نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  

 
 

ژوزف استالین

 

 

 ژوزف جوگاشویلی  

 متولد 6 دسامبر 1878 ، فوت 5 مارس 1953

 او بدون شك یکی از خوفناكترين حاكمان تاريخ بشری است. پدر او ويساريون جوگاشویلی و مادرش كاترينا ساكن روستای گوری بودند. از سرنوشت قطعی پدر او اطلاع دقیقی در دست نيست اما قتل در يك نزاع در حالت مستی و ربوده شدن و قتل او توسط پسرش كه به قدرت رسيده بود دو فرضيه ای است كه مطرح شده اما برای هيچ يك مدرکی وجود ندارد.

 او در نوجوانی به مدرسه علوم دینی رفت تا كشيش شود اما مدتی بعد به سازمان دموكراتيك اجتماعی موسوم به مسامه داسی پيوست كه يك حزب سوسيالیستی بود. او در جريان انقلاب تفليس و ايروان شركت كرد و زندانی شد. او همچنين با سرقت و حمله های مسلحانه به بانكها و درشكه های حمل پول، پولهای مسروقه را در اختيار كميته مركزی حزب قرار می داد. او همچنين مظنون به همكاری با پليس تزاری و جاسوسی و خبرچینی برای اوخرانا ( پليس مخفی تزاری ) می باشد. اگر چه مدرك قطعی در اين باره يافته نشد.

 او بيش از 10 بار به سيبری تبعيد شد و حداقل 9 بار از آنجا فرار كرد. با پيروزی انقلاب اكتبر او به عنوان كميسر خلق منصوب شد و در سال 1921 او فرمانده یکی از دو ارتش روسيه در حمله به لهستان بود كه به ناكامی منجر شد. پس از مرگ لنين او با حيله و فريبكاری بر مسند قدرت نشست و شروع به تصفيه انقلابيون سابق كرد كه از جمله آنان بايد از زينوويف، رادك، كامنوف، كيرف، تروتسکی، بوخارين، تمام اعضای خانواده همسر سابقش و در نهايت از ميليونها نفر از مردم شوروی نام برد. او در جريان جنگ دوم جهانی ابتدا با هيتلر پيمان عدم تجاوز امضا كرد و در حمله به لهستان بصورت مشترك با هيتلر عمل كرد اما بعدها و در سال 1941 با حمله آلمان به شوروی ماه عسل اين دو ديكتاتور به اتمام رسيد و مرگبارترين جنگی كه بشر تا به امروز ديده است آغاز شد و در جريان آن بيش از 20 ميليون نفر از طرفين جان باختند.

 ارتش او و سرمای زمستان غلبه بر هيتلر را امكان پذير نمود و با عبور ارتش سرخ از رود اودر و در نهايت حمله به برلين و خودکشی هيتلر جنگ در اروپا خاتمه يافت. او سپس در شمال چين با ارتش ‍ژاپن درگير شد و پس از آنكه متفقين با قدرت اتمی خود ژاپن را به تسليم وادار كردند جنگ دوم به اتمام رسيد. او پس از پايان جنگ پروژه توليد بمب اتمی را كليد زد و درسال 1949 و تنها به فاصله 4 سال پس از هيروشيما و ناكازاکی به بمب اتمی مجهز شد.

 او در سالهای آخر عمرش يهوديان را به توطئه برضد خود و رژيم شوروی تحت نام پروژه پزشكان يهودی متهم كرد اما مرگ اجازه اجرای اين سناريو را به او نداد در باره او فقط می توان گفت:

  يكبار ديگر ديوانه ای به قدرت رسيد و هر چه خواست كرد.

 

                                                                       نوشته شده در تاریخ : 10/10/87

                                                                                                  نظر بدهید

 

 
 

شخصیت های جنگ  
وقایع جنگ  

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.