نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  

 
 

پرنس آساکا یاسوهیکو

 

سال 1940 ، پرنس آساکا 3 سال پس از کشتار نانجینگ

 

 پرنس آساکا یاسوهیکو

 متولد 2 اکتبر 1887 ، مرگ 12 آوریل 1981

 پرنس آساکا متعلق به یکی از شاخه های شاهزادگان امپراطوری ژاپن می باشد. او در کیوتو متولد شد و فرزند هشتم پرنس کانی آساهیکو و مادرش تسونودا سوگاکا بودند. در 6 ماه می 1909 پرنس آساکا با پرنسس فوجی نومیا نوبوکو ازدواج نمود که هشتمین دختر امپراطوری میجی ( میجی لقب پدر هیرو هیتو ) بود. مانند اکثر شاهزادگان امپراطوری ژاپن ، پرنس آساکا به مدرسه نظام رفت و در سال 1908 با درجه ستوان دومی از آن فارغ التحصیل شد.

 او در سال 1912 سروان  و در سال 1917 سرگرد و در سال 1922 سرهنگ شد. بین سالهای 1920 تا 1923 او در مدرسه نظام سنت سیر فرانسه به همراه برادر خود به نام شاهزاده هیگاشی کانی نارا هیکو شرکت نمود. اما در 1 آوریل 1923 شاهزاده هیگاشی در یک سانحه اتومبیل درگذشت. آساکا پس از مسافرت به آمریکا شیفته شهر سازی بلند مرتبه گردید و اقدام به ساخت چندین ساختمان بلند مرتبه درتوکیو نمود. وی را آغازگر شهر سازی نوین در توکیو می دانند.

 او در سال 1926 سرتیپ و در سال 1930 ژنرال شد. در سال 1933 او فرمانده لشگر یکم گارد محافظ امپراطوری شد. در دسامبر 1935 او عضو شورای عالی جنگی گردید. در نوامبر 1937 او جانشین ژنرال ایوانه ماتسوئی فرمانده ژاپن در نانجینگ که بیمار شده بود گردید. در فاصله زمانی بین 2 تا 6 دسامبر 1937 او فرماندهی حمله نهائی به نانجینگ را بر عهده داشت.

 

تعدادی از مردم شهر نانجينگ زنده بگور شده اند. امپراطور هيرو هيتو شخصا اعلام كرده بود نظاميان ناقض حقوق بين الملل از هرگونه مجازات معاف خواهند شد

 

 در جریان این نبرد او دستور داد تمام اسرای چینی را بکشند و همچنین تجاوز به زنان چینی را مجاز شمرد. در این جریان یکی از شدید ترین و بدترین جنایات جنگی در تاریخ معاصر رخ داد. عده ای عقیده دارند سرهنگ ایساموچو با جعل امضای آساکا فرمان کشتار را صادر می کرد در سال 1938 و پس از پایان کشتار در نانجینگ او به توکیو فراخوانده شد و عضو شورای عالی فرماندهی گردید اما تا پایان جنگ هیچ مقام فرماندهی به او پیشنهاد نگردید. پس از پایان جنگ دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی او را احضار نمود اما مک آرتور طی فرمانی تمام شاهزادگان خاندان امپراطوری ژاپن را از تعقیب قضائی معاف نمود و او به دلیل همین مسئله از محکومیت گریخت. آساکا در 12 آوریل 1981 درگذشت.

 

                                                                           نوشته شده در تاریخ : 25/01/88

                                                                                                      نظر بدهید

 

 
 

شخصیت های جنگ  
وقایع جنگ  

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.