نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

الکساندر سامسونف

 

ژنرال الکساندر سامسونف فرمانده ارتش روسیه در جنگ تاننبرگ بود ارتش او ظرف مدت زمان کوتاهی توسط قوای آلمان به فرماندهی لودندورف و هیندنبورگ در هم شکسته شد پس از پایان جنگ هیچ اثری از او یافت نشد و جنازه وی هرگز کشف نگردید

 

 الکساندر سامسونف

 متولد 2 نوامبر 1859 ، مرگ 29 آگوست 1914

 الکساندر سامسونف در سن 18 سالگی به ارتش امپراطوری روسیه پیوست و در جنگ روسیه و عثمانی در سالهای 1878 الی 1887 شرکت نمود. او سپس به آکادمی نظامی نیکلاوسکی در سنت پیترز بورگ رفت و در شورش بوکسورها در سال 1900 فرماندهی یک واحد سواره نظام را بر عهده داشت. در سال 1905 در جنگ روسیه ژاپن شرکت نمود و در این نبردها از خود انرژی و کاردانی زیادی به نمایش گذاشت اما بسیاری از منتقدین او را به ضعف در دیدگاه استراتژیک متهم نمودند.

 او پس از شکست در عرصه نبرد ژنرال رننکامپف را به دلیل قصور در اعزام نیروی کمکی به جبهه جنگ متهم نمود. او در سال 1906 به فرماندهی ستاد ارتش روسیه در ورشو منصوب و سپس به فرمانداری ترکستان منصوب گردید. او در جنگ اول جهانی فرماندهی ارتش دوم روسیه را بر عهده گرفت.

 او ماموریت داشت از جنوب غربی جبهه پروس شرقی به سوی شمال شرقی حرکت نموده و با ارتش ژنرال رننکامپف ارتباط یابد اما به دلیل حرکت آهسته او مارشال هیندنبورگ و مارشال لودندورف دو مارشال برجسته ارتش امپراطوری آلمان او را محاصره نمودند و خط ارتباطی این دو ارتش را قطع نمودند. بنابراین ارتش روسیه در نقطه ای بین جنگل آلنشتین و ویلنبرگ مجبور به تسلیم شد سامسونف تلاش نمود عقب نشینی نماید اما در محاصره ارتش هشتم آلمان قرار گرفته بود. فقط 10 هزار نفر از قوای 150 هزار نفری او موفق به فرار از محاصره گردید و او حتی توان اینکه این محاصره را به تزار اطلاع دهد را نداشت. بنا به برخی گزارشها او در ویلنبرگ و یا نقطه ای نزدیک آن خودکشی نمود اما منابع آلمانی در این زمینه سکوت میکنند. جنازه او بعدأ توسط آلمانها به همسرش تحویل گردید.

 

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 04/06/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.