نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

جیمز ادگار جانسون

 

 جیمز ادگار جانسون

 متولد 9 مارس 1915 ، مرگ 30 ژانویه 2001

 او یکی از مشهورترین خلبانان انگلیسی بود که موفق به کسب 38 پیروزی در جریان جنگ دوم جهانی گردید و او را در ردیف دومین خلبان برجسته متفقین غربی در جنگ قرار داد. (نفر اول مارمادوک توماس سنت جان پاتل بود که موفق به کسب 50 پیروزی شد).

 زندگینامه

 جیمز ادگار در شهر بارو آپون سور در انگلستان متولد شد و پس از طی دوران تحصیلات ابتدائی و دبیرستان به دانشگاه ناتینگهام رفت و در رشته مهندسی به تحصیل پرداخت. او به شکار خرگوش و پرندگان علاقه داشت وهمچنین براساس یک داستان یک بار او را به همراه یک دختر انگلیسی در یک استخر مشاهده کردند که در آن زمان عملی ناشایست تلقی میشد. به همین دلیل او را از مدرسه بیرون انداختند. او در سال 1938 در جریان بازی راگبی متحمل شکستگی در ناحیه ترقوه شد. او به عنوان نیروی کمکی به RAF پیوست ولی به دلیل آسیب دیدگی در ناحیه ترقوه به نیروی زمینی منتقل گردید. مدتی بعد او با تغییر استاندارد استخدام خلبان ذخیره مجددا به RAF پیوست.

 در آگوست 1939 جانسون به خدمت فراخوانده شد او در این زمان به دلیل تجربه کم با اسپیت فایر خود سقوط نمود. فرمانده او به عنوان تنبیه وی را برای مدتی به دیدبانی فرستاد و سرانجام جانسون دوره آموزشی را با موفقیت به اتمام رساند و به عنوان افسر کارآموز مامور به خدمت در اسکادران شماره 19 در RAF گردید. پس از مدتی او به اسکادران شماره 616 اعزام گردید. او در این واحد با هواپیمای اسپیت فایر خود به مدت 23 ساعت پرواز کرد ولی همواره از درد در ناحیه ترقوه احساس ناراحتی میکرد. این مسئله موجب شد او در نبرد بریتانیا نتواند شرکت نماید. جانسون بستن محل آسیب دیدگی با پشم و نوار چسب را امتحان نمود و اغلب با یک تسمه آن را محکم می کرد تا در هنگام ارتعاش هواپیما کمتر اذیت شود. این مسئله نیز به حل مشکل کمکی نکرد و او مجبور شد به بیمارستان مراجعه نماید و تا قبل از دسامبر 1940 نتوانست به اسکادران خود بازگردد.

 در اوایل سال 1941 جانسون در پروازهای عملیاتی حضور یافت و اغلب اوقات به عنوان وینگمن ِ داگلاس بادر عمل  میکرد. در  ماه می 1941 او موفق  شد اولین هواپیمای BF109 آلمانی را سرنگون نماید. او در ماموریتی که داگلاس بادر خلبان انگلیسی در آن سرنگون شد و به اسارت دشمن درآمد شرکت داشت و موفق شد در جریان این ماموریت یک هواپیمای مستراشمیت آلمانی را سرنگون نماید. شرکت گسترده او در نبردهای هوائی تابستان 1941 موجب ارتقای او گردید و در ژوئن 1942 به فرماندهی اسکادران 610 نائل شد. او و اسکادرانش در جریان عملیات جوبیلی که به موجب آن متفقین به بندر دیپ حمله کردند شرکت  نمود. در این عملیات  جانسون یک هواپیمای  فوک وولف 190 را ساقط نمود. او در این نبرد دشوار با داگ فایت های گیج کننده و آشفته موفق شد از دست یک فوک وولف بگریزد و با شیرجه های ماهرانه توانست از آتش ضد هوائی دشمن بگریزد و در حالی که از فراز آسمان عبور میکرد قوای درهم شکسته متفقین را دید.

 در نوامبر 1942 او با پولین لانگات ازدواج کرد و آنها صاحب دو پسر شدند. در مارس 1943 او که به فرماندهی رسیده بود، فرماندهی یک پایگاه هوائی متعلق به ارتش کانادا در کنلی نائل شد. او که با مقاومت پزسنل مواجه شده بود به سرعت با صرف انرژی زیاد موفق شد بر آنان سلطه یابد. این واحد پس از آنکه به هواپیماهای اسپیت فایر نوع MK.IX مجهز شد، یکی از کارآمدترین واحدهای هوائی در آن زمان شد. او در تابستان 1943 و در جریان اسکورت بمب افکن های آمریکائی که برای بمب باران سنگین آلمان رهسپار میشدند، موفق به کسب 14 پیروزی گردید. ماموریت های او در سپتامبر 1943 و با کسب 25 پیروزی هوائی به پایان رسید و او که یک فرمانده اسکادران بود به فرماندهی گروه 11 هوائی رسید و تا مارس 1944 در این سمت باقی ماند. در این سال او به فرماندهی ناحیه 144 منصوب شد.

 در 5 ماه می 1944 او موفق به کسب 28 پیروزی هوائی شد و تبدیل به برترین خلبان آس متفقین که در قید حیات بود گردید. در جریان عملیات حمله به نورماندی او موفق به کسب 10 پیروزی دیگر شد. او زمانیکه در تهاجم به نورماندی موفق شد ابتدا 30 مین و سپس 32 مین پیروزی خود را به دست آورد و به آمار سایلور مالان رسید. در 27 سپتامبر 1944 جانسون آخرین پیروزی خود را با ساقط نمودن یک هواپیمای مستر اشمیت 109 به دست آورد. او در 505 سورتی پرواز موفق شد 38 پیروزی به دست آورد.

 او پس از مارمادوک پاتل دومین خلبان برجسته متفقین غربی در جنگ دوم جهانی بود. پس از اتمام جنگ او به فرماندهی واحد دوم تاکتیکی RAF مستقر در شرق آلمان منصوب شد و تا سال 1954 در این سمت باقی ماند. پس از انتقال فرماندهی شکاریهای تاکتیکی هوائی مستقر در اروپا به آمریکا او به کره اعزام شد و در جریان جنگ کره فعالیت نمود. در سال 1966 او به مقام مارشالی رسید و آخرین پست او فرماندهی نیروی هوائی در خاورمیانه بود.

 جانسون در 30 ژانویه 2001 در سن 85 سالگی براثر سرطان درگذشت.

 

 

دوربین هواپیمای جانسون از هدف گرفته شده یک هواپیما توسط او

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 06/11/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.