نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

هاینریش اهرلر

 

 هاينريش اهرلر

 متولد 17 سپتامبر 1917 ، مرگ 4 آوریل 1945

 هاينريش اهرلر یکی از خلبانان مشهور و توانمند نيروی هوائی آلمان نازی موسوم به لوفت وافه بود او كه نسبت به ديگر خلبانان آس لوفت وافه كمتر شناخته شده، در طول جنگ دوم جهانی موفق شد در 400 ماموريت جنگی خود به 208 پيروزی دست يابد و ركورد ميانگین 1 پيروزی در هر يك از دو نبرد را به نام خود ثبت نمايد.

 آوايل زندگی و دوران خدمت هاينريش اهرلر

 در 17 سپتامبر 1917 در شهر اشتندال متولد شد و در آوايل سال 1940 از واحد ضد هوائی به واحد پروازی نيروی هوائی آلمان نازی به نام لوفت وافه پيوست و پس از طی دوران آموزشی به اسكادران شماره چهار JG77 ملحق شد. او در همان سال در اولين ماموريت عملياتی خود در نروژ در ماه می 1940 موفق به كسب اولين پيروزی خود گرديد. واحد عملياتی JG77 در بيشتر مدت جنگ در نروژ و جبهه شمال اروپا مستقر بود. در ژانویه 1942 JG77  با نام جدید JG5 تجديد ساختار داده شد. پايگاه JG5 در شمال نروژ و فنلاند قرار داشت و ماموريت يافته بود تا نيروی هوائی ارتش سرخ شوروی را در جبهه شمال نابود نمايد اما در بيشتر مواقع اين واحد ميبايست با حملات هوائی RAF به نروژ مقابله نمايد.

 اهرلر تا 19 فوریه 1942 موفق به كسب پيروزی ديگری نشد اما به درجه ستوان تمامی ارتقا يافت و پس از کسب 11 پيروزی در 20 جولای 1942 سرگروه اسكادران ششم JG5 گرديد. پس از کسب 64 پيروزی، در 4 سپتامبر همان سال به نشان صليب شواليه دست يافت. در 1 ژوئن 1943 او به مقام فرماندهی يك گروه اسكادران نائل شد و فرماندهی اسكادران دوم JG5 را به عهده گرفت. و در همين زمان به دريافت برگ بلوط برای صليب شجاعت خويش مفتخر گرديد. در روز 25 ماه می 1944 موفق شد 9 هواپيمای دشمن را ساقط نمايد و تعداد پيروزيهای خود را به رقم 155 پيروزی رساند. او در همين زمان به فرماندهی عملياتی JG5 منصوب شد و در همين زمان درجه سرگردی يافت.

 در 12 نوامبر 1944 واحد شماره 9 اسكادران 617 نيروی هوائی سلطنتی انگلستان موسوم به RAF ماموريت يافت تا رزمناو مشهور و قدرتمند آلمانی موسوم به KMS TIRPITZ (کی. ام. اس. تيرپيتز) را غرق نمايد. واحدهای اانگلستان متشكل از بمب افكن های لانكاستر به محل استقرار اين ناو عظيم آلمانی در غرب ترامس اعزام شدند. هاينريش اهرلر در اين زمان در پايگاه خود در باردوفس فقط 12 هواپيمای عملياتی از نوع فوك وولف 109 در اختيار داشت. او فقط 10 دقيقه برای آمادگی خود جهت مقابله با حمله انگلیسی ها وقت داشت. او به محض نشستن در هواپيما در خصوص مكان و موقعيت هواپيماهای انگلیسی پيامهای متناقضی دريافت نمود. زمانی موقعيت دقيق مكانی تيرپيتز مشخص گرديد كه اين ناو مشهور هدف قرار گرفته بود و ديگر برای كمك به آن دير شده بود. اين عدم موفقيت اهرلر را به دادگاه نظامی كشاند و او متهم گرديد كه به اندازه كافی به اين حمله اهميت نداده است. او ابتدا به اعدام محكوم گرديد اما با تخفيف مجازات محكوم به سه سال حبس در يك قلعه نظامی گرديد و متعاقبا به دليل نشان برجسته ای كه دريافت نموده بود اين حكم نيز تغيير يافت و او محكوم به بركناری از فرماندهی گرديد ولی اجازه يافت همچنان پرواز نمايد. بعدها تحقيقات نشان داد كه علت غرق کشتی تيرپيتز فقدان ارتباط مناسب بين نيروی دريائی و نيروی هوائی آلمان ميباشد و مشخص گرديد كه تيريپتز دو هفته قبل از حمله، موقعيت مكانی خود را تغيير داد و به منطقه هاكويا منتقل شده بود اما اهرلر ظاهرا يك قربانی دم دست برای عدم حفاظت مناسب از تيريپتز بوده است.

 اهرلر برای دريافت مجدد پست فرماندهی و صليب شواليه مزين به برگ بلوط و شمشير معرفی گرديد اما از طرف مقامات نظامی اين درخواست رد شد. اهرلر پس از اينكه تمام نشان ها و عناوين فرماندهی از او سلب گرديد در 27 فوریه 1945 به JG7 منتقل شد كه اين واحد به تازگی به هواپيماهای جديد جت شكاری مستر اشمیت ME262 مجهز شده بود و ماموريت داشت از خاك آلمان در برابر تهاجم متفقين دفاع نمايد. در طول 5 هفته بعد اهرلر موفق شد 8 خلبان دشمن را با ساقط نمودن هواپيماهايشان از پای درآورد و به رقم 208 پيروزی دست يافت. در 4 آوریل 1945 اهرلر آخرين پرواز خود را انجام داد و موفق شد سه پيروزی آخر خود را كه رقم پيروزيهايش را به 208 عدد ميرساند بدست آورد.

 او پس از آنكه موفق شد دو بمب افكن آمريكائی B17 را سرنگون نمايد تمام مهمات خود را به اتمام رساند اما برای نابودی يك بمب افكن دیگر B17 خود را به هواپيمای مذكور كوبيد و هر دو هواپيما از بين رفتند. اين واقعه برفراز شهر شارليبه نزديك اشتندال، زادگاه اهرلر رخ داد. آخرين مكالمه او با راديوی هواپيمايش به اين شرح است:

 من تمام مهماتم را تمام نموده ام. من ميرم تا اين یکی را منهدم كنم. خدا حافظ. همه شما را در تالار وال هالا خواهم ديد(وال هالا تالار خدايان درافسانه های مردم شمال اروپا كه سلحشوران جنگ در آنجا گرد می آيند).

 

نفر وسط هاينريش اهرلر

 

 افتخارات

 18 مارس 1943 صليب طلای آلمان

 4 سپتامبر 1942 صليب شواليه

 2 آگوست 1943 برگ بلوط

 در سال 2003 يك هواپيمای مدل BF109 به شماره سريال 13605 كه متعلق به اسكادران ششم JG5 بود در روسيه پيدا شد و يك كلكسيونر هواپيما به نام جيم پئارس آن را خريداری نمود و تعمير كرد. اين هواپيما در اولين پرواز خود توسط اهرلر هدايت شد و در اين پرواز اهرلر موفق شد 200 مين پيروزی خود را به دست آورد. پس از انتقال اهرلر به JG7 و پرواز وی با جت مستر اشميت اين هواپيما توسط يك خلبان ديگر استفاده گرديد اما به دليل هدف قرار گرفتن توسط ضد هوائی شوروی، در توندرای روسيه فرود اضطراری نمود و در آنجا باقی ماند تا اينكه پيدا شد و يك بار ديگر نام هاينريش اهرلر را به ذهن تاریخی مردم جهان تداعی نمود.

 

آرامگاه اهرلر

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 28/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.