نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

اریش فون لودندورف

 

فون لودندورف از برجسته ترین ژنرالهای برجسته آلمان بود

 

 اریش فون لودندورف

 متولد 9 آوریل 1865 ، مرگ 2 آگوست 1937

 لودندورف در شهر کروس زونیا در نزدیکی پوزن (محل تولد هیندنبورگ) در پروس شرقی که اینک در لهستان واقع میباشد، به دنیا آمد. او در سال 1885 ستوان هنگ 58 پیاده نظام شد. در سال 1893 به عنوان افسر آکادمی جنگ تحت فرماندهی میسکل لنتخاب شد و در سالهای 1902 الی 1904 تحت آموزش فرماندهی مارشال شلایفن استراتژیست مشهور آلمانی قرار گرفت و به عنوان فرمانده بخش دوم ستاد فرماندهی در برلین برگزیده شد.

 او در سال 1914 ژنرال شد و فرماندهی تیپ 85 پیاده در استراسبورگ را به عهده گرفت. وی به همراه هیندنبورگ نقش مهمی در پیروزی در جبهه شرقی بر علیه نیروهای روسی در نبردهای تاننبرگ و دریاچه ماسوریان داشت. او عضو هیئت آلمانی مذاکره کننده با هیئت بلشویک در مذاکرات برست لیتوفسک که منجر به عقد قرار دادی به همین نام با روسیه شد، بود.

 او پس از جنگ با استعفای ویلهلم دوم موافقت نشان داد و پس از جنگ با عضویت در حزب نازی به همراه هیتلر در ایالت مونیخ تصمیم به کودتا گرفتند اما با شکست کودتا بین این دو تن بهم خورد و آنان تا پایان عمر دیگر با یکدیگر ارتباط نداشتند و حتی هیتلر در مراسم تدفین او شرکت نکرد.

 او در سال 1937 درگذشت.

 

هیتلر و لودندورف در ابتدا شریک سیاسی بودند اما پس از کودتای آبجو فروشی آنها هرگز یکدیگر را نبخشیدند

 

 

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 05/06/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.