نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  

 
 

ادوارد دالادیه

 

نفر ایستاده در سمت چپ هیتلر دالادیه می باشد . او با حضور در کنفرانس مونیخ به تصرف چکسلواکی شکلی رسمی و دیپلماتیک داد . نفرات حاضر در کنفرانس مونیخ از سمت راست به چپ کنت چیانو وزیر امور خارجه ایتالیا ، بنیتو موسولینی نخست وزیر ایتالیا ، آدلف هیتلر صدراعظم آلمان نازی ، ادوارد دالادیه نخست وزیر فرانسه ، نویل کمبرلین نخست وزیر انگلستان 

 

ادوارد دالادیه

 متولد 18 ژوئن 1884 ، مرگ 10 اکتبر 1970

 دالادیه در کارپنتراس در جنوب فرانسه متولد شد . او در جریان جنگ اول با ابراز شجاعت و لیاقت از رتبه سربازی به درجه افسری ارتقا یافت . پس از جنگ به عنوان یک عضو رادیکال حزب سوسیالیست فرانسه به درجات بالائی از قدرت سیاسی رسید و چند بار نخست وزیر و وزیر گردید.

 او در زمان بحران چکسلواکی با شرکت در کنفرانس مونیخ باعث گردید تصرف چکسلواکی شکلی دیپلماتیک و رسمی پیدا کند . در جریان بحران حمله شوروی به فنلاند او با همراهی انگلستان نقشه بمب باران چاه های نفتی باکو را تهیه نمود اما حکومت او سرنگون شد و پل رینو رقیب سرسخت او به قدرت رسید .

 پس از حمله آلمان به فرانسه و سقوط فرانسه او به مراکش گریخت اما دستگیر و توسط حکومت ویشی محاکمه و از سال 1940 تا 1943 زندانی شد . پس از آزادی از زندان آلمانها او را به اردوگاه مرگ داخائو فرستادند و تا زمان پایان جنگ در آنجا بود . از سال 1953 تا 1958 شهر دار آوینیون بود . دالادیه در سال 1970 در شهر پاریس درگذشت .

 

                                                                          نوشته شده در تاریخ : 10/01/88

                                                                                                     نظر بدهید

 

 
 

شخصیت های جنگ  
وقایع جنگ  

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.