نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

ماریا لجالکاوا

 

 ماریا لجالکاوا

 متولد 3 دسامبر 1920 ، در قید حیات

 ماریا لجالکاوا یک تک تیرانداز تبعه چک بود که در ارتش سرخ شوروی در جنگ دوم جهانی خدمت نمود. او در شهر هرودونکا در اکرایین در یک خانواده دارای اصالت چک متولد شد. او در 12 سالگی پدر و مادرش را از دست داد و مجبور شد با عمه اش در شهر استانیسلاوف که (اکنون با نام ایوانو فرانکیوسک نامیده میشود) زندگی کند. او در این شهر با همسر اولش میخائیل لجالکاوا آشنا شد. پس از حمله ارتش آلمان به روسیه ماریا که 21 ساله بود به ارتش چکسلواکی آزاد تحت نظارت شوروی پیوست و در مدرسه تیراندازی در بوزولوک آموزش دید.

 اولین نبرد او در جریان نبرد سه روزه سوکولوفو که از 8 تا 11 ماه مارس 1943 بطول انجامید، او را به عنوان یک رزمنده توانا نشان داد. او در این نبرد موفق شد 6 سرباز ارتش آلمان را هدف قرار داده و هلاک نماید و جزو نظامیان توانمند به حساب آید. او سپس به عنوان آموزگار تیراندازی در لشگرهای پیاده شوروی و چکسلواکی برگزیده شد. و برای چندبار به عنوان راننده آمبولانس عمل کرد. او با کشتن حداقل 30 نفر از سربازان دشمن در طول جنگ یک تک تیرانداز موفق نشان داد و موفق به دریافت ستاره سرخ ارتش سرخ شوروی و صلیب جنگ کشور چکسلواکی گردید.

 او پس از جنگ به ادامه تحصیل در رشته داروسازی و سپس به عنوان پزشک ارتش بیمارستان ارتش در شهر الوموس در اطراف پراگ مشغول به خدمت شد و پس از آن به شهر برنو رفت و در آنجا با دومین همسر خود آشنا شد. ماریا تا درجه سرهنگی در ارتش باقی ماند اما به دلیل بیماری ارتش را ترک کرد و به عنوان مترجم زبان روسی برای توریستها بکار پرداخت. او اکنون ساکن برنو میباشد.

 

 

 

 

 

 

شهر برنو

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 17/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.