نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

ژوزف سپ آلربرگر

 

 ژوزف سپ آلربرگر

 متولد سپتامبر 1924 ، 12 دسامبر 2009 در قید حیات

 او در سال 1924 در ایالت استیرمارک در جنوب اتریش متولد شد. او یک تک تیرانداز از گردان دوم هنگ 144 لشگر سوم کوهستانی در جبهه شرق در طول جنگ دوم جهانی بود و موفق شد تعداد 257 نفر از افراد دشمن را با استفاده از تفنگ دوربین دار از پای درآورد. او در ابتدا به عنوان خدمه تیربار در دسامبر 1942 به جبهه شرق اعزام شد اما در استاوروپل در جنوب شرقی روسیه بشدت زخمی شد و با یک تفنگ دوربین دار موسین ناگانت روسی که به غنیمت ارتش آلمان درآمده بود به تمرین تیراندازی پرداخت. او موفق شد پس از بهبودی 27 تن از نیروهای ارتش دشمن را با تفنگ دوربین دار از پای در آورد و آنگاه توسط مقامات نظامی برای آموزش فنون تیراندازی با تفنگ دوربین دار انتخاب گردید و با تفنگ K98K آموزش دید.

 

 

 او در جبهه برای استفاده در آموزشگاه های نظامی از چگونگی تاکتیکهایش یاداشت برمی داشت و آن را برای ارتش ارسال می کرد. وی همچنین برای استتار خود از شاخ و برگ درختان پوششی ایجاد میکرد که وی را کاملا استتار می نمود. این پوشش بسیار سبک وزن بود و کاملا با محیط اطراف همخوانی داشت. در 20 آوریل 1945 آلربرگر توسط ژنرال فردیناند شورنر که فرمانده گروه ارتش مرکز بود به مدال صلیب شوالیه نائل گردید اگر چه این افتخار او به دلیل فروپاشی نظام اداری ارتش آلمان در آن زمان هرگز در پرونده او ثبت نشد و این مسئله در آن زمان یک امر نادر و کمیاب نبوده است.

 در سال 2005 کتابی با نام تک تیرانداز در جبهه شرق که براساس خاطرات آلربرگر توسط آلبرخت واکر منتشر شده بود وارد بازار شد. واکر این کتاب را براساس مصاحبه های انجام شده با آلربرگر نوشت. این کتاب اشاراتی به این که افراد ارتش شوروی در مواردی اقدام به همنوع خواری نموده بودند داشت. علاوه بر این آلربرگر در این کتاب برای احتراز از شهرت خود را با نام مستعار فرانز کارنر معرفی نموده بود.

 

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 27/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.