نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

ایوان نیکیتوویچ کوژدوب

 

 ایوان نیکیتوویچ کوژدوب

 متولد 8 ژوئن 1920 ، مرگ 12 آگوست 1991

 او یک اکرائینی بود که در جنگ دوم جهانی برای سه بار به عنوان قهرمان اتحاد شوروی در 4 فوریه 1944 و 19 آگوست 1944 و 18 آگوست 1945 انتخاب شد. کوژدوب در دهکده اوبرا ژیئیکاوا در اکرائین متولد شد و کوچکترین فرزند از 5 فرزند خانواده بود. او پس از آنکه به عنوان بهترین دانشجوی دانشکده هوانوردی چوهیف انتخاب شد، به عنوان معلم پرواز وظیفه تربیت خلبانان جوان نیروی هوائی اتحاد شوروی را به عهده گرفت اما احساس کرد که بهتر است استعداد خود را برای مبارزه در راه وطن که مورد حمله آلمان نازی قرار گرفته بود بکار گیرد.

 او درخواست انتقال به یک واحد عملیاتی را نمود که با آن موافقت شد و در مارس 1943 به یک واحد عملیاتی از هواپیماهای L-5 لاوچکین انتقال یافت. وی در جبهه های مختلفی مانند ورنژ، بیلوروسی، استپ و اکرائین خدمت نمود و ابتدا به عنوان خدمه هواپیما و سرانجام به عنوان خلبان و فرمانده در جنگ ارتقا یافت. کوژدوب به عنوان بهترین خلبان در میان خلبانان متفقین و کشور اتحاد شوروی انتخاب شد و بالاترین رکورد پیروزی در جنگ های هوائی را به خود اختصاص داد. او به دلیل توانئی خارق العاده خود در هدف قرار دادن هواپیماهای خصم به شکل مورب، به فرشته مورب مشهور شده بود.

 رکورد او در جنگ دوم جهانی به شرح ذیل است:

 330 ماموریت جنگی، 120 نبرد هوائی، ساقط نمودن 62 هواپیمای دشمن که در میان آنها یک هواپیمای جت ME-262 که اولین جت تاریخ جنگ های هوائی و برترین جنگنده در زمان خود بود، نیز قرار داشت. اولین پیروزی او در 6 جولای 1943 اتفاق افتاد که وی در جریان آن یک هواپیمای بمب افکن اشتوکای آلمانی را ساقط نمود. او هفت بار نشان پرچم سرخ و سه بار نشان قهرمان اتحاد شوروی و یک بار نشان الکساندر نوسکی و چندین مدال دیگر را دریافت نمود.

 یک سوء تفاهم مهلک

 یک موضوع بسیار بحث انگیز درباره ایوان نیکیتوویچ کوژدوب در طول حیات وی مطرح گردید. بر این اساس یک جنگ هوائی بین او  و یک  گروه از  اسکورت های  یک  بمب افکن B-17 که مورد حمله جنگندهای نیروی هوائی آلمان قرار داشتند، در گرفت. ظاهرا یک بمب افکن B-17 که تحت اسکورت یک گروه از شکاریها قرار داشت با حمله هواپیماهای آلمانی مواجه گردید و یک جنگ هوائی مابین آنان در گرفت که در این گیرودار و بطور کاملا اتفاقی کوژدوب از راه رسید و توسط هواپیماهای آمریکائی به اشتباه دشمن تلقی شد و مورد حمله هواپیماهای آمریکائی قرار گرفت. او که هیچ راه انتخاب دیگری نداشت مجبور به دفاع از خود شد و در این درگیری 2 هواپیمای P-51 آمریکائی موسوم به موستانگ را سرنگون نمود. این موضوع در طول عمر کوژدوب مباحث بسیاری را به همراه داشت و ابهامات بسیاری در آن وجود داشت که هرگز بصورت کامل روشن نشد.

 

ایوان نیکیتوویچ کوژدوب در جنگ جهانی دوم قبل از عملیات پرواز

 

 این ابهامات عبارتند از:

 1- از آنجائیکه هواپیماهای جنگی در جنگ دوم در کنار مسلسل خود مجهز به یک دوربین فیلم برداری بودند، یک فیلم از این واقعه وجود دارد که صحت این رخ داد را اثبات میکند اما یک ابهام در آن موجود دارد و آن این است که لنز مورد استفاده این دوربین از نوع زایس (ZIESS) می باشد که نوع لنز این دوربین بر روی قسمت پائین فیلم درج گردیده است که این نوع لنز عموما توسط دوربین های فیلم برداری نصب شده بر روی هواپیماهای نیروی هوائی آلمان استفاده میشد.

 2- یکی از هواپیماهائی که در این فیلم مورد حمله کوژدوب قرار گرفتند دارای یک تانکر سوخت کمکی بوده است که قبل از درگیری رها نشده است و این مسئله مغایر اصول جنگ های هوائی است که براساس آن تانکر سوخت کمکی به منظور افزایش قابلیت مانور میبایست قبل از جنگ هوائی توسط خلبان رها شوند و این مسئله یک ابهام دیگر در این فیلم میباشد.

 از دیگر سو یک نظریه دیگر بر این اساس استوار است که این فیلم متعلق به یک هواپیمای آلمانی میباشد که در کمین هواپیماهای آمریکائی بود اما تصادفا شاهد وقوع برخورد بین کوژدوب و آمریکائی ها بوده است و از این صحنه فیلم برداشته است و از آنجائی که فقط یکی از دو هواپیمای آمریکائی مشاهده شده در فیلم دارای تانکر سوخت میباشد، این احتمال وجود دارد که خلبان این هواپیما رهاسازی تانکر سوخت را فراموش کرده و یا به دلیل نقص فنی این امکان را نیافته است.

 کوژدوب در پایان جنگ به عنوان بهترین خلبان اتحاد شوروی انتخاب شد و در جریان جنگ کره برای ماموریت به آن کشور رفت اما اجازه ماموریت جنگی را نیافت.

 او در سال 1991 درگذشت.

 

نفر وسط ایوان نیکیتوویچ کوژدوب پس از عملیات در حال توضیح وقایع جنگی برای همقطاران خود

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 30/08/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.