نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

امیل بالی لانگ

 

 امیل بالی لانگ

 در سال 1909 در شهر تالهايم  واقع در منطقه نكار ايالت ورتمبرگ ديده به جهان گشود. لانگ یکی از ورزشكاران معروف رشته دو و ميدانی و تا قبل از جنگ خلبان حرفه ای هواپيمای مسافربری در شركت لوفت هانزا بود. با آغاز جنگ به عنوان خلبان واحد ترابری به خدمت لوفت وافه درآمد. در سال 1942 برای آموختن فنون خلبانی با جنگنده پذيرفته شد. در اوايل سال 1943 به اسكادران JG52 در جبهه شرق فرستاده شد او در اين زمان 32 ساله بود و مسن ترين خلبان واحد خود محسوب ميشد.

 اولين پيروزی او در 5 مارس بدست آمد و او در يك روز موفق شد سه جنگنده روسی را سرنگون كند. در روز 20 آگوست او به درجه سروانی نائل شد  و در ماه اكتبر و نوامبر موفق شد ركورد به ياد ماندنی از خود به جای بگذارد. او موفق شد در طی اين دو ماه 101 جنگنده روسی را شكار كند که 68 پيروزی از اين تعداد در ماه اكتبر بدست آمد. او توانسته بود 10 پيروزی در 23 اكتبر و 12 پيروزی در 21 اكتبر را به نام خود درج نمايد. مهمترين عمليات خارق العاده او در سوم نوامبر 1943 در آسمان كيف اتفاق افتاد  و او موفق شد 18 جنگنده دشمن را ساقط نمايد.

 در 9 آوريل لانگ و اسكادرانش مامور دفاع از آسمان آلمان شد كه زير بمب باران سهمگين متفقين قرار گرفته بود. او در جريان اين ماموريت و در ماه ژ‍وئن 15 جنگنده نيروی هوائی ايالات متحده آمريكا را بر فراز آسمان آلمان ساقط نمود که 5 فروند از اين هواپيما ها در روز 20 ژ‍وئن ساقط شدند. در همين ماه مجموعا به 150 پيروزی هوائی دست يافت. در پايان ماه ‍ژوئن لانگ به سمت فرماندهی JG26 منصوب شد و در برخورد با خلبانان انگلیسی نيز موفق نشان داد. در 9 جولای 1944 وی موفق شد در عرض 5 دقیقه 3 اسپيت فاير انگلیسی را ساقط نمايد.

 در روز 15 آگوست نيز دو هواپيمای P40 آمريكائی در عرض 1 دقيقه، توسط او سرنگون شد. 10 روز بعد در روز 25 آگوست در مدت 5 دقیقه 3 فروند P38  و در روز 28 آگوست 3 فروند اسپيت فاير توسط او سرنگون شد  و تعداد پيروزی های او به رقم 173 پيروزی رسيد كه آخرين پيروزی او محسوب ميشد. در روز 3 سپتامبر 1944 هواپيمای او دچار نقص فنی شد ولی وی موفق شد از فرودگاه ملز بورگ برخيزد. 10 دقيقه بعد يك دسته اسپيت فاير نيروی هوائی انگلستان، او و سه هواپيمای ديگر همراهش را مشاهده ميكنند. آخرين باری كه او را ديدند در حال شيرجه عمودی با چرخهای باز بود كه هواپيمای فوك ولف 109 او به شدت به زمين برخورد نمود و منفجر شد. کسی كه او را هدف قرار داده بود يك ستوان جوان انگلیسی به نام تری اسپنسر بود.

 این مطلب برگرفته شده از سایت علمی دانشجویان می باشد.

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 05/09/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.