نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

سولو کولکا

این عکس متعلق به سولو کولکا نیست و بصورت نمادین به نمایش گذاشته شده است

 

 سولو کولکا

 براساس بیشتر منابعی که او را تائید نموده اند تاریخ تولد کولکا 20 دسامبر 1904 و تاریخ فوت او 21 آگوست 1988 بوده است. او احتمالا یک تک تیرانداز افسانه ای فنلاندی با تعداد 400 کشته از سربازان دشمن می باشد. بر اساس بعضی روایات کوالکا در روستای ساکی جاروی در جنوب کارلیا متولد شده است و در کانگاسالا فوت نموده است. بر اساس برخی روایات او در طول نبرد 105 روزه جنگ زمستانی با ارتش شوروی موفق به از پای در آوردن 400 سرباز و افسر روس شده است که او را پس از سیموهای ها در رده دوم تک تیراندازان موفق دنیا قرار میدهد اما این موضوع بسیار موهوم و فاقد اسناد و مدارک معتبر برای استناد می باشد.

 در آرشیو ارتش فنلاند در جنگ دوم نامی از این شخص ذکر نگردیده است. پیدا کردن نام او حتی پس از جنگ نیز به امری غیرممکن تبدیل شد. هیچ عکسی از او موجود نیست. از دیگر سو وقتی نام او را با سیموهای ها مقایسه میکنیم که به شکلی فزاینده در طول جنگ نام او گزارش میشد و از او مدارک اثبات کننده زیادی مانند عکس و گزارشات نظامی و خبری وجود دارد، این استدلال معقول به نظر میرسد که هیچ تک تیراندازی با نام سولو کولکا وجود خارجی ندارد. و احتمالا به منظور افزایش روحیه ملی ساخته شده است. علاوه بر این شرح عملیات سیموهای ها و سولو کولکا در طول جنگ بسیار به هم شباهت دارد.

 همچنین یک خبرنگار جنگی فنلاندی خوشنام به نام سیمئو کولکا وجود داشته است که غالبا اخبار مربوط به عملیات سیموهای ها را به دیگر خبرنگاران جنگی گزارش میکرده است (به عبارت دیگر اخبار مربوط به سیموهای ها عموما از کانال این خبرنگار به دیگران ارائه میشده است). احتمالا یک خبرنگار دیگر با ترکیب نام سیموهای ها که یک تک تیرانداز بوده و سیمئو کولکا که یک خبرنگار بوده است موجب تولد یک تک تیرانداز خیالی به نام سولو کولکا شده است بدون آنکه اساسا وجود داشته باشد و بدین ترتیب کولکا تبدیل به یک افسانه مشکوک شده است.

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 05/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.