امی گورینگ

 

 

 امی گورینگ

 متولد 24 مارس 1893 - مرگ 8 ژوئن 1973

 اما یوهانا سان من در تاریخ 24 مارس 1893 در شهر آلمان در امپراطوری آلمان متولد شد. خانواده او از هنرپیشگان مشهور و ثروتمند در تئاتر ملی در شهر وایمار بودند او پس از ازدواج با یک هنرپیشه به نام کارل کوشتلین در سال 1916 با نام امی کوشتلین شناخته می شد اما اندکی بعد از او جدا شد. در 10 آوریل 1935 او با هرمان گورینگ ازدواج کرد و اینبار به نام امی گورینگ خوانده شد.

 

ازدواج امی با هرمان گورینگ

 

 کارین همسر اول و سوئدی هرمان گورینگ نیز در اکتبر 1931 بر اثر نارسائی قلبی و 4 روز قبل از سالروز 43 سالگیش فوت نموده بود. اولین فرزندشان یک دختر به نام ادا در تاریخ 2 ژوئن 1938 متولد شد.

 

امی گورینگ و دخترش ادا

 

 امی پس از ازدواج با گورینگ با لقب بانوی اول رایش شناخته می شد اما زمانی که امی گورینگ درباره اوا براون اظهار نفرت نمود هیتلر به شدت عصبانی شد و به گورینگ گفته بود که از امی تقاضا نماید تا احترام بیشتری به اوا براون قائل گردد. نوع برخورد امی گورینگ با اوا دلیل اصلی تقاضای اوا براون از هیتلر برای بازگشت به مونیخ و خانه برگهوف در برشستگادن بود (خانه هیتلر در مونیخ برفراز یک قله به نام برشستگادن بود و این خانه برگهوف نامیده می شد) اوا براون هرگز امی را بخاطر ایفای نقش  بانوی اول رایش نبخشید.

 

موسولینی و امی گورینگ

 

 امی براون به عنوان همسر یکی از قدرتمند ترین مردان اروپا بسیار مورد توجه بود و از یک شیوه اسراف آمیز در زندگی برخوردار بود. او و همسرش در املاک و قصرها و قلعه ها ئی که در آلمان و اتریش و لهستان قرار داشت زندگی می کرد. گورینگ همچنین ذینفع اصلی در مصادره اموال هنری و ثروت یهودیان و دیگر دشمنان رژیم نازی بود. در جریان جشن تولد دخترش گورینگ دستورداد تا 500 هواپیما به عنوان ادای احترام به دخترش و امی گورینگ برفراز برلین به پرواز درآیند و اداعا نموده بود که اگر فرزندش پسر بود دستور پرواز 1000 هواپیما را می داد.

 

قصر راکلشتاد یکی از قصرهای گورینگ

 

 پس از پایان جنگ امی به یکسال زندان محکوم شد و وقتی از زندان آزاد شد 30 درصد اموال او مصادره شد و برای مدت 5 سال از هرگونه فعالیت سیاسی محروم شد. همسرش هرمان گورینگ نیز در زندان خودکشی نمود و امی به همراه دخترش به یک خانه با دو اتاق و بدون آب و برق نقل مکان نمود. او در این زمان فقط یک بالا پوش و دو دست لباس داشت.

 امی بعدها پس از بازسازی برلین یک آپارتمان در آن شهر خریداری نمود و بیشتر عمرش را در آن زندگی نمود. او که به بیماری سیاتیک مبتلا بود در سال 1967 کتابی به زبان انگلیسی با نام زندگی من با گورینگ منتشر کرد.

 امی گورینگ در سال 1972 در مونیخ درگذشت.

 

 

 

 

  

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 18/07/90

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@WikiArya.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.