نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  

 
 

ویکتور امانوئل سوم

 

فرد کوچک اندام ویکتور امانوئل سوم و فرد بلند قد آلبرت اول پادشاه بلژیک هستند

 

 ویکتور امانوئل سوم

 متولد 11 نوامبر 1869 ، مرگ 28 دسامبر 1947

 ویکتور امانوئل سوم در ناپل ایتالیا متولد شد. او تنها فرزند آمبرتوی اول پادشاه ایتالیا ومادرش مارگاریتا، پرنسس ساویا بود. او بر خلاف پدرش فردی کوچک جثه بود و فقط 153 سانت قد داشت. در 24 اکتبر 1896 پرنس امانوئل با النا دختر پادشاه مونته نگرو ازدواج نمود. در 29 جولای 1900 او در سن 30 سالگی پس از ترور پدرش به پادشاهی ایتالیا برگزیده شد. پدرش قبل از مرگ به او یک نصیحت نمود :

 برای شاه بودن باید بدانی چگونه جاودانه شوی.

 پدرش توسط یک آنارشیست ( هرج و مرج طلب ) ترور شد اما ویکتور امانوئل خود را فردی میدانست که باید به قانون اساسی پای بند باشد و فردی دموکرات بود. وقتی جنگ اول جهانی آغاز شد ایتالیا برای مدت یک سال از ورود به این جنگ خود داری نمود اما درسال 1915 در حمایت از متفقین وارد جنگ شد و با اتریش درگیر نبردهای فرساینده ای گردید. با پایان جنگ ایتالیا نیز در صف کشور های پیروز در آمد که این امر باعث گردید این کشور دارای وزنه سیاسی مهمی در اروپا شود. در سال 1922 موسولینی از حزب فاشیست به نخست وزیری رسید و ایتالیا موفق شد پس از جنگ های بی رحمانه در لیبی و اریتره و اتیوپی و استفاده از تسلیحات کشتار جمعی این کشورها را مستعمره خود نماید.

 در 30 ماه مارس 1938 ویکتور امانوئل سوم به عنوان افتخاری  مارشال اول  امپراطوری  ایتالیا رسید. وقتی جنگ اول جهانی آغاز شد ، ایتالیا در زمان جنگ فرانسه و آلمان نازی و در حالی که فرانسه در آستانه سقوط قرار داشت به این کشور حمله کرد اما موفقیتی به دست نیاورد. دامنه شکست های ایتالیا پس از حمله به یونان ، مصر و آلبانی گسترده شد و در سال 1944 با ورود متفقین به روم حکومت فاشیست ها سقوط نمود و این کشور رسما از صف نیروهای محور خارج شد. دختر ویکتور امانوئل سوم به نام مافیلدا به دلیل فعالیت ضد جنگ توسط نازیها دستگیر و در 27 آگوست 1944 بر اثر بمب باران متفقین کشته شد. در 9 ماه می 1946 پس یک رفراندوم ویکتور امانوئل سوم از سلطنت خلع و رژیم جمهوری برقرار گردید. ویکتور امانوئل سوم در سال 1947 در شهر اسکندریه مصر درگذشت.

 

                                                                           نوشته شده در تاریخ : 26/01/88

                                                                                                      نظر بدهید

 

 
 

شخصیت های جنگ  
وقایع جنگ  

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.