نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  

 
 

پیر لاوال

 

پیر لاوال به شدت طرفدار اتحاد با نازیها بود

 

 پیر لاوال

 متولد 28 ژوئن 1883 ، مرگ 15 اکتبر 1945

 او در چاتلدون در آورگن واقع در قسمت های مرکزی فرانسه متولد شد . پدرش قصاب و پستچی دهکده بود . او در مدرسه شاگرد اول و بسیار درس خوان بود . در سن 15 سالگی برای ادامه تحصیل به پاریس فرستاده شد اما درس را ناتمام رها کرد و به لیون رفت و در آنجا جانورشناسی خواند .

 او در سال 1903 به حزب سوسیالیست پیوست و ادعا می کرد که از مرام مارکسیست متنفر است . در سال 1907 به ارتش پیوست اما به دلیل واریس معاف شد . در 6 ژوئن 1923 او شهردار شهر آبرویلر شد و در سال 1925 وزیر راه گردید . در سال 1926 از گرایشات مارکسیستی به گرایشات راست تغییر ماهیت یافت . درسال 1926 وزیر دادگستری گردید .

 در سال 1931 روزنامه تایمز او را به عنوان مرد سال انتخاب نمود . در سال 1936 وزیر امور خارجه گردید و موفق شد قرارداد و موافقت نامه همگرائی بین فرانسه و ایتالیا را به امضاء برساند. پس از سقوط فرانسه در سال 1940 او به همراهی مارشال پتن ، حکومت ویشی فرانسه را بنیان گذاشت و آزادیخواهان و مبارزان با رژیم اشغالگر نازی را مورد تعقیب قرار داد .

 او به شدت طرفدار اتحاد با آلمان نازی بود اما پس ازآزاد سازی فرانسه او توسط نازیها بازداشت گردید و به آلمان فرستاده شد . پس از سقوط هیتلر او توسط آمریکائی ها بازداشت گردید و به فرانسه تحویل گردید و در آن کشور به جرم خیانت محاکمه و محکوم و اعدام گردید .

 

                                                                          نوشته شده در تاریخ : 11/01/88

                                                                                                     نظر بدهید

 

 
 

شخصیت های جنگ  
وقایع جنگ  

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.