نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

تانیا نیکلاونا بارامزینا

 

 تانیا نیکلاونا بارامزینا

 متولد 12 دسامبر 1919 ، مرگ 5 جولای 1944

 او یک تک تیرانداز ارتش سرخ شوروی در جنگ بزرگ میهنی بود (دولت شوروی جنگ با آلمان را جنگ کبیر میهنی اعلام کرده بود و در این کشور با این نام شناخته میشد). او پس از مرگ به افتخار دریافت ستاره طلائی و قهرمان اتحاد شوروی در 24 مارس 1944 نائل شد. تانیا در شهر گلاژوف در ایالت اودمورتیا در جنوب روسیه متولد شد. وی در دوران کودکستان برای دو سال در مدرسه شبانه روزی روستای کاچ کاشور بسر برد.

 در سال 1940 در دانشگاه پرم ثبت نام نمود اما با حمله ارتش آلمان به شوروی او به عنوان پرستار در شیفت شب به خدمت مشغول شد و همزمان شروع به آموزش تیراندازی کرد. درسال 1943 او به مرکز آموزش تیراندازی زنان در خارج شهر مسکو فرستاده شد و در آوریل 1944 به خط سوم جبهه بیلوروسی اعزام گردید. در سه ماه اول او حداقل 16 تن از سربازان دشمن را از پای درآورد و این در حالی بود که او در گردان سوم از هنگ 25 لشگر 70 ارتش 33 خدمت میکرد.

 در 5 جولای 1944 گردان بارامزینا در پشت خط جبهه دشمن با چتر پیاده شد تا نقطه ثقل ارتش دشمن در روستای پکالین در سمالیا ویچی را تصرف نماید تا دشمن امکان عقب نشینی نداشته باشد. ضد حمله متقابل ارتش آلمان موجب شکست این نیروها  شد و این  گردان متحمل تلفات  سنگینی گردید.  تانیا  پس از آنکه 20 تن از نیروهای دشمن را از پای در آورد مجبور شد به منظور کمک به مجروهان (که تخصص اولیه او بود) دست از پایداری بردارد. خندقی که زخمی های شوروی در آن قرار داشتند توسط ارتش آلمان تصرف شد و تانیا بر اثر ترکش یک توپ مجروح گردید.

 او به دست نیروهای آلمانی افتاد و آنان به منظور تخلیه اطلاعاتی او را شکنجه نمودند که در جریان این شکنجه ها چشمهای او را در آوردند و سپس با شلیک مستقیم یک توپ ضد تانک قابل حمل بر دوش، توسط ارتش آلمان کشته شد. یادبودها در پارک شهر گلاژوف که تانیا در آنجا متولد شده بود یک بنای یادبود از این بانوی روس وجود دارد. همچنین خیابان اصلی شهر به نام او نامگذاری شده است. یک خیابان در مینسک پایتخت جمهوری بیلوروسی نیز به نام او میباشد. علاوه بر اینها مرکز آموزش بانوان پودولسک نیز به نام او نامگذاری شده است. در موزه جنگ کبیر میهنی در شهر دیوراما در روسیه سفید (بیلوروسی) نیز آخرین مکانی که او در آنجا مقاومت نمود و سپس توسط آلمانها کشته شد به تصویر کشیده شده است.

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 05/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.