نظرات و پیشنهادات درباره ما معرفی کتاب تاریخچه جاسوسی لغات سرخپوستی تاریخ سرخپوستان جنگ جهانی دوم جنگ جهانی اول صفحه اصلی  

 
 

فیلیپ لکلرک

 

در جریان امضاء پیمان تسلیم ژاپن در عرشه ناو میسوری لکلرک به نمایندگی از جانب فرانسه این قرار داد را امضاء نمود

 

 

 فیلیپ لکلرک

 متولد 22 نوامبر 1902 ، مرگ 28 نوامبر 1947

 فیلیپ لکلرک در بلوی سنت لئونارد واقع درایالت سوم فرانسه متولد شد . او فرزند پنجم از شش فرزند خانواده خود بود . اجداد او در جنگ پنجم صلیبی در تونس و مراکش شرکت کرده بودند . 5 تن از اعضای خانواده او در جنگ های ناپلئون شرکت کردند و 2 تن از برادرانش در جریان جنگ اول در جبهه جنگ با آلمانها کشته شدند .

 لکلرک در سال 1924 به مدرسه نظامی سنت سیر رفت و در سال 1937 به درجه سروانی رسید . او در جنگ دوم جهانی به دولت آزاد فرانسه تحت رهبری مارشال دوگل پیوست و توسط مارشال دوگل به درجه سرگردی ارتقا یافت . لکلرک از 29 آگوست 1940 تا 12 نوامبر همان سال فرماندار کامرون بود . لکلرک در 2 ماه مارس 1941 فرماندهی ستونی از نیروهای تحت امر خود را که از چاد به کوفرا ، مستعمره ایتالیا درلیبی حمله کرد بر عهده داشت .

 این ستون تحت فرماندهی شایسته لکلرک با یک راهپیمائی سخت و طاقت فرسا از بیابان شمال آفریقا موسوم به صحرا عبور نمود که یک عملیات جسورانه محسوب می شد . در این نبرد لکلرک قسم خورد تا آزاد سازی  تمام  فرانسه  و عبور آخرین نیروی  دشمن از استراسبورگ ( مرز فرانسه و آلمان ) اسلحه را بر زمین نگذارد . با حمله متفقین به شمال فرانسه او فرماندهی لشگر دوم زرهی فرانسه آزاد را برای آزاد سازی فرانسه به عهده داشت .

 در جریان امضاء پیمان تسلیم ژاپن در عرشه ناو میسوری لکلرک به نمایندگی از جانب فرانسه این قرار داد را امضاء نمود . او سپس به مستعمرات فرانسه در هندوچین اعزام شد و به عملیات در ویتنام پرداخت . وقتی لکلرک برای سرکوب مبارزات مردم الجزایر به آن کشور رفته بود در یک سانحه هوائی کشته شد .

 

                                                                         نوشته شده در تاریخ : 11/01/88

                                                                                                    نظر بدهید

 

 
 

شخصیت های جنگ  
وقایع جنگ  

 

 

 

 

 

 

 

 

info@Special-History.com

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است و تمام حقوق این وب سایت متعلق به مؤلف می باشد.