نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

آدولف مالان

 

 آدولف مالان

 متولد 24 مارس 1910 ، مرگ 17 سپتامبر 1963

 او یک خلبان تبعه آفریقای جنوبی بود که در جنگ دوم جهانی در اسکادران شماره 74 نیروی هوائی سلطنتی انگلستان (RAF) خدمت کرد. اسکادران شماره 74 تحت فرماندهی او به یکی از بهترین واحدهای نیروی هوائی تبدیل شد و در نبرد بریتانیا نقشی اساسی یافت. او موفق شد 27 هواپیمای دشمن را سرنگون نماید.

 آوایل زندگی و جنگ مالان

 در شهر ولینگتون در ایالت کیپ در غرب دماغه امیدنیک واقع در جنوب آفریقای جنوبی متولد شداو در سن 15 سالگی در کشتی آموزشی جنگی به نام ژنرال بوتا با شماره دانشجوئی 168 در فاصله سالهای 1924 تا 1925 آموزش دید و پس از آن در UNION-CASTLE LINE به خدمت مشغول شد.(UNION-CASTLE LINE یک واحد از کشتی های جنگی بود که تامین عبور و مرور کشتی های تجاری بین اروپا و افریقا را برعهده داشت) در این واحد او ملقب به سایلور(SAILOR) شد که در زبان انگلیسی به معنی دریانورد میباشد. در سال 1935 نیروی هوائی سلطنتی انگلستان سریعا شروع به توسعه و آموزش خلبان نمود و مالان یکی از کسانی بود که به این نیرو پیوست.

 

ولینگتون، محل تولد مالان

 

 او ابتدا آموزش دید که چگونه با یک هواپیمای تایگر موس که یک هواپیمای سبک دو باله بود پرواز نماید (این هواپیما در هر طرف دو بال داشت که یکی در بالا و یکی در پائین آن قرار داشت). او دوره مقدماتی را در بریستول گذراند و در 6 ژانویه 1936 برای اولین بار پرواز نمود. او در پایان همان سال دوره آموزشی را تکمیل نمود و در 20 دسامبر 1936 به اسکادران شماره 74 پیوست. در ژانویه 1937 او افسر خلبان شد و برای دوره A فرماندهی جنگنده شکاری اسپیت فایر تعیین گردید و با شروع جنگ به درجه ستوانی نائل شد. اسکادران شماره 74 فقط 15 ساعت پس از اعلام جنگ وارد جنگ شد و برای پشتیبانی از هواپیماهای بمب افکن که در حال بازگشت به انگلستان بودند اعزام شد.

 

هواپیمای تایگر موس که مالان با آن آموزش دید

 

 در 6 سپتامبر 1939 رادارهای نیروی هوائی انگلستان یک دسته از هواپیماهای هریکن انگلیسی از اسکادران شماره 55 را به اشتباه دشمن فرض نمود و مالان دستور حمله به این دسته را صادر نمود. در نتیجه پادی بیرن و جان فریبورن دو خلبان تحت امر مالان دو هواپیمای خودی را سرنگون نمودند و یک افسر خلبان انگلیسی به نام مونتاگ هالتون هاروپ در این عملیات به اشتباه کشته شد و دادگاه نظامی این عملیات را یک اشتباه تاسف انگیز دانست. درجریان عقب نشینی از دانکرک سایلور مالان به دلیل شجاعت و جسارت موفق شد نشان ممتاز پرواز را کسب نماید. او در این عملیات ادعا نمود که موفق شده است 5 خلبان دشمن را با ساقط نمودن هواپیماهایشان از پای درآورد. او در این نبردها خونسردی خاصی از خود به نمایش گذاشت.

 در شب های 19 و 20 ژوئن 1940 او در پرواز شبانه موفق شد دو هواپیمای بمب افکن هاینکل مدل HE-111 را سرنگون کند و نشان DFC را کسب نماید. او در زمان فرماندهی عادت داشت آرایش V شکل هواپیما هایش را با آرایش 4 تائی  که  در  لوفت وافه بکار گرفته میشد عوض کند زیرا RAF از آرایش V شکل و لوفت وافه از آرایش 4 تائی که بنیان گذارش مولدرس بود، استفاده میکرد و مالان متوجه شده بود که آرایش 4 تائی موسوم به آرایش 4 انگشتی بسیار موثر تر از آرایش V شکل است. گفته شد که مالان موفق شد مولدرس افسانه ای را در 28 جولای سرنگون نماید اما جدیدترین تحقیقات نشان داده است که مولدرس در نبرد با اسکادران شماره 41 مصدوم گردید در حالی که مالان در اسکادران شماره 74 خدمت میکرد.

 

DFC یا نشان ممتاز پرواز نیروی هوائی انگلستان، مالان

 

 در 8 آگوست مالان به عنوان لیدر اسکادران شماره 74 برگزیده شد و این در حالی بود که نبرد بریتانیا در اوج شدت خود بود. سه روز بعد در 11 آگوست در ساعت 7 صبح اسکادران 74 ماموریت یافت به مقابله با هواپیماهی دشمن که به بندر دوور حمله کرده بودند، بشتابد و پس از آن سه بار دیگر تا پایان همان روز  به ماموریت های مشابه اعزام شد. در پایان  آن  روز  اسکادران 74 ادعا نمود  که  موفق شده است 38 هواپیمای دشمن را سرنگون نماید. 11 موفقیت از این تعداد به حساب مالان نوشته شد.

 مالان در یک شرح کوتاه و مختصر درباره آن روز چنین نوشت:

 به این ترتیب نبردهای این روز بسیار موفقیت آمیز به پایان رسید.

 در روی زمین مالان یک قمار باز قهار بود که دائما به زیر دستان خود بدهکار بود. او از اغلب زیردستان خود بزرگتر بود و فردی بود که بسیار آرام و با حوصله محسوب می شد. او اغلب اوقات فراغت خود را با همسر و خانواده اش که در نزدیکی بیگین هیل زندگی میکردند، میگذراند. او عادت داشت که پروازهای عملیاتی خود را در ابتدای صبح انجام دهد و سپس باقی مانده زمان خود را به رسیدگی به امور زیر دستانش و انجام کارهای اداری اختصاص دهد. او هیچ گونه نادانی و عدم اطاعت را تحمل نمیکرد. وی علاقه ای به آویختن نشان ها و مدالهای خود نداشت و فردی ساده پوش بود.

 در 24 مارس مالان موفق شد نشان DSO را دریافت نماید و در 10 مارس 1941 به دلیل انجام عملیات موثر در بهار و پائیز همان سال به درجه سرهنگ دومی نائل شد. در همان سال او به انجام عملیات نظامی خود پایان داد. در این مدت مالان توانسته بود 27 خلبان دشمن را با ساقط نمودن هواپیماهایشان از پای درآورد و در 7 پیروزی دیگر شرکت داشت. او همچنین موفق شد به 16 هواپیمای دشمن صدمه وارد آورد. او تا پایان جنگ یکی از شاخص ترین چهره های جنگنده شکاریهای RAF محسوب میشد. در سال 1941 او به درجه سرهنگ تمامی رسید. و فرمانده ایستگاه فرماندهی بیگین هیل در نیروی هوائی گردید و در سال 1944 و قبل از آغاز عملیات D-DAY به فرماندهی اسکادران هوائی  فرانسه  آزاد  برگزیده شد. او چند توصیه به خلبان خود برای موفقیت در نبردهای هوائی کرده بود که به این شرح بود:

 باید در هنگام شلیک آنقدر به دشمن نزدیک میشدند تا به راحتی بتوانند سفیدی چشمان خلبان حریف را ببینند - در هنگام شلیک به هیچ چیزی فکر نکنید و - همیشه مراقب اطراف خود باشید - ارتفاع شما نسبت به حریف باعث اشراف و چیرگی شما بر او خواهد شد - بچرخید و آنگاه با خصم روبرو شوید و سریع تصمیم بگیرید - بیشتر از 30 ثانیه برفراز منطقه عملیاتی باقی نمانید چون امکان دارد توسط ضد هوائی دشمن هدف قرار بگیرید - هنگام شیرجه برای حمله از آرایش نظامی دیگر هواپیماهای خصم برای محافظت از خود استفاده کنید - انظباط تیمی و کار گروهی لغت مردان جنگنده شکاری موفق است - سریع حمله کنید، سخت ضربه بزنید و بلافاصله خارج شوید.

 او در سال 1946 و پس از پایان جنگ به آفریقای جنوبی رفت و به واحد تورچ گاماندو که یک تشکیلات ضد فاشیستی بود پیوست. این یک تشکیلات ضد نژادپرستی برای مقابله با سانسور و دیکتاتوری نژادی بود. مالان همیشه ادعا میکرد مبارزه بر ضد نژادپرستی چیزی بود که بخاطر آن جنگ دوم جهانی رخ داد. مالان در سال 1963 و بر اثر بیماری پارکینسون درگذشت.

 

نفر سوم از سمت راست با عینک دودی آدولف مالان می باشد

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 27/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.