نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  

 
 

پل رینو

 

اعضای هیئت دولت فرانسه به نخست وزیری پل رینو . تنها دو ماه پس از نخست وزیری او آلمان به فرانسه حمله کرد

 

 پل رینو

 متولد 15 اکتبر 1878 ، مرگ 21 سپتامبر 1966

 پل رینو در شهر بارسلون فرانسه که یک شهر مرزی در مرز با ایتالیا می باشد به دنیا آمد . پدرش توانائی فرستادن او برای ادامه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه سوربون فرانسه را نداشت . رینو در سال 1919 الی 1924 به عنوان نماینده مجلس انتخاب شد و مجددا در سال 1928 به عنوان نماینده مردم پاریس به مجلس راه یافت .

 او به دلیل پافشاری برای دریافت غرامت جنگ اول از آلمان شکست خورده در دهه 1920 به شهرت رسید زیرا وی به شدت طرفدار برخورد با آلمان و توسعه طلبی آن کشور بود . رینو تلاش می کرد با ایجاد یک اتحاد با انگلستان و چند کشور دیگر درمقابل آلمان و شوروی جناح کشورهای سرمایه داری را تقویت نماید . او به شدت طرفدار نظریه ژنرال دوگل برای ماشینیزه و مدرنیزه کردن ارتش و توسعه استفاده از تانک بود .

 در حالی که تهدیدات روز افزون آلمان نازی اروپا را به سوی جنگ سوق می داد رینو شوروی را برای اروپا خطری بزرگ می دانست . تنها دوماه پس از نخست وزیری او جنگ فرانسه و آلمان با حمله ارتش آلمان به غرب اتفاق افتاد . پس از شکست فرانسه و سقوط جمهوری سوم به دستور مارشال پتن رینو دستگیر و به آلمان ها تحویل گردید .

 او تا پایان جنگ در اردوگاه ورگل واقع در اتریش زندانی بود تا آنکه بدست نیروهای متفقین در 7 ماه می 1945 آزاد شد و به فرانسه تحویل گردید . او پس از جنگ عضو مجلس فرانسه شد و چند باردر کابینه دولت فرانسه وزیر شد . وی در سالهای 1952 و 1953 رئیس دولت فرانسه گردید اما ناموفق بود . او طرفدار نظریه اروپا ی متحد بود . او در سال 1966 درگذشت .

 

                                                                           نوشته شده در تاریخ : 11/01/88

                                                                                                      نظر بدهید

 

 
 

شخصیت های جنگ  
وقایع جنگ  

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.