نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

آدولف بورشر

 

 آدولف بورشر

 متولد فوریه 1913 ، مرگ 9 فوریه 1996

 بورشر در شهر وندهاوزن نزديك شهر لونبرگ در آلمان به دنيا آمد و در پايان سال 1938 به عنوان خلبان ل‍ژ‍يون كندور (كركس) خدمت نمود. و پس از بازگشت از جنگ داخلی اسپانيا به واحد JG77 و مدتی بعد به واحد JG51  لوفت وافه پيوست. در اين واحد اخير الذكر در جنگ با لهستان و متعاقب آن در جنگ با فرانسه و حمله به بريتانيا حضور يافت و ادعا شده است كه بورشر در جنگ با فرانسه و بريتانيا موفق به سرنگون كردن 5 هواپيمای دشمن در جبهه غرب شده است.

 با آغاز عمليات بارباروسا بورشر موفق شد تا پايان سال اول جنگ (1941) به 23 پيروزی در جبهه روسيه دست يابد. در 8 اکتبر 1942 بورشر به درجه كاپيتانی رسيد و فرماندهی اسكادران JG11 از واحد عملياتی JG51 را به عهده گرفت. در پايان سال 1942 تعداد پيروزی های او به رقم 38 رسيد. در سال 1943 بورشر با مشهورترين قهرمان زن اسکی آلمان به نام كريستل كرانز ازدواج كرد. او همچنين علاقه وافری به اسکی داشت و در اين ورزش بسيار ماهر بود. زمانی كه بورشر به تعداد 78 پيروزی در نبردهای هوائی دست يافت موفق به دريافت مدال صليب شواليه گرديد.

 

كريستل كرانز

 همسر آدولف بورشر

 

 همچنين برادرش سرگرد والتر بورشر نيز در 29 اکتبر 1944 موفق به دريافت نشان صليب شواليه به دليل فرماندهی عالی خود در هدايت سه اسكادران هوائی و نيز قابليت بالا در انجام عمليات شبانه شد (او در گروه پروازی NJG5 خدمت ميكرد كه يك گروه عملياتی پرواز و بمب باران شبانه بود). ديگر برادرش بنام هرمان بورشر نيز در 16 اکتبر 1944 صليب شواليه را به دليل فرماندهی عالی هنگ نوزدهم از لشگر پانزر گرانادير ِ وافن SS بدست آورد.

 در 24 جولای 1944 بورشر صدمين پيروزی خود را به دست آورد و زمانی كه او در 2 سپتامبر همان سال 118 پيروزی را كسب ميكرد، اريك هارتمن یکی از مشهورترين خلبانان آلمانی تحت فرماندهی او موفق شد ده هزارمين پيروزی واحد JG52  را كسب نمايد كه يك ركورد حيرت انگيز محسوب ميشد. در يكم فوریه 1945 بورشر به فرماندهی واحد سوم گروه عملياتی JG52 منصوب شد و در پايان جنگ به منظور اجتناب از اسارت توسط ارتش سرخ شوروی با تمام نفرات تحت فرماندهی خود تسليم ارتش آمريكا شد.

 او بطور رسمی 800 ماموريت جنگی انجام داد كه در جريان اين ماموريت ها موفق به ساقط نمودن 132 هواپيمای دشمن گرديد. كه شامل 5 پيروزی او در جبهه غرب نيز ميشد. پس از جنگ او و همسرش يك مدرسه آموزش اسکی تاسيس نمودن كه بورشر تا سال 1987 رياست آنرا به عهده داشت.

 

كريستل كرانز همسر آدولف بورشر در رقابتهای المپیک زمستانی

 به مقام قهرمانی دست یافت.

تصویر بالا متعلق به قهرمانی وی در المپیک زمستانی می باشد

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 30/08/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.