نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

فرانز ژوزف بیرنبروک

 

 فرانز ژوزف بيرنبروك

 متولد 9 آوریل 1920 ، مرگ 13 دسامبر 2004

 فرانز ژوزف بيرنبروك یکی از موفق ترين خلبانان آلمان در جنگ دوم جهانی بود كه موفق شد در 400 ماموريت جنگی 117 پيروزی به دست آورد و تمام آنها در جبهه شرق رخ داد. بيرنبروك در 9 آوریل 1920 در شهر داتلن در آلمان متولد شد و در 1 اکتبر 1938 به واحد توپخانه ضدهوائی پيوست اما در سال 1939 به آموزشگاه خلبانی لوفت وافه منتقل شد و در مارس 1941 پس از اتمام دوره آموزش در اسكادران دوازدهم JG51 مامور به خدمت گرديد.

 در 24 ژوئن 1941 و فقط دو روز پس از حمله ارتش آلمان نازی به شوروی (در عملياتی كه با نام رمز بارباروسا معروف شد) او موفق شد نخستين پيروزی خود را به دست آورد. در 1 آگوست 1941 او ادعا نمود كه موفق شده است 9 پيروزی به دست آورد و تعداد كل پيروزيهای او به رقم 100 رسيد. او در اين زمان پرافتخارترين و موفق ترين خلبان در JG51 محسوب ميشد و مفتخر به دريافت نشان صليب شواليه مزين به برگ بلوط گرديد. در 9 نوامبر 1942 او با تعداد زيادی از جنگنده های روسی برفراز شهر وليش (واقع در خاك روسيه) درگير شد و موفق شد سه هواپيمای روسی را سرنگون نمايد اما براثر آتش سوزی در رادياتور هواپيمای مستر اشميت مدل BF109 مجبور به ترك هواپيما با چتر نجات گرديد و به دست ارتش شوروی به اسارت گرفته شد.

 

 

 چند روز بعد از اين اتفاق ناگهان هواپيماهای جنگنده روسی شروع به انجام تاكتيكهائی مشابه تاكتيكهای مورد استفاده بيرنبروك كردند و پيروزيهای بسياری به دست آوردند. دوستان بيرنبروك در JG51 كه ميدانستند مادر بيرنبروك دارای اصالتی روسی است او را به انتقال تاكتيك هايش به ارتش شوروی متهم كردند اما حقيقت ماجرا هرگز معلوم نشد. به هر حال اين يك واقعيت مسلم بود كه بيرنبروك به همراه يك ژنرال آلمانی به نام والتر فون سيدليتز كورزباخ و تعداد ديگری از اسرای آلمانی در يك تشكيلات ضد فاشیستی و موافق با اتحاد شوروی عضويت داشتند.

 چند سال پس از اتمام جنگ و در اواسط ماه دسامبر سال 1949 بيرنبروك به آلمان غربی بازگشت. او کسی بود كه در جبهه شرق و در 400 ماموريت جنگی موفق به کسب 117 پيروزی گرديد و در ميان آنها حداقل 12 هواپيمای ايليوشن استورموويك مدل LL2 قرار داشت. او پس از بازگشت به آلمان در نيروی هوائی آلمان غربی موسوم به بوندس لوفت وافه به خدمت مشغول شد و در 13 دسامبر 2004 در شهر اولفن در آلمان درگذشت.

 

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 29/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.