نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

ویلهلم کرینیوس

 

 ويلهلم كرينيوس

 متولد 1 دسامبر 1920 ، مرگ 26 آوریل 1997

 ويلهلم كرينيوس خلبان شكاری نيروی هوائی آلمان نازی (لوفت وافه) بود كه به دليل عملكرد عالی خود در نيردهای هوائی مفتخر به دريافت نشان صليب شواليه مزين به برگ بلوط گرديد. اوايل زندگی و جنگ كرينيوس در شهر هوهن هاوزن متولد شد و در ژانويه سال 1940 به لوفت وافه پيوست و شروع به آموختن خلبانی نمود و در فوريه سال 1942 مامور به خدمت در واحد JG53 كه در سيسيل مستقر بود، گرديد. در ماه مارس و آوريل او 60 پرواز عملياتی برفراز جزيره مالت انجام داد و ترفيع گرفت. در ماه می 1942 اسكادران اول JG53 به نزدیکی كورسك در روسيه منتقل شد و كرينيوس در 9 ژوئن 1942 با ساقط نمودن دوهواپيمای مدل استورموویک-2 روسی موفق شد نخستين و دومين پيروزی خود را به دست آورد.

 در 8 جولای 1942 كرينيوس موفق شد دو هواپيمای بمب افكن داگلاس بوستون را در غرب ورونژ سرنگون كند اما در اين عمليات هواپيمايش توسط آتش ضد هوائی ارتش شوروی آتش گرفت و او مجبور به ترك هواپيمای BF109 خود و فرود در بين نيروهای دشمن گرديد و توسط نيروهای گشت ارتش آلمان نجات يافت و به سلامت به واحد خود بازگشت. در جولای 1942 اسكادران اول JG53 به بخش جنوبی جبهه شرق (جنوب روسيه) اعزام شد. در 1 آگوست كرينيوس ادعا نمود كه موفق شده است 15 مين خلبان ارتش دشمن را با سرنگون كردن هواپيمايش از پای درآورد.

 در 27 آگوست كرينيوس ضمن كسب ركورد 49 مين پيروزی توانست 1.000 مين پيروزی را برای اسكادران اول JG53 به دست آورد. او پس از کسب 55 مين پيروزی در1 سپتامبر يك بار ديگر ترفيع گرفت. از آن پس پيروزيهای او یکی پس از ديگری به دست آمد و 40 پيروزی در آگوست و 46 پيروزی در فاصله 1 تا 22 سپتامبر به دست آورد که 100 مين پيروزی او در تاریخ 22 سپتامبر رخ داد. در 23 سپتامبر او به نشان صليب شواليه مزین به برگ بلوط نائل شد و به درجه ستوان تمامی رسيد. در ماه نوامبر 1942 كرينيوس به همراه اسكادران اول JG53 به تونس بازگشت.

 

یک عکس جالب از مراسم اهدای نشان صلیب شجاعت به ويلهلم كرينيوس

 

 كرينيوس پس از کسب 14 پيروزی ديگر، در 13 ژانویه 1943 توسط يك اسپيت فاير انگلیسی در نزدیکی الكالا هدف قرار گرفت و هواپيمايش آسيب ديد و خودش مجروح شد. او به سرعت عمليات را قطع نمود و هواپيمای آتش گرفته خود را در دريا فرود آورد. او 24 ساعت در دريا باقی ماند تا اينكه يك عده از ملوانان فرانسوی و عرب وابسته به ارتش فرانسه آزاد او را از آب گرفتند و نجات يافت و پس از طی دوران نقاهت به اسارت ارتش فرانسه آزاد درآمد و تا پايان جنگ در اسارت ماند و پس از پايان جنگ آزاد شد. او در حدود 400 ماموريت جنگی انجام داد و موفق شد 114 پيروزی به دست آورد که 100 پيروزی او در جبهه شرق و در مقابل خلبانان روس بود و 14 پيروزی در برابر خلبانان غربی به دست آمد.

 

 

یک عکس جالب دیگر از ويلهلم كرينيوس با صلیب آهن

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 23/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.