ریچارد بانگ

 

 

 ریچارد بانگ

 متولد 24 سپتامبر 1920 - مرگ 6 آگوست 1945

 ریچارد بانگ در 24 سپتامبر 1920 در یک خانواده مهاجر سوئدی متولد شد و دوران کودکی خود را در یک مزرعه در پوپلار در ایالت ویسکانسین گذراند. پدرش 9 فرزند داشت و او از ابتدای کودکی به هواپیما علاقه مند بود. در سال 1938 او در کالج ارشد ایالتی تربیت معلم  شروع به تحصیل نمود و در همان زمان در آموزگاه آموزش خلبانی غیرنظامی ثبت نام کرد و اغلب به صورت خصوصی پرواز را فرا می گرفت. در سال 1941 او در برنامه دانشجوئی خلبانی نیروی هوائی ثبت نام کرد و تحت آموزش کاپیتان باری گلدواتر قرار گرفت. گلد واتر بعدها به عنوان سناتور ایالت آریزونا در انتخابات ریاست جمهوری سال 1946 شرکت نمود اما شکست خورد.

 بانگ به عنوان یک خلبان جنگنده در آموزشگاه هوائی در شمال کالیفرنیا بسیار متمایز شد و در 9 ژانویه 1942 با درجه ستوان دومی فارغ التحصیل شد و به عنوان مربی بخش شلیک بکار پرداخت. اولین حکم عملیاتی بانگ در اسکادران چهل و نهم شکاری وابسته به گروه چهاردهم شکاری در پایکگاه هوائی همیلتون کالیفرنیا صادر شد و او به عنوان خلبان هواپیمای P-38 به خدمت پرداخت.

 

ریچارد بانگ در هواپیمای پی 38 خود

 

 در 12 ژوئن 1942 بانگ با هواپیمای خود در سطحی بسیار پائین برفراز خانه یکی از خلبانان که به تازگی ازدواج نموده بود به پرواز درآمد. وی با لغو دستور به طور موقت از پرواز منع شد زیرا در همان روز به همراه سه خلبان دیگر در اطراف پل گلدن گیت چرخ زده بودند. آنان به دلیل چرخ زدن در اطراف پل گلدن گیت و پرواز در سطح پائین برفراز مرکز تجاری سان فرانسیسکو و نیز به دلیل کثیف کردن رخت های شسته شده یک خانم که بر روی طناب پهن شده بود در اوکلند  توسط ژنرال جورج سی کنی فرمانده نیروی چهارم هوائی احضار شد و ژنرال به او گفت اگر تو برفراز خیابان تجاری پرواز نمی کردی من تو را در نیروی خودم نمی پذیرفتم. تو نباید یکبار دیگر این کار را تکرار کنی. آنچه که که من گفتم منظورم را کاملا بیان می کند. کنی بعدها نوشت ما به افرادی نظیر او احتیاج داریم. بانگ از پرواز برفراز پل گلدن گیت اجتناب نمود اما در جولای 1942 افراد گروهش بدون او که از پرواز ممنوع شده بود به انگلستان فرستاده شدند. بانگ سپس به اسکادران هشتاد و چهارم شکاری از گروه هفتاد و هشتم شکاری منتقل گردید و از آنجا به جنوب غربی پاسفیک اعزام شد.

 در 10 سپتامبر 1942 ستوان بانگ به اسکادران نهم شکاری که به نام شوالیه های آکا (AKA) مشهور بودند و وابسته به گروه چهل و نهم شکاری بود منتقل شد. این واحد در داروین استرالیا مستقر بود. در این زمان قرار بود هواپیماهای P-38 S جدید به واحد آنان تحویل شود اما بانگ به همراه خلبانان دیگر اسکادران نهم و خلبانان اسکادران سی و نهم وابسته به گروه سی و پنجم شکاری که در پایگاه هوائی پورت مورسبی واقع در گینه نو قرار داشتند تصمیم گرفتند تا با شرکت در یک ماموریت مهارت های نبرد هوائی خود را ارتقا دهند. در 27 دسامبر 1942 بانگ مدعی شد که نخستین پیروزی خود را به دست آورده است و یک هواپیمای میتسوبیشی زیرو A6M و یک یک هواپیمای ناکاجیما را در جریان نبرد بونا گونا (BUNA – GONA) برفراز بونا سرنگون نموده است. به دلیل این عملیات بانگ مفتخر به دریافت ستاره نقره شد.

 در مارس 1943 بانگ به پایگاه هوائی شوویمر (SCHWIMMER) که نزدیک پایگاه پورت مورسبی قرار داشت منتقل شد.  و  در 26 جولای 1943 موفق  شد 4 جنگنده  ژاپنی  را  برفراز لائه (LAE) سرنگون نماید و مدال صلیب خدمت ممتاز را دریافت نماید. در ماه نوامبر و دسامبر 1943 بانگ به ایالات متحده آمریکا بازگشت و در کالج ارشد ایالتی تربیت معلم با مارگریت واتندال آشنا شد و با او نامزد شد. پس از بازگشت به پاسفیک در ژانویه 1944 بانگ نام هواپیمای خویش را مارگریت نهاد و دماغه هواپیماش را با تصویری از مارگریت نقاشی نمود. تا آوریل 1944 کاپیتان بانگ موفق شده بود 27 هواپیمای ژاپنی را سرنگون نماید و از رکورد  ادی ریکن باکر پیش افتاد که 26 پیروزی به دست آورده بود. در ماه می 1944 او یکبار دیگر به آمریکا رفت و سپس به درجه سرگردی ارتقا یافت و پس از بازگشت به جبهه متوجه شد که اجازه پرواز عملیاتی را از او سلب نموده اند و وی را به ستاد فرماندهی گروه پنجم شکاری گماشته اند اما بانگ به پروازهای خود ادامه داد و در جریان نبردهای تاکلوبان و  لی یت در جریان جنگ فیلیپین موفق شد تعداد پیروزی های خود را تا دسامبر 1944 به 40 پیروزی برساند.

 با منصوب شدن ژنرال جورج کنی به فرماندهی نیروی هوائی در شرق دور، کنی از ژنرال مک آرتور برای بانگ درخواست مدال شجاعت نمود. مدال شجاعت طی مراسمی ویژه در دسامبر 1944 به بانگ اهدا شد. او سپس ماموریت یافت تا به استاندارد سازی افسران فرمانده در گروه پنجم اقدام نماید. او همچنین از درجه سرگردی به درجه فرماندهی اسکادران ارتقا یافت ولی او اغلب به اتفاق 4 هواپیمای دیگر و یا دو فرمانده اسکادران پرواز می کرد. در ژانویه 1945 ژنرال کنی بانگ را که به لقب آس آسها مفتخر شده بود به آمریکا فرستاد تا از صحنه جنگ دور باشد. بانگ با مارگریت ازدواج نمود و در فعالیت های زیادی مانند ترویج خرید اوراق غرضه برای جنگ شرکت کرد.

 بانگ سپس به عنوان خلبان آزمایش تولیدات جدید برای کمپانی لاکهید در کالیفرنیا به کار پرداخت و در 6 آگوست 1945 در حالی که مشغول آزمایش پرواز یک هواپیمای جت پی-80 (P-80) بود با کمبود سوخت مواجه شد و یا به دلیل فراموشی و یا به دلایل دیگر نتوانست تا سوئیچ پمپ سوخت کمکی را روشن کند. او دستور داد تا مسیر هواپیما را باز کنند اما به دلیل پرواز در سطح پائین نتوانست از چتر نجات استفاده کند. هواپیما در خیابان آکسنارد و کوچه ساتسوما در شمال هالیوود سقوط نمود و منجر به مرگ او شد. خبر درگذشت او به سرعت تبدیل به تیتر اول روزنامه ها شد و با خبر حمله اتمی به هیروشیما همزمان شد. او در زمان مرگ درجه سرگردی داشت و در گورستان پوپلار ویسکانسین به خاک سپرده شد.

 

خبر مرگ بانگ به سرعت تبدیل به تیتر روزنامه ها شد

 

 

  

                                                                       نوشته شده در تاریخ : 08/11/90

                                                                                                   نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@WikiArya.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.