نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

فئودور اوخلوپکوف

 

 فئودور اوخلوپکوف

 متولد 2 مارس 1908 ، مرگ 28 ماه می 1968

 او یکی از تک تیراندازان ارتش سرخ شوروی در طول جنگ دوم جهانی بود که موفق به کشتن 429 سرباز ارتش دشمن شد. او در روستای کرست خالد ژای که اکنون با نام تومپونسکی اولیس نامیده میشود در ایالت ساخا در آنسوی کوه های اورال و در بخش آسیائی اتحاد شوروی متولد شد. او در یک مزرعه اشتراکی (که در اتحاد شوروی به نام کالخوز خوانده میشد) اوپراتور دستگاه برداشت محصول بود و اوقات فراغت خود را به شکار و جستجوی طلا صرف میکرد.

 در سال 1941 با حمله آلمان نازی به شوروی اوخلوپکوف و برادرش به ارتش شوروی پیوستند ولی برادر او به زودی کشته شد. اوخلوپکوف در ابتدا مسلسل چی بود و سپس به فرماندهی یک واحد از مسلسلهای سبک برگزیده شد و در اکتبر 1942 به واحد تک تیرانداز پیوست. او به سرعت تبدیل به موثر ترین تک تیرانداز ارتش سرخ شوروی در جنگ دوم جهانی شد و نشان قهرمان اتحاد شوروی را بدست آورد.

 

 

 وی در اتحاد شوروی به تک تیرانداز یاکوت معروف شده بود و در سال 1965 موفق شد نشان لنین را نیز کسب کند اما به دلیل تبعیض نژادی حاکم بر جامعه شوروی که او را یک روس نمی دانست و با او به عنوان یک شهروند از نژاد یاکوت برخورد می کرد از پذیرفتن تقدیر رسمی از خودش امتناع نمود. در سال 1974 برای بزرگداشت وی، یک کشتی بازرگانی را به نام او فئودور ماتویویچ اوخلوپکوف نامگذاری نمودند.

 

 

 

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 17/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.