نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

لودمیلا میخائیلوویچ پاولیچنکو

 

 لودمیلا میخائیلوویچ پاولیچنکو

 متولد 12 جولای 1916 ، مرگ 10 اکتبر 1974

 او یکی از تک تیراندازان ارتش سرخ شوروی در طول جنگ دوم جهانی بود که موفق شد 309 تن از نیروهای دشمن را از پای درآورد و به عنوان بهترین تک تیرانداز زن در تاریخ جهان مطرح شود.

 زندگینامه

 لودمیلا در 12 جولای 1916 در شهر بیلا تسرکوا واقع در مرکز اکرائین متولد شد و در سن 14 سالگی او خانواده اش به شهر کیف پایتخت فعلی کشور اکرائین نقل مکان نمود. او در یک باشگاه تیراندازی به تمرین مشغول شد و مدتی بعد تبدیل به یک تیرانداز ماهر گردید و همزمان در یک کارخانه تولید اسلحه مشغول بکار شد. در ژوئن 1941 و همزمان با تهاجم آلمان نازی به اتحاد شوروی لودمیلا که 24 ساله بود در حالی که 4 سال از تحصیلش در رشته تاریخ در دانشگاه کیف می گذشت به عنوان داوطلب به لشگر 25 پیاده نظام پیوست. در جنگ دوم جهانی 2000 تن از زنان اتحاد شوروی به عنوان تک تیرانداز شرکت نمودند که تنها 500 تن از آنان از جنگ دوم جهانی جان سالم به در بردند.

 او اولین قربانی خود را در نزدیکی بلیا یوکا و با تفنگ دوربین دار موسین - ناگانت شکار نمود و برای مدت 2 ماه و نیم در نبردی اطراف اودسا موفق شد تعداد 187 تن از نیروهای دشمن را از پای درآورد. پس از مدتی نیروهای آلمانی موفق شدند کنترل اودسا را در دست بگیرند و واحدی که لودمیلا در آن خدمت میکرد مجبور شد تا به بندرسواستوپول عقب نشینی کند. او مدت 8 ماه در این منطقه به جنگ ادامه داد. در سال 1942 ستوان لودمیلا به دلیل کشتن 257 تن از نیروهای دشمن به عنوان کنسول در ارتش جنوبی شوروی انتخاب شد. او در طول جنگ دوم جهانی موفق شد جمعا تعداد 309 تن از افراد دشمن را از پای در آورد که 36 نفر از این تعداد را تک تیراندازان دشمن تشکیل می دادند.

 در ژوئن 1942 لودمیلا به دلیل یک انفجار به شدت زخمی شد اما به علت شرایط ویژه جنگی در کمتر از یک ماه به جبهه بازگشت. او به دلایل تبلیغاتی توسط مقامات اتحاد شوروی به کشورهای کانادا و ایالات متحده آمریکا فرستاده شد و یکی از نخستین بانوان اتحاد شوروی بود که توسط فرانکلین روزولت رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید مورد پذیرائی قرار گرفت. همسر رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا النور روزولت از او دعوت نمود تا در آمریکا به سیاحت بپردازد  و شرح  زندگی  نظامی خود  را بیان نماید. او در شهر های نیویورک و واشینگتن دی سی به سخنرانی پرداخت. او در آمریکا یک کلت کمری اتوماتیک و در کانادا یک تفنگ وینچستر به عنوان هدیه دریافت نمود که وینچستر او اکنون در موزه مرکزی ارتش در مسکو به نمایش گذاشته شده است.

 

ملاقات دونالد آلدریچ فرمانده تفنگداران نیروی دریائی آمریکا و لودمیلا

 

 زمانی که او به همراه یک تک تیرانداز دیگر به نام ولادیمیر پپهلینستف و نیکلای کاراوساچنکو کمیسر سوخت مسکو در حال سفر بودند با استقبال هزاران نفر از مردم شهر تورنتو مواجه شدند. او مدتی بعد به درجه سرگردی دست یافت و بعد از آن هرگز به جبهه اعزام نشد و به عنوان بازرس و مربی تک تیراندازان ارتش شوروی تا پایان جنگ به خدمت ادامه داد. او در سال 1943 به نشان ستاره طلای قهرمان اتحاد شوروی دست یافت و یک تمبر یادبود نیز برای او چاپ شد.

 

تمبر یادبود لودمیلا در سال 1943

 

 او پس از جنگ به دانشگاه بازگشت و مطالعات خود را در زمینه تاریخ ادامه داد و در این رشته فارغ التحصیل شد. از سال 1945 تا سال 1953 او به عنوان دستیار فرمانده کل نیروی دریائی اتحاد شوروی انتخاب شد و پس از آن در کمیته داوطلبان جنگ دوم جهانی به فعالیت پرداخت. یک خواننده ضد فاشیستی آمریکائی به نام وودی گوندیر در سال 1946 یک ترانه به  نام  دوشیزه  پاولیچنکو خواندلودمیلا در 10 اکتبر 1974 و در سن 59 سالگی درگذشت و در گورستان نوودویچی در مسکو دفن گردید. در سال 1976 یک بار دیگر یک تمبر یادبود به افتخار او چاپ شد و در اکرائین یک کشتی باری به نام او نامیده شد.

 

تمبر یادبود سال 1976 از لودمیلا

 

آخرین عکس گرفته شده از لودمیلا

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 05/11/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.