانک و سه کامیون نظامی ارتش آلمان را با گلوله انفجاری منهدم نماید. او همچنین چند بار در طول جنگ زخمی شد که مهمترین آنها در سال 1944 در استونی رخ داد و او را تا پایان جنگ در بیمارستان نگه داشت.

 در 4 ژوئن 1944 سیدورنکو به عنوان قهرمان اتحاد شوروی برگزیده شد و از شرکت در هرگونه نبردی منع گردید. او موظف شد به آموزش تیراندازی در ارتش ادامه دهد. در پایان جنگ او موفق شده بود بیش از 500 نفر از ارتش دشمن را از پای درآورد و حدود 250 تک تیرانداز آموزش دهد. مشهورترین تک تیرانداز اتحاد شوروی به درجه سرگردی رسید. پس از جنگ او بازنشسته شد و در ایالت چلیابینسک در منطقه کوهستانی اورال به عنوان سر کارگر یک معدن زغال سنگ به خدمت مشغول شد و در سال 1974 وی به منطقه کوهستانی داغستان در قفقاز نقل مکان نمود.

 

 

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 21/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.