نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  
 

 

 
 

ژوزف گالینی

 

مارشال گالینی فرمانده ارتش فرانسه برای دفاع از پاریس. شاید اگر فرد دیگری بغیر از او فرماندهی دفاع از پاریس را بعهده داشت جنگ در همان سال شروع با سقوط فرانسه به پایان می رسید. او در سال 1916 در گذشت و هرگز پایان جنگ را ندید

 

 ژوزف گالینی

 متولد 24 آوریل 1849 ، مرگ 27 می 1916

 گالینی در شهر سنت بیت در جنوب غربی فرانسه متولد شد. او  پس  از  شرکت  در  دانشکده  نظامی پری تانی با درجه ستوان دومی از آن فارغ التحصیل شد و در اواسط دهه 1870 مامور به خدمت در آفریقا گردید. سپس به مارتینیک در کارائیب اعزام گردید و مجددا برای سرکوب شورش محمد و لامینه به سودان فرانسه (مالی کنونی) اعزام شد. ماموریت بعدی او در ماداگاسکار بود که تا سال 1905 در آنجا به خدمت پرداخت.

 در سال 1911 به فرماندهی ارتش فرانسه رسید اما به دلیل بیماری این پست را به مارشال ژوفر واگذار نمود. در جریان جنگ اول جهانی او با درایت و قدرت فرماندهی خود موفق شد ارتش تاکسی سوار خود را به سوی پیروزی در نبرد سرنوشت ساز مارن رهنمون ساخته و پاریس را از اشغال توسط ارتش آلمان نجات دهد.

 او در اکتبر 1915 به وزارت جنگ منصوب شد اما به دلیل بیماری یک بار دیگر کنار رفت. فشار کار فرماندهی، او را که به شدت ضعیف شده بود، از پای در آورد و در ماه می 1916 در گذشت. پس از پایان جنگ و به منظور تجلیل از خدمات گالینی  در سال 1921 به پاس خدماتش به مقام مارشالی ارتقا یافت.

 

مارشال ژوزف گالینی در حال سان دیدن از واحد های نظامی برای دفاع از پاریس

 

                                                                              نوشته شده در تاریخ : 05/06/88

                                                                                                         نظر بدهید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.