نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

اروین کونیگ

 

 اروین کونیگ

 او مشهورترین تک تیر انداز ورماخت (ارتش آلمان) بود که بنا به بعضی شواهد (که نمی توان آنها را قطعی دانست) بدست تک تیر انداز ماهر و افسانه ای ارتش سرخ شوروی به نام واسیلی زایتسف در جنگ استالینگراد کشته شد اما این موضوع همچنان بحث آنگیز است. شواهد تاریخی براساس خاطرات زایتسف، او و اروین کونیگ در یک دوئل که سه روز کش و قوس داشته است، در استالینگراد درگیر شدند و در جریان این درگیری ها کونیگ کشته شده است.

 زایتسف ادعا می کند زمانی که این تک تیرانداز مشهور آلمانی را هدف قرار داد و کشت اسنادی از جیب لباس او خارج ساخت که هویت فرد مقتول را هر کونینگ ارشد مدرسه تیراندازی برلین معرفی میکرد. اما بر اساس منابع آلمانی هیچ سرباز آلمانی که نام کوچکش هر و نام خانوادگی او کونیگ و یا کونینگ باشد یافته نشد. همچنین یک تفنگ دوربین دار آلمانی که در جنگ دوم مورد استفاده ارتش آلمان قرار گرفته است در موزه ارتش روسیه در مسکو قرار دارد که ادعا شده است متعلق به اروین کونیگ میباشد.

 زمانی که پس از جنگ زایتسف در حال بازدید از برلین بود یک بانوی آلمانی با او ملاقات نمود و مشخص گردید که دختر اروین کونیگ میباشد اما مسئولین روس بلافاصله پس از اطلاع از این موضوع زایتسف را از هر گونه مذاکره با این فرد منع نمودند و این مسئله سوءظن به اینکه ادعای زایتسف صحیح میباشد را افزایش داد.

 نظر هیچکس

 (با توجه به اینکه جستجوهای مکرر برای یافتن تصویر اروین کونیگ نتیجه قطعی به همراه نداشت و یک تصویر دیگر غیر از تصویر بالا که احتمالا می بایست تصویر اروین کونیگ باشد، را در پی داشت و آن تصویر در سایت دیگری  به نام اروین کونیگ معرفی شده بود، آن تصویر در ذیل مطلب قرار داده شده تا در صورتی که خوانندگان عزیز مطلبی برای افزایش آگاهی اینجانب در مورد تصویر ذیل در اختیار دارند دریغ نفرمایند. اگرچه در صورتی که اروین کونیگ وجود خاجی داشته باشد به احتمال زیاد تصویر بالا می بایست مربوط به اروین کونیگ باشد اما با توجه به مطلب مندرج در سطرهای بالا که جستجوی محققین در اسناد ارتش آلمان هیچ نتیجه ای برای شناخت هر کونیگ یا هر کونینگ در پی نداشت و نیز عدم موافقت مقامات اتحاد شوروی با ملاقات زنی که خود را دختر اروین کونیگ معرفی کرده بود، اساسا نمی توان با قطعیت در خصوص اینکه اروین کونیگ وجود خارجی داشته یا نه نظر داد.

نویسنده مطلب بالا این احتمال را بعید نمی داند که اروین کونیگ ساخته و پرداخته دستگاه تبلیغاتی حزب كمونيسم اتحاد شوروی برای افزایش روحیه عمومی مردم شوروی باشد.)

 

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 05/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.