نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  

 
 

ادوارد فردریک لیندلی هالیفکس

 

در جریان بحران چکسلواکی هالیفکس وزیر امور خارجه چمبرلین بود. ایستاده از راست نفر دوم هالیفکس میباشد. نفر اول کنت چیانو وزیر امور خارجه ایتالیا و نفر سوم موسولینی و نفر چهارم چمبرلین

 

 لرد ادوارد فردریک لیندلی هالیفکس

 متولد 16 آوریل 1881 ، مرگ 21 دسامبر 1959

 هالیفکس در یک خانواده از غرب انگلستان متولد شد. سه برادر بزرگتر او قبل از تولد وی فوت نمودند. او نیز به شکلی مادر زادی از دست راست ناقص بود. چرچیل او را به طعنه هالی فاکس یعنی روباه مقدس می نامید که علت آن خشکه مقدس بودن وی بود. او در آکسفورد تحصیل نمود و در سال 1910 به عنوان نماینده مردم شهر ریپون در انتخابات پارلمانی برگزیده شد و تا سال 1925 در این پست باقی ماند و در این سال او به مجلس اعیان راه یافت.

 هالیفکس در طی جنگ اول جهانی از سالهای 1917 تا 1918 در پشت جبهه به خدمت مشغول شد. در سال 1922 در دولت آندرو بونار وزیر آموزش و پرورش بود. و تا سال 1924 در این سمت باقی ماند و در سال 1924 به عنوان وزیر کشاورزی منصوب شد. او از سال 1926 تا سال 1931 نایب السلطنه هندوستان بود و در این زمان بین او و آزادیخواهان هندی مانند گاندی و نهرو و جواهرآزاد اصطکاکات شدیدی ایجاد شد. در سال 1933 او ریاست دانشگاه آکسفورد گردید.

 در سال 1934 لقب ویسکونت (که یک لقب اشرافی می باشد) را از پدرش به ارث برد. در همان سال برای 5 ماه وزیر جنگ شد و در سال 1935 وزیر امور خارجه گردید. در سال 1937 به دعوت مارشال گورینگ به آلمان رفت او در جریان بحران چکسلواکی که در جریان آن کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان و انگلستان برای تقسیم چکسلواکی در مونیخ یک نشست برگزار کردند وزیر امور خارجه انگلستان و دولت چمبرلین بود.

 با آغازجنگ دوم جهانی او در دولت چرچیل شرکت نمود و نقش مهمی در دیپلماسی فعال چرچیل در ایجاد یک بلوک قدرتمند متشکل از سه کشور انگلستان آمریکا شوروی ایفا کرد. در سال 1940 او با نماینده گروه نهضت مقاومت آلمان به نام اولریخ هاسل دیدار کرد و به او وعده داد در صورت شورش نظامیان بر ضد هیتلر انگلستان به دیوار دفاعی زیگفرید حمله خواهد نمود. با پایان جنگ او بازنشسته شد و به سمت ریاست دانشگاه شفیلد انتخاب شد. او در سال 1959 درگذشت.

 

 

                                                                         نوشته شده در تاریخ : 20/03/88

                                                                                                    نظر بدهید

 

 
 

شخصیت های جنگ  
وقایع جنگ  

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.