نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  

 
 

موریس گاملن

 

مارشال گاملن یکی از مستشاران فرانسوی در ورشو برای دفع حمله شوروی بود

 

 موریس گاملن

 متولد 20 سپتامبر 1872 ، مرگ 18 آوریل 1958

 موریس گاملن در جنگ اول جهانی در ستاد فرماندهی مارشال معروف فرانسه به نام مارشال ژزف ژوفرا قابلیت خود را به نمایش گذاشت . او در جریان نبرد اول مارن از خود لیاقت و شجاعت نشان داد . پس از پایان جنگ اول او نیز یکی از طرفداران خط دفاعی ماژینو بود . در زمان جنگ لهستان و شوروی مارشال گاملن یکی از مستشاران فرانسوی در ورشو برای دفع حمله شوروی بود .

 با آغاز جنگ دوم او که فرماندهی کل نیروهای ارتش فرانسه را به عهده داشت با انجام جنگ به شیوه جنگ اول به سرعت در مقابل فرماندهان لایق ارتش آلمان شکست خورد و در مقابل تاکتیک های جنگ زرهی دشمن در حالی که تانکهای فرانسه از بسیاری جهات از تانکهای ارتش آلمان بهتر و کار آمدتر بودند ، به سختی شکست خورد .

 او سرسختانه از این نظریه که حمله اصلی ارتش آلمان در جناح غربی رودخانه دیل خواهد بود دفاع نمود اما حمله اصلی ارتش آلمان در سدان ستون فقرات ارتش فرانسه را شکست . در حالی که فقط 8 روز از حمله آلمان به فرانسه می گذشت در روز 18 ژوئن گاملن توسط نخست وزیر فرانسه به نام پل رینو با یک ژنرال نالایق تر از خود به نام ماکسیمیلین ویگان تعویض شد . این آغاز پایان گاملن بود . پس از سقوط فرانسه او محاکمه شد و توسط نازیها زندانی شد . او در سال 1958 در گذشت .

 

 

                                                                         نوشته شده در تاریخ : 09/01/88

                                                                                                    نظر بدهید

 

 
 

شخصیت های جنگ  
وقایع جنگ  

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.