نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  

 
 

تادامیچی کوری بایاشی

 

ژنرال تادامیچی كوری باياشی ، اوکسی بود كه پس از مرگش به خانه خود بازگشت

 

 تادامیچی كوری باياشی

 متولد 7 جولای 1891 ، مرگ 23 مارس 1945

 كوری باياشی در يك خانواده سطح پائين در ناگانو به دنيا آمد. او آرزو داشت يك روزنامه نگار شود اما به توصيه یکی ازمعلمها در دبيرستان به ارتش پيوست. كوری باياشی در 1911 از مدرسه عالی ناگانو فارغ التحصيل شد و در سال 1933 از كلاس 35 دانشكده جنگ ارتش فارغ التحصيل شد و در دسامبر همان سال با يوشی يه ازدواج نمود. حاصل اين ازدواج 2 دختر و يك پسر بود.

 كوری باياشی در سال 1928 وابسته نظامی ژاپن در واشينگتن دی سی شد، او 2 سال تمام در ايالات متحده به گشت و گذار پرداخت و شروع به تحقيق در باره ظرفيت صنعتی و نظامی آمريكا نمود. او براساس اين اطلاعات جمع آوری شده تخمين نسبتا درستی از ظرفيت نظامی آمريكا بدست آورد. او در نامه ای كه برای خانواده خود ارسال كرد، اينچنين نوشت :

 بسيار برای ما گران تمام خواهد شد اگر ما با آمريكا وارد جنگ شويم.

 پس از بازگشت به ژاپن او سرگرد شد و در سال 1931 به عنوان اولين وابسته نظامی ژاپن در كانادا منصوب گرديد. در سال 1933 او سرهنگ دوم شد. از سالهای 1933 تا 1937 در ستاد فرماندهی ارتش امپراطوری ژاپن به خدمت پرداخت و در سال 1940 به مقام سرلشگری ارتقا يافت. در دسامبر 1941 كوری باياشی به عنوان فرمانده ستاد ارتش بيست و سوم ژاپن تحت فرماندهی تاكاشی ساكائی در حمله به هنگ كنگ شركت نمود.

 در سال 1943 سپهبد گرديد و به فرماندهی لشگر دوم گارد امپراطوری ژاپن برگزيده شد. در 27 ماه می 1941 او فرمانده لشگر 109 ارتش امپراطوری ژاپن شد اما دو هفته بعد در 8 ژوئن او فرمانی از هيدکی توجو نخست وزير ژاپن ( كه او هم يك نظامی بود ) دريافت نمود كه به موجب آن او ميبايست برای دفاع از منطقه استراتژيك ايوجيما به آنجا عزيمت نمايد. در ايوجيما او تنها 21 هزار سرباز در اختيار داشت و از پشتيبانی نيروی دريائی و هوائی محروم بود و ميبايست با ارتش 100 هزار نفری آمريكا می جنگيد كه دارای پشتيبانی هوائی و دريائی قوی بودند، می جنگيد.

 او در اين نبرد سربازان ژاپنی را موظف كرده بود تا حداقل 10 سرباز آمريكائی را بكشند. همچنين افراد او در تونلهائی كه قبلا حفر شده بود در سر راه ارتش آمريكا كمين می كردند و ناگهان آنان را به رگبار می بستند. در اين نبرد تقريبا تمام سربازان ژاپنی كشته شدند. از 21 هزار سرباز مدافع اين جزيره تنها 1.083 نفر زنده ماندند. كوری باياشی در حالی كه در تمام مدت نبرد لباس سربازی به تن داشت شجاعانه جنگيد و در اواخر جنگ كشته شد. او به دليل جنگ تا آخرين نفس، در حالی كه ميدانست زنده نخواهد ماند، پس از مرگ در ژاپن بسيار تجليل شد.

 او عادت داشت برای خانواده اش بسيار نامه بنويسد. اين توالی در ارسال نامه در فاصله های زمانی از لحاظ تاریخی بسيار با ارزش محسوب می شوند زيرا روند جنگ را به خوبی نشان می دهند. كوری باياشی در سن 53 سالگی در ايوجيما كشته شد ولی جسد او هرگز يافته نشد زيرا وی عادت داشت لباس سربازی به تن كند. همسرش گفت كه در عالم رويا ديده است كه كوباياشی به خانه اش آمده است. قسمتی از نامه كوری باياشی برای دخترش تاكوچان به شرح ذيل می باشد :

 من اغلب در رویاهایم می بینم که با تو و مادرت در شهر قدم می زنیم اما امکان اینکار فعلاً میسر نیست خوب درس بخوان و از مادرت حرف شنوی داشته باش و بزرگ شو و همدم مادرت باش در این صورت من از تو راضی خواهم بود.

                                           از طرف پدر در میدان جنگ

 

یک عکس هوایی از جزیره ایوجیما. این جزیره مکان یکی از بدترین جنگ های جنگ جهانی دوم بود تقریباً تمام سربازان ژاپنی مدافع این جزیره تحت فرماندهی تادامیچی كوری باياشی کشته شدند. جنازهً تادامیچی كوری باياشی هرگز پیدا نشد زیرا او همیشه لباس سربازان را به تن می کرد.

 

                                                                           نوشته شده در تاریخ : 25/01/88

                                                                                                      نظر بدهید

 

 
 

شخصیت های جنگ  
وقایع جنگ  

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.