نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  

 
 

جیوانی جنتیله

 

جیووانی جنتیله و موسولینی

او بنیان گذار نظریه فاشیسم و وزیر آموزش و پرورش حکومت موسولینی بود

 

 جیوانی جنتیله

 متولد 30 ماه می 1875 ، مرگ 15 آوریل 1944

 جنتیله در شهر کاستل وترانو در سیسیل متولد شد. او کرسی ریاست فلسفه در دانشگاه پالرموی ایتالیا را از سال 1907 تا 1914 در اختیار داشت اندیشه های او الهام بخش متفکرین ایتالیائی مانند مازینی، روسمینی، جیبرتی و.... بوده است و در میان نظریه پردازان آلمانی بسیار طرفدار داشت.

 او از جمله نئوهگلیست هائی بود که نظرات هگل، مارکس، و نیچه را بنیان و اساس اندیشه های خود قرار داده بود. نظرات او اساس و بنیان فلسفه فاشیسم ایتالیا محسوب می شود و به عبارت بهتر او را پدرمعنوی فاشیسم ایتالیا می دانند. او در سال 1923 وزارت آموزش و پرورش دولت موسولینی را به عهده داشت و در این سمت اصلاحات آموزشی موسوم به اصلاحات جنتیله را انجام داد.

 او فلسفه خود را با نام آرمانگرائی واقعگرا نامیده بود که از ترکیب متافیزیک و فلسفه مارکس قوام یافته بود. از نظر او تاریخ بشر عرصه زایش و نفی همواره ایده های به عمل آمده می باشد. از این منظر زایش یک ایده همواره با نفی خشونت بار ایده پیشین همراه است. او در سال 1944 در حالی که برای مزاکره در خصوص آزادی تعدادی از روشنفکران ضد فاشیست رفته بود به دست یک گروه پارتیزانی به رهبری برونو فانسی یولاکسی کشته شد.

 

                                                                           نوشته شده در تاریخ : 06/03/88

                                                                                                      نظر بدهید

 

 
 

شخصیت های جنگ  
وقایع جنگ  

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.