نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

پیر لاگلوان

 

 پیر لاگلوان

 متولد 6 ژانویه 1913 ، مرگ 11 سپتامبر 1943

 او یکی از مشهورترین خلبانان فرانسه در جنگ دوم جهانی بود.

 زندگینامه

 او در منطقه بریتانی در شمال فرانسه متولد شد و در سن 18 سالگی به نیروی هوائی فرانسه ملحق شد. در زمان شروع جنگ دوم جهانی او در اسکادران سوم گروه اسکادران 6 شکاری (GC 3/6) به خدمت می پرداخت. این گروه اسکادران دارای هواپیماهای شکاری موران سویلینر MS.406 بود. او در 23 نوامبر 1939 و قبل از تهاجم آلمان به غرب، همراه با یکی از اعضای اسکادران خود موفق شد یک هواپیمای بمب افکن شناسائی آلمانی مدل DO17P را سرنگون نماید.

 با شروع تهاجم آلمان به فرانسه او موفق شد 3 هواپیمای بمب افکن آلمانی را سرنگون نماید. در 1 ژوئن 1940 اسکادران او به مناطق جنوبی فرانسه منتقل شد و به دویتین 520 (D520) تغییر نام یافت. پس از اعلان جنگ ایتالیا به فرانسهِ در حال شکست، و حملات هوائی بمب افکن های ایتالیائی به فرانسه، گلوان در 13 ژوئن موفق شد دو هواپیمای بمب افکن ایتالیائی فیات مدل BR.20 را سرنگون نماید. در 15 ژوئن او به همراه یک خلبان دیگر فرانسوی به یک گروه 12 تائی از هواپیماهای شکاری ایتالیائی مدل CR.42 حمله کردند و گلوان موفق شدن 3 هواپیمای ایتالیائی را سرنگون نماید و خلبان دیگر فرانسوی به نام کاپیتان آسولنت نیز یک هواپیمای دیگر را سرنگون نمود. او در حین بازگشت به فرودگاه موفق شد یک هواپیمای ایتالیائی CR.42 و یک هواپیمای دیگر BR.20 را سرنگون نماید.

 به دلیل شرایط جنگی فرانسه و امکان سقوط آن به خاطر شکست های پی در پی، اسکادران او به الجزایر که یکی از مستعمرات فرانسه بود منتقل شد. پس از انعقاد قرار داد صلح میان فرانسه و آلمان و حمله نیروی دریائی انگلستان به ناوگان فرانسه، اسکادرانی که گلوان در آن خدمت میکرد تحت سلطه دولت ویشی فرانسه درآمد. در ماه می 1941 اسکادران سوم گروه اسکادران 6 به یکی دیگر از مستعمرات فرانسه یعنی سوریه انتقال یافت. در ماه ژوئن نیروهای مشترک فرانسه آزاد و متفقین به سوریه و لبنان حمله کردند و پس از جنگی که در 8 ژوئن 1941 روی داد گلوان موفق شد اولین هواپیمای انگلیسی از نوع هریکن را سرنگون نماید. تا 6 جولای او 5 هریکن انگلیسی و یک هواپیمای گلوستر گلادیاتور انگلیسی را سرنگون کرده بود. مدتی بعد گروه اسکادران 6 به دلیل تلفات وارده ضعیف شد و به الجزایر عقب نشینی کرد. در طول عملیات مشعل و حمله متفقین به مستعمرات آفریقائی فرانسه در شمال آفریقا اسکادران شکاری فرانسه علاقه ای به نبرد با متفقین از خود نشان نداد و در جنگ شرکت نکرد و پس از اشغال موفقیت آمیز این نواحی به قوای متفقین پیوست.

 در ماه می 1943 واحد شکاری GC3/6 به نام GC3/6 روسولینی  تغییر  نام  یافت  و  به هواپیماهای P-39 آمریکائی مجهز شد. در ماه آگوست گلوان فرماندهی اسکادران سوم را دریافت نمود و در این پست ماموریت یافت به گشت ساحلی و مرقبت از دریا بپردازد. در 11 سپتامبر 1943 و در حالی که گلوان به همراه یک خلبان دیگر در حال انجام گشت برفراز دریا بودند ناگهان استارت هواپیما دچار مشکل شد. او به سمت ساحل حرکت کرد اما موتور از حرکت ایستاد. او سعی نمود هواپیما را فرود آورد اما فراموش کرد که هنوز مقدار سوخت اضافه در مخرن سوخت باقی مانده است بنابراین در زمان فرود مخزن سوخت منفجر شد و او را در دم کشت. او در زمان مرگش در رده چهارمین خلبان فرانسه قرار داشت که موفق به کسب 18 پیروزی گردیده بود که شامل 4 هواپیمای آلمانی، 7 هواپیمای ایتالیائی و 7 هواپیمای انگلیسی می شد.

 

 

هواپیمای پیر لاگلوان در زیر آب

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 03/10/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.