نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

پل فون رننکامپف

مارشال رننکامپف از فرماندهان بنام روسیه در جنگ جهانی اول محسوب می شد. او نیز مانند دیگر فرماندهان ارشد روسیه قدرت درک کمی از تاکتیک های  جدید  جنگی  از  جنگ  جهانی  اول  داشت.  بی لیاقتی فرماندهان روس در جنگ جهانی اول را یکی از اصلی ترین دلایل انقلاب روسیه محسوب نمود

 

 پل فون رننکامپف

 متولد 17 آوریل 1854 ، مرگ 1 آوریل 1918

 پل فون رننکامپف از اهالی آلمانی تبار جمهوریهای بالتیک بود که برای مدت بیش از 40 سال در ارتش امپراطوری روسیه خدمت نمود. او در سن 19 سالگی به آکادمی نظامی نیکلاوسکی در سنت پیترزبورگ پیوست و در سال 1882 ژنرال ستاد شد. در سال 1900 فرمانده یک واحد از سواره نظام ارتش روسیه در جریان شورش بوکسورها بود و در جریان این نبردها موفق به تصرف منطقه کوئی کیهار در چین گردید.

 پس از شکست ارتش روسیه از ژاپن در سال 1905 ژنرال سامسونف او را به قصور در اعزام نیروی کمکی به جبهه متهم نمود. در جریان جنگ اول جهانی در نبرد گومبینین او به یک پیروزی کم ارزش دست یافت اما در نبرد دریاچه ماسوریان در لهستان به سختی شکست خورد. هم چنین او را به علت عدم پیوستن به قوای ژنرال سامسونف در نبرد تاننبرگ و شکست ارتش روسیه در این نبرد مقصر میدانند.

 او در جریان انقلاب فوریه دستگیر و زندانی شد اما پس از انقلاب اکتبر از زندان آزاد شد. در 16 مارس 1918 توسط کمونیستها به فرماندهی ارتش سرخ دعوت شد که به دلیل امتناع از قبول این پیشنهاد در 1 آوریل 1918 تیر باران شد.

 

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 05/06/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.