نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

اربو گراف فون کاگنک

 

 اربو گراف فون كاگنك

 متولد 2 آوریل 1918 ، مرگ 12 ژانویه 1942

 او یکی از خلبانان قابل و توانای واحد شكاری لوفت وافه در در بين سالهای 1938 الی 1942 بود كه موفق شد در 67 پيكار هوائی خود به 67 پيروزی دست يابد. او همچنين موفق به كسب صليب شواليه مزين به برگ بلوط گرديد.

 آوايل زندگی و جنگ گراف فون كاگنك

 در شهر بن در متولد شد. او یکی از چهار فرزند پسر ژنرال كارل گراف فون كاگنك بود ومادرش فرين ماريا فون شورلمر دختر كلمنس فرايهر فون شورلمر وزير كشاورزی دولت امپراطوری آلمان بود. اربو گراف پس از اتمام دوران دبيرستان در سال 1936 بلافاصله به نيروی هوائی تازه تاسيس آلمان نازی موسوم به لوفت وافه پيوست. با آغاز جنگ دوم جهانی در سپتامبر 1939 و حمله ارتش آلمان به لهستان، كاگنك در واحد JG1 به خدمت مشغول شد و نخستين ماموريت نظامی خود را انجام داد. اولين پيروزی او در جريان تهاجم آلمان به غرب و در اولين روز حمله به هلند رخ داد و او به زودی موفق شد در اين جبهه (جبهه غرب) به 4 پيروزی دست يابد. او ادعا نمود كه در طول تهاجم به انگلستان موفق شده است 9 پيروزی ديگر را نيز به دست آورد.

 در 18 سپتامبر 1940 او نايب كاپيتان شد و در اسكادران نهم JG27 مامور به خدمت شد. او در طول تهاجم به جزيره مالت موفق شد 4 هواپيمای هريكن انگلیسی را كه از جمله بهترين هواپيماهای آن زمان بودند ساقط نمايد. در سال 1941 و در جريان عمليات بارباروسا واحد JG27 ماموريت يافت تا نيروی هوائی ارتش سرخ شوروی را نابود سازد. كاگنك در طول كمتر از 4 هفته موفق شد بيش از 20 هواپيمای ارتش شوروی را نابود سازد. او به دليل اين عملكرد عالی خود به درجه ستوان تمامی دست يافت و موفق شد صليب شواليه را در 30 جولای 1941 كسب نمايد. تا ماه اكتبر او موفق شد 48 پيروزی ديگر را به آمار خود اضافه نمايد و تعداد كل پيروزیهای خود را به رقم 66 پيروزی  برساند  و  برگ بلوط را در 26 اکتبر 1941 به نشان صليب شواليه خود اضافه نمايد. در دسامبر 1941 كاگنك با اسكادران سوم JG27 به حوزه مديترانه اعزام شد و موفق شد دو پيروزی ديگر در مقابل نيروی هوائی سلطنتی انگلستان برفراز صحرای شمال آفريقا را به تعداد پيروزيهای خود اضافه نمايد كه آخرين پيروزيهای او محسوب ميشدند.

 در 24 سپتامبر 1941 در مواجهه با تعدادی از هواپيماهای متفقين، در يك نبرد هوائی مجروح شد. يك خلبان هواپيمای هريكن انگلیسی به نام گروهبان مكس ول و يك خلبان هواپيمای تام هاوكس آمريكائی به نام تامپسون در همان روز گزارش دادند كه موفق شده اند يك هواپيمای لوفت وافه را سرنگون نمايند . اما چند سال بعد اسنادی كه یکی از آن اسناد شهادت برادر اربو كاگنك به نام آگوست گراف فون كاگنك بود، نشان داد كه اين خلبان آلمانی به دست يك  خلبان  برجسته و آس استراليائی به  نام كليو كالدول سرنگون شده است. آنچه اين مدرك را موثق نشان می دهد شرح  چگونگی  زخمی  شدن كاگنك  و  مكان دقيق حادثه ميباشداربوگراف فون كاگنك با وجود برداشتن زخمهای مهلك از ناحيه شكم و معده و ران پای خود موفق شد هواپيمای آسيب ديده خود را به سلامت در فرودگاه نيروهای خودی در المقرون بر زمين بنشاند. او به سرعت از هواپيمايش خارج شد و ابتدا به يك بيمارستان در آتن و سپس به بيمارستانی در ناپل ايتاليا فرستاده شد و در آنجا علی رغم مراقبت شديد تيم درمانی در12 ‍ژانويه سال 1942 و پس از تحمل 18 روز جراحت و رنج ناشی از آن در سن 23 سالگی جان سپرد. پس از مرگ به او درجه كاپيتان ارشد داده شد.

 

کلیو کالدول، کسی که کاگنک را ساقط نمود

 

روستای المقرون در لیبی در 8 کیلومتری بنغازی - جائی که کاگنک در آنجا زخمی شد

 

فون كاگنك در حال سوار شدن بر هواپیما

  

 

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 27/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.