نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

پل فون هیندنبورگ

 

فیلد مارشال هیندنبورگ یکی از تواناترین و برجسته ترین فرماندهان آلمان در جنگ جهانی اول بود

 

 پل فون هیندنبورگ

 متولد 2 اکتبر 1847 ، مرگ 12 آگوست 1934

 هیندنبورگ در شهر پوزن در پروس شرقی که اینک در خاک لهستان واقع میباشد به دنیا آمد او از نوادگان مارتین لوتر کشیش و بنیان گذار پروتستانیسم بود. وی پس از فارغ التحصیلی از مدرسه نظام واهل اشتاد که اکنون لنگ نایک پل نامیده میشود، در سال 1866 در جنگ با اتریش و در سال 1871 در جنگ با فرانسه شرکت نمود و به علت لیاقت در جنگ مورد تجلیل قرار گرفت.

 در سال 1903 به مقام پنرالی رسید و در سال 1910 بازنشسته شد اما در سال 1914 پس از آغاز جنگ اول به خدمت فراخوانده شد و به عنوان فرمانده ارتش هشتم در جبهه شرق در نبردهای تاننبرگ و دریاچه ماسوریان از خود لیاقت و توانائی بالائی در استراتژی به نمایش گذاشت. در جریان نبرد وردن او سعی نمود امپراطور را به سازش تشویق نماید اما موفق نشد.

 در سال 1918 او مجددا به امپراطور نصیحت نمود متارکه نماید اما از کار برکنار شد. پس از جنگ و در سال 1925 به مقام ریاست جمهوری برگزیده شد و تا سال 1934 که درگذشت در این مقام باقی بود. او در سال 1933 آدولف هیتلر را به صدر اعظمی آلمان برگزید و هیتلر پس از مرگ او وارث وی شد و جهان را به سوی جنگی ویرانگر رهنمون ساخت.

 

از راست، فون پاپن - هیندنبورگ - هیتلر - مارشال بلومبرگ

این عکس در زمان صدراعظمی هیتلر برداشته شده است

 

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 05/06/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.