دیوید. اس. مک کمپل

 

 

 ديويد. اس. مك كمپل

 متولد 16 ژانویه 1910 ، مرگ 30 ژوئن 1996

 او یکی از خلبانان مشهور آمريكائی بود كه در نيروی دريائی آمريكا خدمت نمود و موفق شد در جنگ دوم جهانی 34 پيروزی به دست آورد.

 زندگينامه مك كمپل

 

 

 در شهر بسمر در ايالت آلاباما متولد و در شهر وست پالم بيچ در ايالت فلوريدا بزرگ شد. او در جوانی در مدرسه تكنولوژی و سپس در دانشكده نظامی استانتون در ايالت جورجيا به تحصيل پرداخت و سپس به دانشكده نيروی دريائی آمريكا پيوست و در سال 1933 از آن فارغ االتحصيل شد و در سالهای 1935 الی 1937 در يك رزمناو خدمت نمود. وی سپس برای آموزش خلبانی پذيرفته شد. در سال 1938 مك كمپل به مدال بال طلائی دست يافت و برای خدمت به اسكادران چهارم واقع در سواحل شرقی پيوست. او سپس به عنوان افسر مخابرات در يك فرودگاه منصوب شد و در سپتامبر 1942 وقتی در کشتی يو اس اس واسپ (USS WASP) خدمت ميكرد، اين کشتی در حوالی ساحل گوادال كانال هدف حمله ژاپنی ها قرار گرفت و غرق شد اما مك كمپل از اين سانحه جان سالم به در برد.

 در 1 سپتامبر 1943 او موفق شد اسكادران VF-15 را تشكيل دهد و فرماندهی آن را برعهده بگيرد. در اين زمان او موفق به كسب پيروزيهای زيادی در نبردهای هوائی شد و به لقب آس ِ آس های نيروی دريائی ملقب شد. در فوريه سال 1944 مك كمپل به فرماندهی گروه اسكادران پنجم منصوب شد و تا سپتامبر همان سال در اين سمت باقی ماند. او به عنوان يك فرمانده گروه اسكادران دائما تقاضای بمب افكن و شكاری و هواپيمای اژدر افكن برای خدمت در ناو هواپيمابر يو اس اس اكسز (USS EXSSEX) ميكرد. برای شش ماه مداوم گروه اسكادران او در دو نبرد مهم آبی خاکی شركت كردند.

 اولين و دومين نبرد در دريای فيليپين رخ داد در طول بيش از 20 هزار ساعت پرواز عملياتی افراد او موفق شدند تعداد زيادی از هواپيماهای دشمن را نابود نمايند كه شامل 315 هواپيما در آسمان و 348 هواپيما در روی زمين ميشد. افراد او همچنين موفق شده بودند بيش از هر گروه هوائی ديگر در اين نبرد کشتی ژاپنی را غرق  نمايند  كه  اين  تعداد  تلفات  در  جنگ دوم جهانی در جبهه  شرق دور  و  پاسفيك بی سابقه و آماری خارق العاده بود به همين جهت او به آمريكا فراخوانده شد تا فرماندهی گروه 15 هوائی را برعهده بگيرد. گروه هوائی 15 در نبردهای ماريان و ايووجيما و تايوان و اوكيناوا شرکتی فعال نمود و كليد پيروزی در اين نبردها به حساب می آمد او در طول سال 1944 و زمانی كه در ناو اكسز خدمت ميكرد بر روی سه هواپيمائی كه با آنها پرواز كرد نام مینسی (MINSI) را نوشته بود كه نام يك قبيله سرخپوست در آمريكای شمالی بود. او بر روی اين هواپيما به تعداد 34 پيروزی كه كسب نموده بود 34 پرچم ژاپن را قرار داده بود. او در طول نبرد ماريان موفق شد 7 هواپيمای ژاپنی را ساقط نمايد.

 

 

 در روز 24 اكتبر او موفق شد در يك روز كار درخشان نظامی بزرگی از خود به نمايش بگذارد و تبديل به تنها خلبان آمريكائی شود كه دست به چنين اقداماتی زده است. او  در اين  روز  به همراه  وينگمن خود (وينگمن به خلبانی گفته ميشود كه در یکی از دو جناح خلبان ليدر و با اندکی فاصله از او پرواز ميكند) به 60 هواپيمای ژاپنی حمله كرد و موفق شد 9 هواپيمای ژاپنی را سرنگون كند كه اين برای يك ماموريت تك نفره يك ركورد محسوب ميشد. زمانی كه كمپل هواپيمايش را بر روی ناو هواپيمابر فرود آورد مسلسلهای هواپيمايش به قدری بر اثر شليك گرم شده بودند كه انحناء برداشته بودند و هواپيمای او فقط برای 10 دقيقه ديگر سوخت داشت. او مفتخر به دريافت مدال شجاعت به خاطر هردو نبرد شد و تنها خلبانی بود كه با فاصله زمانی اندکی موفق شده بود دوبار اين مدال را كسب نمايد.

 او همچنين به دليل فرماندهی درخشان خود به دريافت مدالهای صليب نيروی دريائی، ستاره نقره، مدال شایستگی لژيون، و مدال خدمت برجسته با دو ستاره طلائی و مدال نيروی هوائی دست يافت. با پايان جنگ او از سال 1959 تا 1960 به فرماندهی ناو هواپيمابر يو اس اس بن هوم ريچارد (USS BON HOMME RICHARD) منصوب شد. او در سال 1964 بازنشسته شد و در سال 1996 درگذشت و در گورستان آرلينگتون به خاك سپرده شد.

 

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 17/10/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@WikiArya.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.