رناته مولر

 

 

 رناته مولر

 

 متولد 26 آوریل 1906 - مرگ 7 اکتبر 1937

 رناته مولر در تاریخ 26 آوریل 1906 در شهر مونیخ واقع در ایالت باواریا در امپراطوری آلمان متولد شد. او در اواخر دهه 1920 در برلین وارد صنعت فیلم سازی و به سرعت تبدیل به یک هنرپیشه مشهور گردید. او یک بلوند چشم آبی بود او یکی از زیباترین هنرپیشه های روزگار خود و به همراه مرلین دیتریش در جامعه آلمان بسیار محبوب بود. او در بیش ز 12 فیلم آلمانی حضور داشت که یکی از موفقترین آنها فیلم ویکتور ویکتوریا بود.

 پس از به قدرت رسیدن نازیها در آلمان، رناته مولر به عنوان یک آریائی ایده ال توسط آنان مطرح شد. او زمانی که در اواسط دهه 1930 با هیتلر ملاقات نمود به عنوان بخشی از نظریه ایده آل نازی مطرح گردید.

 زمانی که او به طور ناگهانی در 7 اکتبر 1937 درگذشت خبرگذاری آلمان علت فوت او را بیماری صرع اعلام کرد اما بعدها مشخص شد علت فوت او سقوط از پنجره هتلی بود که در آن اقامت داشت.  در فوریه سال 2009 شبکه چهار documentary در برنامه ای با نام صلیب شکسته و جنس اعلام نمود که او از پنجره یک دیوانه خانه به بیرون پریده بود. مرگ او رسما خودکشی اعلام شد و پیش بینی شد که علت خود کشی او ارتباطش با مقامات نازی و ناراحتیش از حضور از روی بی میلی در یک فیلم تبلیغاتی نازیها بوده است.

 او اغلب برای قطع ارتباط با نامزد یهودی خود تحت فشار قرار می گرفت ولی همیشه این درخواست را رد می کرد. در زمان نزدیک به مرگش او به مورفین اعتیاد یافت و چند شاهد ادعا نمودند که اندک زمانی قبل از مرگ رناته مولر چند افسر گشتاپو را دیده اند که وارد آپارتمان او شده اند. یک احتمال این است که افسران گشتاپو او را کشته و سپس از پنجره به بیرون پرتاب کرده باشند و یا او با مشاهده  ورود این افسران دچار اظطراب شده و از پنجره به بیرون پریده است. واقعیت مرگ او هرچه که باشد تا به امروز آشکار نگردیده است اما این شایعه که هر کسی که با هیتلر در ارتباط باشد خودکشی خواهد نمود پس از مرگ او به شدت در جامعه آلمان پیچید.

 

 

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 14/07/90

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@WikiArya.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.